Reakce okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 11 srp 2016, 00:14

U nb se mě stávalo, že se nějaké dítě na přechodu k miatce rozběhlo nebo i na ulici si ji muselo pohladit, většinou holčičky. NA mě prijde uz do běžného provozu trochu moc, protože cumi tuna lidí a dneska se mě to na prechodu stalo s dospělým, ze byl naprosto smitten prostě (uhranut?).

Taky se vám to deje? Hlavne je to asi otázka na lidi s na?
Mám samo Brg, protože klasika, ale měl jsem třeba ZARIVE žlutý LeBaron a tam se sem tam někdo otočil, ale tady lid vyloženě civi. Třeba s červeným Ferrari vůbec člověk není attention whore. Ale tohle je jsem prostě nečekal. Klasický auto v Praze je asi jedna věc, ale klasický roadster s patinou a mrkackama je už asi trochu moc :(

Jezdím s tím teprve 3. Den tak třeba si zvyknu :/
Naposledy upravil evlo dne 11 srp 2016, 13:56, celkově upraveno 1
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Reakce okolí

Příspěvekod adolf33 » 11 srp 2016, 00:19

Užívej si to, pokud nehledáš utajení ;)
Mazda MX-5 NA 1.6 66kw 1996
adolf33
 
Příspěvky: 162
Registrován: 24 úno 2016, 16:10
Bydliště: Berounsko

Re: Reakce okolí

Příspěvekod petr.l » 11 srp 2016, 08:39

Mně třeba přílišná pozornost zatím vadí, jelikož auto není ve ideálním stavu. Takže když někdo přijde, tak za decentním wow efektem přijdou slova...tvl to je tak zrezlý, co s tím budeš dělat, apod... takže, zatím ne, nekoukejte na mě :-)
NB 1.6 81kW 2000
Uživatelský avatar
petr.l
 
Příspěvky: 31
Registrován: 03 srp 2016, 21:19
Bydliště: Liberec

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Winie » 11 srp 2016, 08:41

Hele uhranutí je ještě v pohodě. Občas děti mávají, už se mi u toho i lidi fotili když to stálo na ulici. Když sem měl kdysi růžová kola, tak se u toho fotili i nějaký mladý holky :D

Horší je to když někde prasíš. To už po mě letěl i takový ten učitelský pakl klíčů. Rajčata, jablka a další sortiment ovoce a zeleniny ani nepočítám :lol: Ale až na jedno rajče vše mimo terč
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Robo96 » 11 srp 2016, 08:42

no mne sa uz par krat stalo, ze ked ma uvideli v spatnom zrkadle tak uhybali do priekopy alebo odstavili na najblizsi plac pri krajnici aby ma pustili :) a pritom Miata nevyzera nejako hrozivo, mozno to bude svetlami a myslia si ze ich nahana Viper :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Reakce okolí

Příspěvekod evlo » 11 srp 2016, 08:54

To se me deje s NC zas, nepochopitelne casto, s NB me uhlo asi jen jedno, dve auta za celou dobu, s daleko zlejsimi auty vubec neuhybaj (to beru za celou dobu co jsem kdy mel, ne ze bych byl nejaky hoarder aut a mel jich treba 3 nebo kolik - ten prispevek vyzniva docela divne). Je fakt, ze z uhybacu si pamatuji cyklistu, co zahodilo kolo pres plot a pak ho jeste rychle preskocil. Pritom jsem fakt nejel nijak zvlast rychle, dokonce serie vyfuk, ale je pravda, ze u Karlstejna jak se rozpali, tak je ten zvuk pekny, tak se asi bal jak to pri podrazeni na vjezdu do obce vyfluslo nespaleny benzin. Ale ten me v hlave zustal jako nejvetsi uhybac.

Winie - no jsem rad, ze je to NA normalni a deje se to i jinym.
NB je holt nejspis furt jeste normalni auto a NA uz asi ma status youngtimera. Treba s NA me mavala na dalnici nejaka slecna s 2CV a to si myslim, ze je pripad co by NB proste ignoroval.
By me teda zajimalo jestli to nekdo kupuje fakt, ze to je levnejsi nez NB, nebo kazdy, ze je to mega hyper hypster cool. Fernie?
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Tommy014 » 11 srp 2016, 09:21

Hele já myslím, že to bude spíše tím v jakym stavu jsi to NB měl :-D. Mě to taky první dny přišlo že se všichni ohlížejí koukají a tak. Na druhou stranu já už sem byl dost zvyklej z motorky když jsem dříve jezdil. Jinak pořád mi příjde že i moje NBFL budí pozornost a naposled mě hrozně pobavilo když sem od nějakejch dětí na dálnici dostal palec nahoru :D :D :D
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Robo96 » 11 srp 2016, 09:29

tak asi ide skor o to ze ked niekomu povies MX-5 alebo Miata, tak kazdy si ako prve predstavi 1G s mrkackami a prave tato first gen ma ten "legend" status a NAcka v dobrom stave lacnejsie ako NB o moc niesu. mrkacky su mrkacky a NA is life, preto myslim ze ma NA viac pozornosti ako dalsie generacie :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Reakce okolí

Příspěvekod Mike » 11 srp 2016, 09:53

Když jsem měl NA (ještě k tomu červený), tak to bylo pořád jak od dětí, tak i dospělejch spousty mávání, "jů to je fáro tati", "jééé felali", z vedlejších se skoro předháněli kdo mě pustí.
S NBFL je to těch pozitivních reakcí tak desetina, negativní nejsou. Ty si užívám v černý E39 sedan s chromovanejma lištama - kamarád si ze mě dělá srandu, že bych si měl nechat zatmavit skla a ty chromy předělat do zlatý, že to byl byl teprve správnej vůz pro mladýho arogantního řidiče silnýho BMW, případně dealera koksu :lol:
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Reakce okolí

Příspěvekod kousmen » 11 srp 2016, 10:12

Jo jo, to je pořád něco. Hodně se zastavují i dědoušci u nákupáků a chtějí si povídat o tom jak to bylo s autama v pětašedesátym. Posledně mě oslovili nějací krutopřísní raceři, že auto znají ze shatsu a dali jsme si nějaký serpentiny, ale to je zase jinej příběh. Ale dětí bych měl víc než Jackson, kdybych chtěl. :D
Nejvíc bývají vykulení stopaři, když je vezmu. :)
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 127 návštevníků