Spotřeba

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Spotřeba

Příspěvekod Ajvn » 10 črc 2013, 18:07

Zdravím místní starousedlíky co by nová "naplavenina" s červenou mrkačkou, kterou s ženou máme sice už pomalu 4.rok, ale teprve letos se nám po všech peripetiích typu i vloupačka a otřesná devastace zloději-feťáky povedlo auto dát do stavu, že už může sloužit seriózním výletům i dlouhým dovoleným. Pokud byste někdo potřeboval referenci na poblíž Kölnu sídlící http://ma-carstyle.de/, kteří dělají sedačky a střechy, tak mohu sloužit, před pár dny nám instalovali obé. Šikovného lakýrníka s boxem zase mohu nabídnout ze Zdic ve Středních Čechách, který nám Míatku komplet nastříkal. Protože jsme se akorát vrátili z dovolené po jižní Francii a odkroužili na cestách 4111km, tak snad brzkým časem přidám i pár prezentačních fotek, ať víte, s jakou "novou" krasavicí ve stáji máte čest. :-)

Nicméně nezakládám nové téma, abych se jen představil. Vím, Miata není auto pro eco-drivery, ale pro potěchu motoristova srdce. Přesto si myslím, že téma spotřeby u tohohle auta může být celkem výživné a budu rád za Vaše zkušenosti a náměry, co Miaty vlastně umí a jak na to.
Máme 1,6ku 66kW, akorát marně sháním k tomuhle vozu oficiální údaj, kolik je normovaná spotřeba, která se běžně udává v techničáku. Neznáte někdo?

Mám odježdíno 300tis. km na renaultím dieselu, takže mám dilema, jestli k Miatě přistupuju správně, když na to jdu podle sluchu. Na klidnou souvislou jízdu mě už od začátku šokovalo, jak ten motor velmi ochotně akceptuje už jen 2000 ot./min. a příjemně si přede, ať už pro plynulou jízdu po městě, nebo volnější na okresku. Je to zdání, že ten motor tohle snáší dobře, nebo mi vyhubujete, že to podtáčím? Zprvu jsem byl zklamán, když jsem s tímhle přístupem hledal v motoru dynamiku na bezpečné předjížění a ona nepřicházela. :-) Dneska samozřejmě už vím, že se nemusím stydět podřadit hned o dva kvalty a vychutnat si dusot koníků mezi 4000-6000 otáčky, protože tam je to teprve ten správný Japonec. Pokud oba tyhle provozní póly motor v dlouhém užívání snáší v dobrém, tak pak ten motor miluju, že je to takový obojetník.

Ale ke spotřebě. Nebaví mě jet po dálnici rychle jen proto, že mohu zahamstnout plynový pedál na podlahu. Umím si vychutnávat dálničních tirákových 90-100 :-) A navíc do Miaty dálniční známku? Leda tak na dálnici v Německu, než ji zpoplatní. Naproti tomu mám rád všechen profil tratě, který se kroutí. Takže nečekejte ode mě info ... při dálničních 130 mi to žere ... xxx ... nevím, neznám.
Tankováno vždy do hrdla, tak jsem si na dovče mohl odměřit spotřebu na tu kterou nádrž.
Dlouhé plynulé dálniční přejezdy (90-100km/h - se střechou) včetně vnitrozemské Provence jsme odjezdili za 6,2-6,6 l/100km.
Přímořská Provence s městy (střecha i bez) poslala spotřebu jedné nádrže na 7.7 l/100km.
Trojlístek ucpaných Cannes, Nice a Monaco + povinný výjezd na slavné Col de Turini z Rally Monte Carlo (střecha i bez) si vzalo svoji daň ... 8,4 l/100km
(pravda, do 1607m.n.m jsem to vůbec nehonil, bylo mi tam líto spojky na všudypřítomných vracečkách :-) )

Celkem jsme těch 4111km odjeli se spotřebou 6,92 l/100km. S výjimkou Německa bez dálnic. Z toho ve Francii přes 279 unikátních kruháků, v Itálii přes 77. :-)

Btw. Za dva týdny ve Francii jsme potkali pouze 5 Miat, z toho 4x italské NB, 1x NC. Ferrari tam jezdí mnohem časteji. Zdá se, že zatímco v Německu a GB je Miata pojem, tak Frantíkům nic neříká ... k jejich smůle.

A kdo aktuálně plánuje podobnou cestu, může se hodit. Ve Francii se nechá tankovat čístý Senza Plomb 95 Natural (bez E10) u Le Clerků, Carefourů za 1.499EUR/l (Total bývá cca 1.56-1,6), ve Švýcarsku se nechá tankovat u značkových už i za cca 1.500EUR (myslím že 1,839CHF?), naproti tomu Itálii nedoporučuji .. 1.75EUR/l !!!. Rakousko je i pod 1,5, Německo se nechá najít za 1,55.

Krásné léto přeje Ivan.
Mazda MX5 NA 1.6 (66kW)
Uživatelský avatar
Ajvn
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 2
Registrován: 15 srp 2012, 23:06

Re: Spotřeba

Příspěvekod birda » 10 črc 2013, 18:23

Přidám svou zkušenost :-)
Tankuju vždycky něco kolem 35-37 litrů a s úpravama co na autě jsou, jízda bez dálnic a skoro pořád se střechou dole jezdím za rovných 10. na 37 litrů 370km. Pokud jedu celou dobu "pilu" (tzn. motor jde málokdy pod 3 tisíce) pak najedu na plnou cca 300km. Takže s lehkou nohou za 9-10l, s těžší to leze nahoru.
NA 1.8, decat, 50mm výfuk s 2 malejma tlumičema, sání origo.
Obrázek
Silver NA 1.8 | custom made exhaust | IL NB radiator | rám AMD | sicny a čtyřbody
birda
 
Příspěvky: 370
Registrován: 18 zář 2012, 20:09
Bydliště: Stochov

Re: Spotřeba

Příspěvekod kousmen » 10 črc 2013, 19:21

S 1,6l jsem na tom stejně jako birda. Ale téma ohledně spotřeby tady už někde určitě bude...
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: Spotřeba

Příspěvekod hroche » 10 črc 2013, 20:12

přidám taky svůj údaj s mazdou mám najeto cca 3000km převážně okresky nebojím se to vytočit a moje spotřeba je 7,3. mám 1,6 85kw
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Spotřeba

Příspěvekod Pavel260 » 10 črc 2013, 20:17

jsem na tom jako kous(ííííííííí) a brida, mam 1,8 a spotreba 10l ale je to podle jizdy, nejlepsi co jsem mel na nadrz bylo neuveritelnych 520km!! coz potesi kdyz je clovek zvyklej na 400 :-D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Spotřeba

Příspěvekod Honzik1984 » 10 črc 2013, 20:32

tak u mě podobně jako ostatní kluci s 1,8, když je to nad 350km na nádrž, beru to jako úspěch :D
Obrázek mx-5 NA 1,8 BRG
Honzik1984
 
Příspěvky: 371
Obrázky: 1
Registrován: 31 črc 2011, 20:41
Bydliště: ústecko

Re: Spotřeba

Příspěvekod radep » 10 črc 2013, 21:13

Že vy jezdíte s vytočeným motorem? :-)
Ne já mám průměrnou spotřebu, klidnou trasou do práce bez střechy 8l. Při jízdě na dovolenou po Itálii jsem se dostal k 6.5l, rekord mám něco přes 500km na nádrž :-) Když se jedem s klukama projet do beskyd, tak jsme hned na 10l spotřeby a asi i více :-)
NB 1.8, 1999, LSD, brdzy: Hawk HP+, EBC UPS, BF307+, Motor: komplet GO (YCP písty, Hastings kroužky)
Uživatelský avatar
radep
 
Příspěvky: 779
Registrován: 15 srp 2010, 23:15
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Spotřeba

Příspěvekod ADix » 10 črc 2013, 22:02

Jezdím nad 10 litrů .d ale co sem udělal LPG, tak na plyn sem schopný jezdit za 7 pijnko, což díky neusálým křečím pravé nohy na plynu moc nejde :D
...because still in progress...
ADix
 
Příspěvky: 1590
Registrován: 28 úno 2011, 13:13
Bydliště: Orlová, Moskva

Re: Spotřeba

Příspěvekod Ajvn » 10 črc 2013, 23:14

Co je u NA naprd, to je absence kontrolky, že se jede na rezervu. NBčkáři, Vy už ji tam myslím máte, ne? Závidím. :-)
Snažil jsem zjistit, kolik paliva zůstává v nádrži v bezprostřední blízkosti poslední čárky. Pokud tuším správně, nádrž má mít 43 litrů. Je sice otázka, kolik se vejde navíc do potrubí k hrdlu, což je v daném měření beztak irelevantní, nicméně vysledoval jsem toto:

Pokud ručička palivoměru bezprostředně z pravé strany sousedí s prvním levým cejchem palivoměru (prázdná nádrž), tak, že mezi ručičkou palivoměru a tou čárkou není žádná mezírka, tak v tu chvíli je v nádrži minimálně s jistotou dva litry paliva. Samozřejmě je nutné na to koukat v ose, tzn. jít hlavou vlevo od volantu. Pak už si každý dokáže spočítat, jedno, jestli jezdí za sedm, osm nebo deset litrů, kolik km na dva litry ještě má bezpečný dojezd.

Na nádrž se do sucha 660km ujet nechá. Schované světlomety jsou samozřejmost. :-)

Co by bodlo, je palubní počítač. Nechápu, že to žádný výrobce pro NA nenabízí, když i průtokový měřič s diodama existoval na starou Škodu Felicii. Nebo o něčem takovém víte?
Mazda MX5 NA 1.6 (66kW)
Uživatelský avatar
Ajvn
 
Příspěvky: 15
Obrázky: 2
Registrován: 15 srp 2012, 23:06

Re: Spotřeba

Příspěvekod márty » 10 črc 2013, 23:20

Ahoj, přidám i svou zkušenost.
S NB 1,6 jezdím víceméně denně do práce 60 km tam, 60 km zpátky.
Na BA 95 mám kombinovanou spotřebu (město, silnice 1. a 2. třídy, se střechou, bez střechy) 6,5 l.
Na E 85 (mám nainstalovanou jednotku na úpravu vstřikování) mám kombinovanou spotřebu 7 - 7,5 l.
KPreferuju klidnou jízdu, ale když se mi někdo lepí v zatáčkách na záda tak mu prostě odjedu. :D
Zatáčky si prostě užívám, na to tohle auto je. :D

Ajvn: nemusíš závidět, NB žádnou kontrolku pro rezervu taky nemá. :P
NB 1.6, 23.2.2000, BRG, Nardi Torino
Uživatelský avatar
márty
 
Příspěvky: 100
Registrován: 13 črc 2011, 10:25
Bydliště: Rumburk

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 122 návštevníků