NBFL Kam umístit předni SPZ?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod tslany » 06 lis 2016, 19:36

Kam na NBFL umístit přední RZ/SPZ/registrační značku/státní poznávací značku/licence plate? :D Momentálně ji mám na tom jakoby čumáku a přidělanou dvěma šrouby a ohnutou (už jsem to tak koupil), klasická EU značka ale přijde mi že zakrývá ten úsměv. Kam to dát aby to bylo co nejvíc "cute"? Přemýšlel jsem o US rozměru a dát to na nějaký L-profil zespoda té horní hrany čumáku, aby to prostě vypadalo jak dva přední zuby dítěte :D ale bojím se že by to bylo zas až moc u země
Přílohy
zepředu.jpg
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod Krenstik » 06 lis 2016, 20:17

Off Topic: V Hlučíně ke skládce? :-)
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod tslany » 06 lis 2016, 20:25

Ee, dráha pro práškovací letadla u Jinovoša :) Nový SPZ by měly Jčko
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod gramo » 06 lis 2016, 21:33

Krenstik píše:Off Topic: V Hlučíně ke skládce? :-)

Jako návrh na umístění mě to pobavilo. (samozřejmě off topic, protože v reálu by to asi nikdo neudělal)
Jen mi nebylo jasné, proč ty značky dávat zrovna do Hlučína a proč jen ke skládce a ne rovnou na skládku :)

Asi by šla dát ješte kousek výš, aby to ten úsměv tolik nezakrývalo. Taky jsem nad tím chvíli spekuloval a nic lepšího než naohýbat a dát přímo na nárazník mě nenapadlo.
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod buteo » 06 lis 2016, 21:53

tslany:
Jestli ti záleží na tom zůstat zcela neprůstřelně "street legal", doporučuju vyhledat toto:
243 VYHLÁŠKA Ministerstva dopravy a spojů ze dne 29. června 2001 o registraci vozidel
§ 28 Způsob umístění tabulky registrační značky na vozidle
(už jsem to dávno nepotřeboval, tak si nejsem jistý, jestli od 2001 nevyšla nějaká novela)
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod tslany » 06 lis 2016, 22:11

§ 28 Způsob umístění tabulky registrační značky na vozidle (K §7 odst.4 a §79 odst.1 a 5 zákona)

(1) Tabulku registrační značky umístí vlastník nebo provozovatel vozidla do místa určeného konstrukčním řešením vozidla tak, aby při běžném provozu na pozemních komunikacích nedošlo k její ztrátě. - konstrukční řešení to není ani teď :D aby nedošlo ke ztrátě OK

(2) Tabulka registrační značky musí být na vozidlo umístěna svojí spodní hranou dole a přibližně vodorovně k vozovce. Na tabulku registrační značky ani do její těsné blízkosti nesmí být umístěny žádné nápisy nebo vyobrazení, které by narušily její čitelnost nebo rozlišovací schopnost, pokud není v této vyhlášce nebo zvláštním právním předpisu stanoveno jinak. - OK

(3) Tabulka registrační značky musí být umístěna na silničním motorovém vozidle vpředu a vzadu, s výjimkou vozidel uvedených v odstavci 4, a to kolmo ke směru jízdy. Silniční motorová vozidla mají tabulku registrační značky umístěnu vpředu uprostřed, pokud není v technickém průkazu zapsáno její umístění vlevo. Vzadu mají silniční motorová vozidla tabulku registrační značky umístěnu uprostřed nebo vlevo. Přípojná vozidla, traktory a samojízdné pracovní stroje mají tabulku registrační značky pouze vzadu uprostřed nebo vlevo. Vpředu musí být tabulka registrační značky umístěna na vozidlo tak, aby její spodní hrana nebyla níže než 200 mm a vzadu níže než 300 mm od roviny vozovky. Horní hrana tabulky registrační značky umístěné na silničním vozidle nesmí být výše než 1 200 mm nad rovinou vozovky, pokud je v technickém průkazu zapsáno umístění vyšší, může být nejvýše 2 000 mm. Na traktoru nebo samojízdném pracovním stroji může být nejvýše 4 000 mm. - ta výška právě nevím jestli není problém? To bych musel proměřit

(4) Moped, motocykl a motorová tříkolka ...
(5) Orgán schvalující technickou způsobilost vozidla k provozu na pozemních komunikacích může pro jiné umístění tabulky registrační značky povolit výjimku, kterou zapíše do schvalovací dokumentace k vozidlu, a registrační místo tuto skutečnost zapíše do technického průkazu vozidla.
(6) Tabulka zvláštní registrační značky trvale manipulační a tabulka zvláštní registrační značky pro zkušební účely ...
(7) Tabulka zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností ...
(8) Tabulka registrační značky s krajským kódem o rozměru 520 x 110 mm ...



