Speedpro.eu

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Speedpro.eu

Příspěvekod Muzzy » 05 kvě 2016, 09:41

Udělal jsem svou prvni zkusenost s e-shopem speedpro.eu a prijde mi to tak neskutecny, ze se o to musim podelit.

Objednal jsem si nabu volantu a tlacitko klaksonu (prvni objednavka po registraci), zvolil (jedinou moznou) dopravu PPL s dobirkou. Do poznamky jsem si dle katalogu vyspecifikoval deformovatelnou variantu na moji mazdu a cekal jsem na telefon od PPL. Misto toho mi do spamu prisel email od speedpro, citace: "neplatna objednavka" bez jakychkoliv dalsich podrobnosti. Po overeni statusu objednavky po prihlaseni na eshopu - ceka - jsem vzhledem k informacni hodnote emailu vyckaval na zaslani objednavky.

Po tydnu jsem na eshopu nasel jeste rukavice a samolepky pro kolegu z prace. Vzhledem k tomu, ze moje objednavka jeste nebyla odeslana, jsem do obchodu zavolal a slusne se zeptal, zda je mozne k objednavce jeste pridat dalsi zbozi a usetrit za zalsi balik u PPL. Dostalo se mi neslusne odpovedi, ze dle obchodnich podminek, se kterymi jsem souhlasil pri registraci, neni rozsireni objednavky mozne a ze musim udelat druhou objednavu se samostatnym postovnym. Po me nechapave reakci byl hovor ukoncen :shock: Argument typu "tohle je pristup kazdeho e-shopu" mne opravdu udivil, proteze jsem zvykly spise na dopravu zdarma od nejake castky, vicero moznosti dopravy a vicero moznosti platby vzdy s alespon nejakou moznosti elektronicke platby.... No nic. Taky me vcelku udivila ochota a vstricny pristup k zakaznikum...

Po uklidneni jsem si prostudoval ony obchodni podminky, se kterymi jsem souhlasil, a opravdu je zde vyloucena moznost zmeny objednavky. Dobre, ctu tedy dal a vidim, ze je mozne pred vyexpedovanim objednavku emailem zrusit. Okej, zrusim objednavku, udelam novou i s vecma navic a vse je okej aniz bych zbytecne krmil PPL.
ALE takhle hladce to neproslo :) 13.50 potvrzovaci email k nove objednavce, 13.56 email (opet ve spamu), cituce:"objednavka ODMITNUTA !!!!!!!!!!!!". Ted uz opravdu prestavam situaci rozumet - ktera objednavka je odmitnuta, z jakeho duvodu..... Navic z urovne emailove komunikace bych usuzoval na rozbity automat s nastavenim "odezen zakazniky!"
Jeste situaci nezavrhuji a posilam slusnou emailovou odpoved, kde se ptam na podrobnosti - jaka objednavka byla odmitnuta a z jakeho duvodu. Odpoved zadna.

Zvednul jsem tedy telefon a volam do e-shopu, abych zjistil, co se deje. Zjistil jsem nasledujici fakta:
- emaily, ktere mi dosly, jsou opravdu komunikaci pracovniku speedpro.eu a takto to je v naprostem poradku
- moje druha objednavka byla opravdu odmitnuta, a to z duvodu, ze jsem zrusil predchozi objednavku a vytvoril novou rozsirenou - uz jsem asi na blacklistu (v telefonu slysim porvavani kolegy od vedle....)
- moje prvni objednavka take nebyla uvedena v proces z duvodu spatne specifikace (v poznamce jsem si navymyslel nesmysly - tzn. vyspecifikoval jsem si nabu dle katalogu a nabidky prodejce, kterou ale neni schopen dodat - informace o tom ale chybi, at uz rovnou v popisu produktu, nebo emailem)
- dalsi objednavku (a vlastne ani zadnou dalsi) si uz vytvaret nemam, protoze bude automaticky odmitnuta - jsem totiz kolenovrt a odmitam dotovat PPL.
- ze jsem zrusil jiz zrusenou objednavku je irelevantni, tady jde o princip
S pranim mnoha spokojenych zakazniku jsem zavesil a jenom nechapave ziral......

Zaverem dodam, ze jsem se opravdu pokusil obejit nesmyslne obchodni podminky, ovsem v ramci jinych ustanoveni tech samych obch. podminek. Navic vyprovokovan naprosto neochotnym pristupem. To co nasledovalo, uz povazuji za naproste hulvatstvi a celkovy pristup speedpro k zakaznikum je opravdu originalni. Mylsim, ze mi ani nevadi, ze si zde nemohu nic koupit, protoze po teto zkusenosti uz ze speedpro nic nechci.

