Nové auto-Jakou verzi mx5

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Winie » 21 dub 2010, 07:32

4 dee: hele nechci te sklamat, ale jestli chces driftovat, tak mx-5 neni zrovna drift machine. kupujes v cr? mozna bych zvazil moznost dotahnout NA z nemecka jestli ti je k srdci bliz. ale zas jestli mas uz vybrano tak preju prijemnej kup. ale osobne bych radsi NA a za zbytek penez poridit treba kaaz diff, podvozek a lehky kola. ps: me je 21, takze tu aspon nebudes sam mladoch :lol:
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Dee #4 » 21 dub 2010, 11:08

omlouvam se za ten sloh, mel sem za sebou tezky den a psal sem to v pul 4 rano :?
jinak PavelS naprosto s tebou souhlasim se vsim co ted rekl o NC, ale ja to myslel tak, ze kdybych si mel koupit novou NC za 800t cca, tak to neudelam, protoze pokud chci zabavny roadster, tak si radsi poridim NA a k tomu bud neco dalsiho a nebo rovnou neco ve stylu S15 Silvie (ted me bohuzel nenapadaj dalsi adepti), ale kadopadne si v zivote nekoupim Golfa GTI... mamca ma Golfa V a na to auto nemuzu rict vubec nic je dokonaly, ale v tom je ten problem - je chladny, zadnej charakter, radost z jizdy, nic... Nejsem takovej priznivec novych aut, radsi si koupim neco co mi ucaruje :) Ale mi budget treba pul mega max, coz neni na koupi NA a pak neceho dalsiho, tak by NC byla jeden z hlavnich adeptu :)
2 Winie - nee to vubec, nechci to mit jako drift car, spis ze kdyz uz bude vlhko, nebo nekde volny placek pro blbnuti tak se ten samosvor hodi a pro cloveka jako ja o dost jednodussi ;) Jinak taky jsem premyslel jestli nekoupit NA a trosku si ji upravit podle sveho, ale u svyho prvniho auta nechci delat nejaky extra zmeny, proste jen prkotiny typu novy kola, otevreny sani, a nejaky dalsi kravinky, ktery se mi budou libit podle toho jak se budu ucit novym vecem o mx5 tady na foru :D
a super ze tu mam mladeho kolegu :mrgreen:
a jeste PavelS - ja mam 185 a je pravda ze jsem se toho trochu bal, a mas pravdu, sedis trosku "na koni" ale nijak mi to nevadilo protoze rozlozeni volantu a pedalo diky tomu me tak dokonale vyhovuje, ze si nemuzu stezovat ;) (se svoji vyskou mam bohuzel problem ze mam dlouhe nohy ale zaroven nemam rad mit volant az tak daleko od sebe, ale tady v mazdicce pro me naprosto idealni pozice za volantem =)
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod seatik » 21 dub 2010, 15:23

On ten samosvor v originale opravdu neni na nejake velke blbnuti,s diferakem typu Torsen se trosku blbeji driftuje,navic docela kope. Je tam spise jako pomocny doplnek k lepsimu,stabilnejsimu projizdeni zatacek a lepsi trakci,aspon si to teda tak vysvetluji.Kdo chce jezdit boky,tak se nevyhne posileni motoru a diferencialu s vetsi svornosti,treba jako kolega Ryba,kteremu moc fandim
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Pavel260 » 21 dub 2010, 16:46

když jsme u toho věku tak já si jí kupoval v 18ti :D a jestli si jako na koni tak si kup sedačky z NB a je to ;) víc zapadneš (jsou nížší)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Marfil » 21 dub 2010, 18:50

No docela nebezpečné, možná výbušné téma... :twisted:
Docela nesouhlasím s příspěvky, kde se píše - "ta a ta verze je podle mě hnusná" - jako by to ani nebylo
od člena fóra :( ...každý má svůj názor, to je jasné.. ale jsme tady MX-pětkaři, ne?

No a za mě - NBFL mi příjde nejvíce sexy - ladná vpředu i vzadu, přitom maximálně sexy... prostě ženská
pro znalce :lol:
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Winie » 21 dub 2010, 21:52

seatik píše:On ten samosvor v originale opravdu neni na nejake velke blbnuti,s diferakem typu Torsen se trosku blbeji driftuje,navic docela kope. Je tam spise jako pomocny doplnek k lepsimu,stabilnejsimu projizdeni zatacek a lepsi trakci,aspon si to teda tak vysvetluji.Kdo chce jezdit boky,tak se nevyhne posileni motoru a diferencialu s vetsi svornosti,treba jako kolega Ryba,kteremu moc fandim

ale jo da se to. do zatacek se s tim i da pomerne klouzat. co sem ted byl naposled tak sem se vratil temer bez vzorku :lol: a to sem jeste dobytek ani nevymenil olej :roll: ted bude mazda chvilku stat, tak snad se k tomu dostanu. a to co z miaty vytvoril a jeste vytvori ryba je v ceskych vodach nevydana vec. a obavam se ze se asi jen tak nekdo dalsi s jeho znalostma, umenim rizeni a umenim schaneni jen tak neobevi.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod PavelS » 21 dub 2010, 23:00

Dee - debata je o nových, srovnatelných cenově autech (mxkách) ;) Proto argument NA+Sylvia vs jedno NC neberu :D

Ale jinak máš správný názory :twisted:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod Dee #4 » 22 dub 2010, 01:07

PavelS - tak to sem to s tou cenou nepochopil sprave nevadi :lol: vis jak sem to bral ;) a sem rad ze sdilis stejny nazor :twisted:

jinak souhlas s Marvil - NBFL je absolutne HOT!!! presne jak rikas, proste nadherna zenska :D

ale jinak doufam ze to nebylo mysleno na me, ani o jedne mazde se neda rict ani popel, vsechny typy jsou krasne, ale kazda ma neco jineho do sebe :) zalezi co se daenemu cloveku vice libi, ja sam kdybych neresil penize a rozhodoval se jen podle vzhledu tak bych mel velke dilema (ale urco bych nebral NB, proste FL je tak krasna ze se ji malo co vyrovna) NA je proste mrkaci srdcovka, strasne roztomila, a NC proste takovej prinasranej buldocek ale opet moc peknej =)

hey ted mi to doslo :lol: podle srdce si asi v mym pripade nejde vybrat, proto je na miste rozum aby alespon trochu rozhodl, pac ridit se jen srdcem, tak si vezmu NA Velocity red, cerny kola stribrny limce, elegantni detailni upravy, dale NBFL cernou, kremovej interier, dreveny doplnky (ta co bude v patek moje :roll: :D ) a NC hardtop pac ty dve predchozi jsou obe soft a tu teda nevim v jake barve, ale ta svetle sediva ma proste hrozny kouzlo =) nevidel sem je moc v jinejch barvach, ale treba bila nic moc, tmave modra taky nic moc, klasik modra je taky dobra volba, ale jinak neivm jaky barvy jeste delaj. Vim ze tady u nas neni povolene multi-manzelstvi nebo jak se tomu rika :lol: ale v pripade mazdicek mx bych udelal vyjimku :P

a jeste pavel260 - hele zatim sem v tom nenajezdil tolik takze nevim jestli me to bude vadit, ale prvni pocity jsou takove ze hlavu mam sice vys ale vubec mi to nevadi. ale rikam, uvidime. Ale asi bude tezky sehnat sedacky z NB v kremovy kuzi ne? To je vlastne jedno to bych stejne resil az nekdy paaaak =)
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod riderhenry » 22 dub 2010, 01:34

NBfl ma fakt vyssi sedacky? To je pro me uplna novinka, a ze by se v nejake MX-5 sedelo vylozene vysoko me teda taky docela dostalo - to se nekde stala chyba, ne? Vzdyt uz i v NB mi vycuhuje hlava nad ram okna :D

PavelS: Jsi si jisty ze NC vychazi z NBfl? Ja nemam zadne konkretni informace, ale z fotek "strev" tech aut bych to teda rozhodne netipoval. Nebo jsi to myslel tak, ze je to uplne stejna koncepce, jen modernizovana? Mne se na NBfl nejvic libi prave to, ze je to v podstate propracovanejsi NA, byt treba s jinym charakterem (to se ale da vzdycky mirne doladit...), ostatne i proto bych jednoznacne dal prednost NCfl.

Mit 800 000 a muste si za to koupit NOVE auto, tak opravdu nevim, co jineho zvolit. Rozhodne bych volil MX-5 pred vsemi HH apod., precejen je to od zakladu sportovni auto a ne nakupni taska s preplnovanim, s trochou nadsazky. Ale to nic nemeni na tom, ze je to vcelku dost penez za takove auto.
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: Nové auto-Jakou verzi mx5

Příspěvekod PavelS » 22 dub 2010, 07:54

Henry - nene, NC je od základu nová, ale vlastně kromě té nové zadní nápravy je koncepce pořád stejná...Technicky o dost lepší než NA/NB ale spíš co se týká materiálů apod. Pořád je to princip MX-5, ne nějaká dlouhonosá obluda na podvozku nějakýho koncernovýho auta ála Z4 - tak jsem to myslel ;)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 178 návštevníků