Nebo jsem něco přehlídnul?
Btw na H mám zadní značku přidělanou oboustrannou pásknou a na obou přelepený znak EU :-D ale taky kdo by po tom na tom autě šel, plus je kdyžtak pošlu do háje (=správního řížení)
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod TeeJay » 06 lis 2016, 22:43

Já mám značku přidělanou vepředu dole k výztuze nárazníku na dvou cca 4mm L profilech, lepší umístění jsem nevymyslel a odolnější taky ne. Jen ji budu muset dát o pár cm výš, škrtám na v jednom blízkém nákupním centru při sjezdu z patrového parkoviště na zlomu sjezdu a roviny pod ním a do 20 cm mi pár čísel chybí.
Obrázek
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod tslany » 06 lis 2016, 22:54

Tak tam bych se tutově s US asi nevešel, a zas s EU mám strach aby to moc nebránilo přísunu vzduchu :-( To by chtělo ten na výšku menší rozměr (bod E), jenže tam už je potřeba zápis do TP
Provedení tabulek registračních značek, rozlišovací značky státu a doplňkových registračních značek (K §7 odst.4 a §79 odst.1 a 5 zákona)
§ 24
(1) Tabulku registrační značky vozidel tvoří obdélník se zaoblenými rohy s poloměrem zaoblení 10 mm o rozměrech:
a) 520 x 110 mm pro osobní automobil, pokud nemá prostor pro umístění tabulky s registrační značkou uvedenou pod písmenem c) nebo e); pro nákladní automobil, autobus, speciální vozidlo a přípojné vozidlo, pokud nemá prostor pro umístění tabulky s registrační značkou uvedenou pod písmenem b); pro traktor a jeho přípojné vozidlo nebo samojízdný pracovní stroj, pokud nemá prostor pro umístění tabulky s registrační značkou uvedenou pod písmenem c) nebo d),
b) 340 x 200 mm pro nákladní automobil, autobus, speciální vozidlo a přípojné vozidlo,
c) 280 x 200 mm pro osobní automobil, pro traktor a jeho přípojné vozidlo nebo samojízdný pracovní stroj,
d) 200 x 160 mm pro motocykl, pro traktor a jeho přípojné vozidlo nebo samojízdný pracovní stroj a pro ostatní silniční vozidla,
e) 320 x 160 mm pro osobní automobil, který má v technickém průkazu zapsán prostor pro umístění této tabulky registrační značky,
f) 80 x 110 mm pro moped se šlapadly a pro tabulku registrační značky pro sportovní vozidlo, jedná-li se o tabulku umístěnou na sportovním motocyklu,
g) 210 x 145 mm pro tabulku zvláštní registrační značky pro jednorázové použití s omezenou platností,
h) 520 x 110 mm pro tabulku zvláštní registrační značky zkušební a pro tabulku zvláštní registrační značky trvale manipulační pro osobní automobil, nákladní automobil, autobus, speciální vozidlo, přípojné vozidlo, pokud nemá prostor pro umístění tabulky se zvláštní registrační značkou zkušební nebo pro tabulku se zvláštní registrační značkou trvale manipulační uvedenou pod písmenem i); pro traktor a samojízdný pracovní stroj, pokud nemá prostor pro umístění tabulky se zvláštní registrační značkou zkušební nebo pro tabulku se zvláštní registrační značkou trvale manipulační uvedenou pod písmenem i) nebo j),
i) 280 x 200 mm pro tabulku zvláštní registrační značky zkušební a pro tabulku zvláštní registrační značky trvale manipulační pro osobní automobil, nákladní automobil, autobus, speciální vozidlo, traktor a samojízdný pracovní stroj,
j) 200 x 160 mm pro tabulku zvláštní registrační značky zkušební a pro tabulku zvláštní registrační značky trvale manipulační pro motocykl, traktor a samojízdný stroj,
k) 330 x 85 mm pro tabulku registrační značky pro sportovní vozidlo, jedná-li se o přední tabulku umístěnou na přední části sportovního automobilu.

Achjo, lidi tady řeší že jim nefunguje správně to a ono, teče jim olej a kdo ví ještě nevím co, a já řeším takový prkotiny :D

http://mdcr.cz/getattachment/Dokumenty/ ... a.pdf.aspx
Typ 115, to by bylo na miatu asi ideální, teď jen jak to dostat do TP :D
NC 2006 1.8
Hyundai Grandeur 2009 3.3V6
tslany
 
Příspěvky: 215
Registrován: 21 črc 2016, 16:15

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod TeeJay » 06 lis 2016, 23:52

Taky jsem se horšího chlazení obával, kvůli přísunu vzduchu jsem dal značku lehce pod úhel, ale s chlazením není sebemenší problém.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: NBFL Kam umístit předni SPZ?

Příspěvekod Robo96 » 07 lis 2016, 08:53

ja som uz rozmyslal na tym, ze by som zahodil ramik, znacku vyohybal aby sedela presne na cumak a nasrobovat ju tak...
potom dalsia moznost je dat ju za predne okno a ked ta zastavia tak sa vyhovorit ze ti nejaka spina v obchodaku zlomila uchyt ale to je len na obmedzeny pocet zastaveni :D
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 123 návštevníků