Sorry za ten roman :oops:
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod noose » 05 kvě 2016, 10:12

Fiiha, ale neprekvapuje me to..
NA BRG
Uživatelský avatar
noose
 
Příspěvky: 610
Registrován: 21 led 2014, 00:49
Bydliště: Praha

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod vhml » 05 kvě 2016, 10:33

Budiž ti uklidněním, že nejsi prvním a zdaleka ne posledním :lol:
Do Speedpra na nákup jedině osobně zajet , jakýkoliv řešení po telefonech a mailech tam postrádá smysl.
Naposledy upravil vhml dne 05 kvě 2016, 10:34, celkově upraveno 1
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod Robo96 » 05 kvě 2016, 10:34

Akoze, este som sa nestretol s takym niecim, ako je odmietnutie rozsirenia objednavky, ktora je neodoslana. Vacsina obchodov pri objednavke viacerych veci vzdy slusne zavola alebo napise, toto nemame, cakame tolkoto na dodanie, chcete poslat vsetko naraz alebo po castiach ako su dostupne, a pokial chcem nieco pridat, nikdy nebol problem. Asi budu mat vyhodnu dohodu s PPL..
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo, Eaton M62 supercharged
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 974
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod Tommy014 » 05 kvě 2016, 10:36

Heh, absolutně nechápu jak takovej e-shop může ještě nějak fungovat :shock: ale dobrá recenze, nějak by mě to ani nenapadlo že to stojí tak za h*vno :D
Navíc v tom evidentně nejsi sám, na heurece už je pár podobných recenzí http://obchody.heureka.cz/speedpro-cz/recenze/?f=2 :-D
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod vojtacz » 05 kvě 2016, 10:38

Tyhle postřehy taky nečtu poprvé, ale fascinuje mě, že s tímhle přístupem ještě fungují. No, aspoň vím kde neobjednám omotávku na rám.
NBfl, 1.8
vojtacz
 
Příspěvky: 78
Registrován: 24 črc 2015, 20:46
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod vhml » 05 kvě 2016, 10:48

vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod Martyp » 05 kvě 2016, 11:21

Hmmm, zajimavy.. :-/ Ja tam někdy v 2008 kupoval kola, Braid v 18", které se vyráběly na zakázku (rozteč a ET) a nebyl jedinej problém..tohle mě celkem zaráží, musím říct.. :shock:
Nicméně mi tak připadá že na částce nákupu jim tady opravdu záleží.. :twisted:
To mi připomíná jednu Pražskou prodejnu motorek.. :D
NB 1.6, 07/2000....Twilight Blue Mica
Martyp
 
Příspěvky: 61
Registrován: 13 dub 2016, 10:50

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod evlo » 05 kvě 2016, 14:21

Pro porovnani - kupuji z mx5parts.co.uk a bezne objednavku rozsiruji emailem, protoze na neco zapomenu, nikdy nebyl problem, posta stoji z GB stejne jako z CR a zbozi prijde koolikrat rychleji nez z ceskych eshopu.

Martyp - to me zas pripomina kdy jsem chtel koupit v CR team dynamics 18" Prorace 1.2, taky na zakazku ET a roztec a prote nikdo nebyl schopny, pritom jsme se pohybovali kolem 25 000kc za sadu ... tak jsem vzal nejlehci dezenty a byl docela smutny. Pritom jsem i psal primo rimstock a taky bez reakce.

Je to takove zvlastni no, ale chapu, ze treba ta administrava je u nich nezvladnuta a to rozsireni objednavky je vyjde draho a marze zadna.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Speedpro.eu

Příspěvekod TeeJay » 05 kvě 2016, 14:42

To je prča :D a ta hodnocení na heurece, tam snad není jediný pozitivní.
Do takovýhle obchodu bych nešel ani osobně, pokud je to taková banda pitomců, už jenom z principu, že někoho takovýho podporovat v businessu fakt nebudu.

Ale to je stejný jako s tím, že nám v supermarketech prodávají jídlo, co ani není jídlo, ale když to lidi kupujou, tak to budou prodávat dál, a stejně tak, dokud tenhle obchod bude mít svoje zákazníky, tak bude dál fungovat...

evlo píše:Pro porovnani - kupuji z mx5parts.co.uk a bezne objednavku rozsiruji emailem, protoze na neco zapomenu, nikdy nebyl problem, posta stoji z GB stejne jako z CR a zbozi prijde koolikrat rychleji nez z ceskych eshopu.

Jo, na mx5parts jsem před Vánoci objednával kabely ke svíčkám, těsnění pod řadičku, úchyty radiátoru a katalog, a protože z toho neměli skladem nic, sami se mi automaticky z vlastní iniciativy nabídli, že mi za jedno nezměněné poštovné (£13.58) budou jednotlivý položky objednávky odesílat pokaždé, když se nějaká naskladní - takže mi ve výsledku objednávku posílali na čtyřikrát a neměli s tím nejmenší problém. :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků