Prosba: nakup NC

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Prosba: nakup NC

Příspěvekod uff » 05 lis 2016, 16:16

Zdravim miataky.
Mam na vas prosbu s nakupem NCcka. Byl jsem dnes projet kousek, ktery se mi hodne zamlouva. NC 1,8 dovezene z Italie a mam par dotazu:
1) lze overit kilometry u dovozu z Italie? Treba pres Mazdu?
2) kolik stoji na NC rozvody, ty delam u noveho auta vzdy
3) co udela s platenou strechou zima a stani venku? Bojim se snehu. Mozna se to da resit plachtou? Ale co kdyz bude snih na strechu tlacit?
4) mate tip na nekoho z Prahy, kdo by ji zvednul a podival se mi na podvozek? V diskuzi je koroze popsana jako nejvetsi hrozba. Jeste me napadlo udelat v ramci evidencky i STK, ale jde to vubec pul roku pred koncem STK?
Predem diky za pomoc, odpovedi a pomoc. Je to laska na prvni pohled, tak se bojim, ze si zase vylamu zuby jako u posledniho kabria a vytopim do ni majland.
uff
 
Příspěvky: 13
Registrován: 05 zář 2016, 21:22

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod cafe-racer » 06 lis 2016, 17:00

3) auto stalo nekolik zim venku na ulici a dobry, strecha je okna dala se i celkem vycistit. No problem.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod Safa » 06 lis 2016, 17:15

2) V týdnu jsem se u sebe ve vlákně ptal na totéž, s dovolením tedy použiji odpověď dopra...
dopr píše:NCcko ma rozvody retezem, takze se meni jen vratna a napinaci kladka a ty jsem menil preventivne hned po koupi auta. Predepsany interval na tyhle dily jsem nikde nenasel. Dve kladky me staly celkem neco pres 3000 Kc. Ozubeny remen neco okolo 700 Kc.
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod KarolKo » 06 lis 2016, 18:30

AD 2) Ve značkovém servisu jsem se na jaře ptal na výměnu rozvodů u NC (mám dvoulitr r.v. 2006) a řekli mi to, co uvedl už dopr - tedy že jde co do práce i nákladů o jednodušší a levnější záležitost.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod Jirka » 06 lis 2016, 22:55

1) lze overit kilometry u dovozu z Italie? Treba pres Mazdu?
Nevím, jak z Itálie, ale mně při dovozu z DE na české lince Mazdy prozradili na základě VIN to, kdy bylo auto naposled v autorizovaném servisu a kolik mělo v tu dobu najeto km...
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod uff » 07 lis 2016, 00:44

Moc dekuji za odpovedi. Zatim se Vam me nepodarilo odradit. :)
Jeste mam jeden dotaz ohledne podvozku. Cetl jsem v diskuzi, jak si vystrikavate dutiny apod. Da se to nechat u nekoho pred zimou udelat? Pokud ano, mate predstavu orientacni ceny?
Jeste trosku spekuluju o NB, ale videl jsem dnes jednu a bojim se, ze to uz muze byt skoro o zivot. Fakt koroze brutalni, by ani do jara nevydrzela...
uff
 
Příspěvky: 13
Registrován: 05 zář 2016, 21:22

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod KarolKo » 07 lis 2016, 08:55

uff píše:Moc dekuji za odpovedi. Zatim se Vam me nepodarilo odradit. :)
Jeste mam jeden dotaz ohledne podvozku. Cetl jsem v diskuzi, jak si vystrikavate dutiny apod. Da se to nechat u nekoho pred zimou udelat? Pokud ano, mate predstavu orientacni ceny?
Jeste trosku spekuluju o NB, ale videl jsem dnes jednu a bojim se, ze to uz muze byt skoro o zivot. Fakt koroze brutalni, by ani do jara nevydrzela...



Někdo tady už dříve doporučoval a chválil pana Trendla z Autoservis Trendl. Čimická 894, Praha 8 (viz www.antikoroze.cz). Na jaře jsem mu volal, auto si tam nechá asi týden, napřed pořádně spodek umyje, nechá uschnout a pak kvalitně nastříká... Cena nějak kolem 7.000,-Kč, pokud si dobře pamatuju. Svou NC mu svěřím asi v březnu.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod uff » 07 lis 2016, 11:49

Dekuji, urcite vyuziji, lepsi nez abych tam matlal neco sam.

Jeste se zeptam na bezpecnost, popravde mam trosku obavu z kabria. Kdyz to otocim na strechu, tak je asi po mne, co?
Na NC ani nevidim hardtop. Co se NB tyce, tak tam se da sehnat hard top bez problemu, ale otazka je, zda me ochrani? Nebo je to jen skorapka a zastavim se az o hlavu... :(
uff
 
Příspěvky: 13
Registrován: 05 zář 2016, 21:22

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod Renee » 07 lis 2016, 12:10

NC je myslim už normál bezpečný auto, má ochranný oblouky.

Hardtop, jakožto laminátová skořápka by tě při otočení na střechu stejně moc neochránil, spíš naopak, řekl bych.

A nakonec, plánuješ snad MX-5 otáčet na střechu? Mám za to že to je docela kumšt otočit. :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Prosba: nakup NC

Příspěvekod TeeJay » 07 lis 2016, 12:26

Jeden místní člen NBfl s hardtopem asi 2 roky zpátky otočil na střechu a HT vydržel, ta skořápka je dost tvrdá. Ideální je, když je pod ní ještě rollbar, to je ale jasné.
Přílohy
Crash1 - teamwhd.jpg
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 192 návštevníků