mx-5 s 1,3 turbo

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: mx-5 s 1,3 turbo

Příspěvekod Dee #4 » 27 čer 2010, 18:51

Hele o tom TSI co je v VW sem si taky myslel ze je to proste ideal - kompresor s turbem, ale pak sem nekde cet ze je to prave strasne trhavy ta odezva na plyn, nevis co je na tom pravdy? Jel si s tim?
Jinak jooo to je to samy jako u NA a NB - 1.6ek je jak nasrano ale stejne vsichni chtej to silnejsi :D
Obrázek
www.autobeky.cz - Prodej náhradních dílů, servis a úpravy, mytí a detailing
Dee #4
 
Příspěvky: 435
Registrován: 26 bře 2010, 00:31

Re: mx-5 s 1,3 turbo

Příspěvekod Koby » 27 čer 2010, 20:13

já sem měl na den pujčený Sciroco s 1,4 tsi 160 koní a ten motor bych si dovedl představit, moc se mi nelíbí ten zátah v nízkých tim kompresorem - kterej sice pokračuje až do omezovače, ale tyhle ty spodní motory moc nemusim, mám rád vysokootáčkový atmosféry s lineárním pruběhem, proto jsem měl vždy bmw, proto ted MZR... Ale celkově prostě dobrý... Jo, to s tim 2.0fsi je o poznání horší... tam už na to turbo v některých otáčkách opravdu čekáš a hlavně, asi 500-800 otáček před červeným polem - ne před omezovačem - ten motor umře, resp. výkon už neroste, takže to dělá dojem takovýho motoru bez špičky - další věc, co nesnášim :-) Hezký svezení je se starším Cooper S kompresor, to si dovedu představit, současný cooper s s turbem už stojí taky za pytel... Alespon pro mě, ale i ten má výhody, nežere to 12 litru pernamentně...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: mx-5 s 1,3 turbo

Příspěvekod riderhenry » 27 čer 2010, 21:33

to je tezky, treba MazdaSpeed verze s turbem, byt asi hodne "soft", ma spicku vyraznejsi nez atmosfericke BPcka. Nebo alespon to tak pusobi z grafu. No a co se turbodiry tyce a davkovani, tak treba Ferrari na tom udajne pracuje, takze uvidime... Kdyby Mazda pouzila kompresor, tak by to pro me bylo mozna schudne, ale to se clovek musi vzdycky projet, aby to mohl posoudit :) Jinak obecne preplnovani moc neuznavam, prijde mi obecne "nudnejsi".
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Re: mx-5 s 1,3 turbo

Příspěvekod Lukáš MX » 09 črc 2010, 17:18

Ale o tom turbo kopanci to právě je na co je člověku motor kterej tahá jak tramvaj :D
Obrázek
Lukáš MX
 
Příspěvky: 100
Registrován: 23 led 2010, 20:36

Předchozí

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků