Klasické vs. sportovní sedačky

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod TeeJay » 20 dub 2015, 22:57

Ahoj miaťáci,
protože je jen otázkou času, než budu jedním z vás, řeším všechno možný, začal jsem tím, že bych se měl do auta vůbec nějak vejít (185 cm). Jak jinak to zjistit, než to prostě zkusit...

V HK jsem si vyhlédl jednu nevábní miatu, jak píšu v "Co je kde na prodej". Prohlédl jsem si ji zvenčí, až mi spadla brada, jak je nizoučká, hlavně oproti Fabii, co stála vedle. Pak jsem požádal pána v bazaru, jestli by mi ji mohl otevřít, abych si do ní zkusil sednout. Našel k ní klíče, došel k autu a než strčil do zámku klíč, zatáhl za kliku a dveře se otevřely... :lol: Na to jsem mohl přijít sám.

Má standardní sedačky, nikoliv ty sportovní, a přestože jsem v ní seděl neskutečně blízko k zemi oproti Octaviím (I i II), kterýma jezdím teď, a to až tak, že nohy mám ze sedačky k pedáům ve víceméně vodorovné poloze, pokud jsem si do sedačky jakoby nelehl, seděl jsem na můj vkus moc vysoko a trošku mi ve výhledu stínilo sluneční stínítko (ne, nebylo sklopený). Kdybych ho sklopil o 90°, neuvidím před sebe :P

Protože se mi ale víc líbí Miata se sportovníma sedačkama z výroby, jako má třeba tenhle povedenej kousek, tak se ptám - jsou sportovní sedačky z výroby nižší než ty standardní? Pročetl jsem tenhle topic, tam jsem se ale kromě nápadu sezení na podlaze bez sedačky nebo roztrhání vycpávky sedačky nic kloudného nedočetl. :( Skořepina pro denní ježdění to pravý ořechový asi taky nebude.

Díky za info!
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod m8rinek » 20 dub 2015, 23:00

Jsou to FL sedačky a nižší bych řekl, že nejsou, ale už je to nějakej pátek co jsem přesedlal.... Jedině vykosit molitan...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod TeeJay » 20 dub 2015, 23:17

Ahá, takže to je další rozdíl mezi NB a NBfl, to je dobré vědět. Starší než 2001 ale stejně nechci.

Každopádně bez molitanu by mě asi z auta bolel zadek a takhle základní pohodlí obětovat moc nechci. To bych v autě radši víc ležel, sedačku šoupnul kousek dopředu a trošku víc zaklonit opěradlo, to by bylo ale spíš nozový řešení :)
Naposledy upravil TeeJay dne 21 dub 2015, 01:08, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod m8rinek » 20 dub 2015, 23:51

Nevykosíš ho všechen, jen pár cm3...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod Otatoy » 21 dub 2015, 00:43

NBfl maj trošku větší náznak bočního vedení, ale nižší nejsou. Pokud mají výhřev, jsou dokonce trochu tvrdší, takže se sedí krapet výš. Já mám NB s uřízlou trochou molitanu a zadek nebolí, nesmíš to přehnat. ;) Jo a mám 193cm a 103kg.. ;)

Vyším lidem většinou vadí volant v oblasti kolen, což lze řešit jeho zmenšením, nebo přiblížením k tělu. Pokud ti vadí stínítko, jednoduše ho zahod, kdyz ti svítí do očí, stačí se jen trochu narovnat.. :D
NB 1,8i 1999 10th Anniversary (2587/7500) -Mystique-
NA 1,6i 1991 US verze, automat -Mia-
NA 1,6i 1995

http://www.icabrio.cz
Uživatelský avatar
Otatoy
 
Příspěvky: 290
Obrázky: 5
Registrován: 30 lis 2013, 23:05
Bydliště: Praha 9

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod Tommy014 » 21 dub 2015, 09:06

Mě přijde že Flkovy sedačky jsou dokonce o trochu výše než před FL.
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod vojtiiisek » 21 dub 2015, 10:50

Tommy014 píše:Mě přijde že Flkovy sedačky jsou dokonce o trochu výše než před FL.


Myslím si to stejné. NBFL sedačky jsou vyšší než NA,NB
NA > NBFL > NB > NC

*Se silným autem jsi rychlý na rovinkách, s lehkým autem všude* Colin Chapman
Uživatelský avatar
vojtiiisek
 
Příspěvky: 459
Registrován: 08 črc 2011, 19:58
Bydliště: Brno

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod PetrH » 21 dub 2015, 11:06

Ja mam 183 cm. S originalnimi NB sedackami jsem mel trochu problem se vejit s nohama pod volant. Ted mam sedacky NBfl, ktere maji o 2 cm vybrany molitan a je to ve vsech smerech uplne v pohode.
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod TeeJay » 21 dub 2015, 14:23

Tak to jste mě moc nepotěšili, teď abych sehnal NBfl Miatu, do který bych si mohl zkusit sednout - snad se tu na fóru najde někdo ochotnej z Hradce :) výhřev sedačky ani moc nechci, ještě jsem se nestihl rozmnožit :lol:

PetrH: S nohama jsem problém v zásadě neměl (až na to, že mám tlápotu 47 a pedály jsou docela blízko sebe), asi mám kratší nohy a delší trup než ty.
Naposledy upravil TeeJay dne 21 dub 2015, 17:06, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Klasické vs. sportovní sedačky

Příspěvekod mojžo » 21 dub 2015, 15:50

Na miata.net som vyčítal a aj podľa skúseností z áut v ktorých som sedel, že najnižšie sériové sedadlá sú základné látkové v NB. Mám 194 cm a vojdem úplne v cajku, mám úplne cigánske základné NB
Uživatelský avatar
mojžo
 
Příspěvky: 919
Registrován: 12 úno 2013, 13:12
Bydliště: Košice, SK

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 120 návštevníků