Assetto Corsa

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod Veet » 04 lis 2015, 23:19

Dnes jsem PCars zkusil a fakt jsem se divil, jak krásně to vypadá a jak dobře je to zoptimalizovaný. Ale jízdní model se podle mě nedá srovnávat s AC. Může to být ale jen tím, že už jsem si na AC zvyknul.
O dopočítávání FPS vím, to bych hledal takovou, u které jde tohle vše vypnout aby byl obraz "1:1". Ale displayport jsem nedomyslel, to nebude mít asi žádná cenově dostupná TV. Pak jedině nějaký větší monitor, nejlíp 32".
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod TeeJay » 05 lis 2015, 00:27

Myslím, že obě hry míří na jiné publikum, Assetto je čistokrevný simulátor, Project Cars je něco mezi simulátorem a arkádou, čili pro širší spektrum hráčů :)
S televizí není problém fungovat přes HDMI, ale pro 4k to musí být verze 2.0 či novější. Sám mám dva monitory připojený přes HDMI (a nejsou to televize) a jeden přes DVI, pokud tam proteče co má, ve správným množství a digitálně, je jedno, jestli je to DVI/HDMI/DP. Je ale jen otázka času, než se DVI výstupy přestanou na karty dělat, stejně jako se přestaly dělat VGA výstupy. A je fakt, že HDMI bylo primárně navrženo pro přenos zvuku i videa jedním kabelem. A kdo tahá zvuk z grafiky... :lol: určitě ne uživatelé PC.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod LordJames » 25 lis 2015, 21:36

AC dneska na steamu zase za 50%
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod spacekiller » 28 lis 2015, 15:50

TeeJay píše:Půjde, ale nedoporučuju.
  • fakt, že je to televize, souvisí i s kontextovejma nabídkama a vůbec chováním softwaru displaye - může to být otravné, ale dá se to přežít :)
  • televize mohou mít různý nevypínatelný softwarový fíčury, který dělají iluzi 60 FPS, když se z grafiky sype míň než 60 FPS, čímž kazí obraz a hlavně nezobrazují to, co se skutečně děje na scéně, což je jedině špatně - týká se to ale jen některých televizí
  • televize je televize, takže jediná možnost připojení k PC bude pravděpodobně HDMI (pokud má i DP, Display Port, dál netřeba číst), a pokud chceš na televizi rozhýbat 4k s na 60 Hz (rozuměj 60 FPS), potřebuješ HDMI ve specifikaci 2.0 - a věř, že to není ani zdaleka samozřejmost; na HDMI 1.4 rozhýbeš 4k jen na 24 Hz a starší HDMI linky ti ani 4k prostě nepřenesou
Pokud nic z uvedeného nebude problém, pak už jen moje osobní poznámka - zatím bych se obloukem vyhnul 4k, především kvůli hardwarový náročnosti. Moje eyefinity je náročný jako 3x full HD a něco k tomu kvůli kompenzaci rámečků, 4k je ale rovnou 4x full HD a to už chce fakt pořádný železo, jestli chceš hrát i aktuální a náročnější tituly, nejen Assetto Corsa, nešidit se o detaily a mít stále dost FPS, i třeba když se bude kouřit z pneumatik. Project CARS je překvapivě dobře optimalizovaný a nenáročný na to, jak vypadá, ale je to jen otázka času, než i mně ta R9 290 přestane stačit.

A kdyby ses do té 4K televize chtěl stejně pustit, tak bacha na lag obrazu (zpoždění v ms). Oproti monitorům na to televize dost trpí a to i v "herním" režimu bez těch různých obrazových fičur. Dá se na webu najít poměrně slušný seznam testovaných televizí včetně toho zpoždění. Z HD televizí tam bodovaly Sony Bravie, u 4K televizí je to o dost horší a je to ukrutně drahé...

Jinak tedy hraju AC taky, triple Screen (23"+2x19" - neptejte se jak ;) ).
NA6 90' Mariner Blue "SC" - Eaton M45 + IC, MegaSquirt II, Momo Steering wheel
spacekiller
 
Příspěvky: 54
Registrován: 24 zář 2013, 12:56

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod Skrblík » 28 lis 2015, 15:52

taky už jsem začal hrát, nick na steamu - skrblikqt
Skrblík
 
Příspěvky: 335
Registrován: 24 led 2015, 17:52

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod TeeJay » 28 lis 2015, 23:30

spacekiller píše:Jinak tedy hraju AC taky, triple Screen (23"+2x19" - neptejte se jak ;) ).

AMD má eyefinity vychytaný, není třeba mít ani stejně velké monitory a ani stejné rozlišení, takže pohoda, za mě rozhodně lepší jeden slušnej a dva mizerný, než jen ten jeden slušnej :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod Veet » 28 lis 2015, 23:41

Tak už se nás tu sešlo docela dost. Mohli by jsme zkusit nějaký soukromý závod :) Server mohu založit
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod LordJames » 28 lis 2015, 23:59

Tak co dat neco po vzoru GT jezdeni na JDM foru? Navrhoval bych pravidelne nedeli k veceru - to byva vetsinou kazdy doma.
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
LordJames
 
Příspěvky: 2774
Registrován: 12 čer 2012, 18:55
Bydliště: Tábor

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod Skrblík » 29 lis 2015, 10:43

v neděli v 6 by to bylo ideální...:)
Skrblík
 
Příspěvky: 335
Registrován: 24 led 2015, 17:52

Re: Assetto Corsa

Příspěvekod Jirka » 29 lis 2015, 11:02

Nikdy jsem to nehrál a nemám volant, gamepad příští týden. Ale akce -50 % stále trvá, takže kupuju :D

(navíc mám teď na chvíli ten libový 34" 21:9 prohnutý monitor, tak to musím pořádně prozkoušet :)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 104 návštevníků