Dovoz z DE

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Dovoz z DE

Příspěvekod Smolda » 01 úno 2016, 21:13

Ahoj, nakonec to vypadá, že budu koukat po autech převážně v německu. Jelikož vůbec neumim šprechtit, asi bych to řešil nějakou firmou či osobou, která by mi za provizi vše zjistila, na místě zajistila převozovou STK, pojištění atd. a následně bych vyrazil po vlastní ose domů. Nemáte s tím někdo prosím nějaké zkušenosti? Nejlépe doporučení konkrétní firmy nebo člověka, který v tom umí chodit a mohl mu věřit?

Díky za názory ;)
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Tommy014 » 02 úno 2016, 14:18

Ahoj, hele podobnej pripad jsem resil minulej rok:)...nakonec jsem si nechal auto dovezt spolecnosti autonazakazku.cz, ktera ma sidlo v benesove, protože bylo az na belgických hranicich nemecka.
Celkove jednaní bylo rychly, auto bylo celkem obratem v cechach jen jsem pak cekal nez se poresi detaily a na doklady kuli prihlaseni...ale to bylo spis trochu chybnou administrativou coz mohlo byt vyjimecne.
Obecne to bylo tak ze bud ti auto najdou nebo reknes jaky chces, rekne ti kolik to bude stat a kdy tam pojede.
V den kdy tam jede ti napisou ze tam jedou, auto prohlidnou, projedou a zavolaj ti ohledne stavu. Lepsi nez amater ale zas perfektni oko profika to podle me není.
Pokud souhlasíš s pripadnejma nedostatkama(informuje te o vsem, od malickosti po vetsi chyby) tak auto koupi a doveze, pokud je auto spatny tak ho neveme a pak ti dojedou pro jiné ( jen uz si nepamatuju jestli je to uplne zadarmo nebo s nejakym malym priplatkem - v pripade ze to auto je opravdu daleko, třeba jet 2x na druhou stranu nemecka:) )
Pokud auto priveze tak ti pripravi veškerou administrativu, dovozovou technickou a tak a posle ti postou vse co potrebujes na prihlaseni, sam si zaridis akorát pojisteni a pak s tim zajdes to auto prihlasit. Trva to asi tyden nez ti daji znacky (4-5 pracovnich dnu myslim).

S tim tam dojedes doplatíš auto, nasadíš znacky a odjedes:)

Vsechno se vsim vsudy zabere tak 2 max 3 tydny....dovoz, technicky, prihlaseni, znacky:)
Osobne mi to prijde jako takovej prumer, i když za tu cenu ti to nikdo levneji asi nepriveze. Na druhou stranu auto na me cekalo vylesteny a cistounky takze se do nej v tu chvili nedalo nezamilovat takze v tu chvili te prejdou i poslední pochyby. A to ještě předtím nez se projedes :D :D
Doufam ze to cely dava nejakej smysl :D



Pripadne je reference ještě tady: http://radekjedlicka.cz/2012/04/11/hello-world/
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Safa » 02 úno 2016, 14:39

Ahoj, i já jsem tohle vloni řešil - výsledkem bylo oslovení firmy http://www.idovoz.cz. Jednal jsem s panem Herberem - vše, co jsme si domluvili, se následně i událo. Takže za mě kladná reference. Více najdeš na jejich webu...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Smolda » 02 úno 2016, 16:17

No super, díky moc :) Tohle jsem potřeboval slyšet. Dneska jsem se ještě bavil s kolegou v práci. Má známého, který tahá celkem pravidelně auta z německa, tak uvidim.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Pochtli » 14 úno 2016, 22:30

V sobotu jsem dotáhl z DE auto s firmou http://mujdovoz.cz/ - pevná taxa 15 tisíc (jedno kam se jede - DE, NL, PL..), komunikace v pohodě, když zadáš specifikaci auta, tak si ideální kousky hledá sám, případně mu můžeš rovnou poslat odkaz inzerátu konkrétního auta, zařídí i převozky, na místě zkontroluje auto, domluví transakci, dojedeš s ním na místo, zpět jedete každý ve svém, i kafíčko bylo :D Takže spokojenost.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Smolda » 15 úno 2016, 10:57

Ahoj, díky za doporučení. Nakonec jsem se rozhodl pro pana Pipka (http://www.autanazakazku.cz). Zatim jsem nadmíru spokojený. Na auto se jeli během pár dní podívat. Bylo OK, tak ho přivezli a do dvou dnů mělo hotový papíry. Dneska si pro ně jedu a pak hurá na úřad. Takže možná už zítra jí projedu :) Těšim se víc jak v pěti letech na Vánoce :-D Až si ho převezmu, klidně ještě poreferuju s kvalitou služeb pana Pipka - ale jak jsem psal, zatím spokojenost.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Pochtli » 15 úno 2016, 11:40

Tak hlavně že to vyšlo ;) Já vybíral hlavně s ohledem na případnou možnost dovozu z Holandska, kam si někteří "dotahovači" byli schopní přihodit i dvojnásobek taxy.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod martin_71 » 17 úno 2016, 21:09

Pro případné zájemce o dovoz auta po vlastní ose z DE: po loňské hysterii kolem německých žlutých převozek už se dá opět legálně pohybovat na těchto značkách i po ČR, samozřejmě s platným pojištěním / zelenou kartou. Němec k převozkám nově vystavuje přímo na vaše jméno a na dobu platnosti převozek strojově vyplněný "malý techničák" (KFZ-Schein) a vy už si sami nic nevyplňujete jako dřív, což představovalo hlavní problém pro naše orgány. Zajímavé je, že jedinou dohledatelnou informaci o tomto zveřejnil jen ÚAMK: http://www.uamk.cz/item/2934-p%C5%99evo ... C4%9Bmecka

V pondělí jsem koupil auto v DE (ne mx5), žluté převozky na 5 dní plus pojištění celkem cca 130 eur, cesta napříč celou ČR bez sebemenšího problému. Jinak v úterý dovozová STK, dnes odevzdány papíry na úřad a zítra značky..
'96 Cosmo / Koni Sport / BBK
Uživatelský avatar
martin_71
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 0
Registrován: 21 čer 2012, 14:27
Bydliště: Beskydy

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Pochtli » 18 úno 2016, 19:26

Potvrzuju, též jsem dojel na žlutých značkách s malým techničákem strojově vypsaným a se zel. kartou.
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Jirka » 18 úno 2016, 21:13

Jaká je vlastně cena za žluté? Za červenou jsem platil myslím něco přes 100 E...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 124 návštevníků