Rady NB

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Rady NB

Příspěvekod Mike » 28 lis 2016, 16:52

Aby ta věc měla skoro 17Ah, tak buďto nemá půl kila jak je psáno v popisu a nebo je to vyrobený z mě neznámý technologie.
Ale Třebas lifepo články maj při 12V cca 150g na jednu Ah. Takže tohle by mělo vážit ke třema kilům...
Ale třeba tomu křivdim.
Teploměr není potřeba, buďto je ti při stažený střeše zima a vezmeš si lepší bundu a nebo je ti teplo a sundáš si ji :D
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Rady NB

Příspěvekod TeeJay » 28 lis 2016, 17:52

Klasickej lithium-ion, polymer i blbý NiMH články by se do té váhy vešly, nevidím důvod, proč ne. Monočlánek AA má běžně (skutečných) 2500 mAh i něco přes, lithiový 18650 články i 3500 mAh a to nejsou o moc větší než AA.
Třeba tahle Xiaomi power banka má opravdu 16000 mAh a je v ní 6 ks 18650 lithium-ion článků (2666 mAh na jednu). Mám ji doma. Ne snad, že bych s ní chtěl startovat auto. Ale to samé bude nejspíš ve zmiňované power bance. Jestli auto opravdu nastartuje, to je druhá věc :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Rady NB

Příspěvekod Mike » 28 lis 2016, 19:41

No ti sice možná má 16Ah, ale při 5V ne při dvouapůlnásobku
Tady je srovnatelná: napětí stejný, trochu větší kapacita, hmotnost 3,4kg
https://www.ev-power.eu/LiFeYPO4-batteries-12V-1-1/Lithium-Battery-LiFePO4-12V-20Ah.html
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Rady NB

Příspěvekod MeXico5 » 28 lis 2016, 23:38

To se vubec nebojim, na netu jsou o tom stohy informaci. Ty powerbanky fakt funguji jako nouzovy starter. Ja bych ale idealne nadstavbu, aby i dobijela pres 12V zasuvku
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: Rady NB

Příspěvekod Mike » 29 lis 2016, 08:57

Jako aby to bylo připojený do 12V zásuvky a dobíjelo baterku?
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Rady NB

Příspěvekod evlo » 29 lis 2016, 09:02

Mike píše:Aby ta věc měla skoro 17Ah, tak buďto nemá půl kila jak je psáno v popisu a nebo je to vyrobený z mě neznámý technologie.
Ale Třebas lifepo články maj při 12V cca 150g na jednu Ah. Takže tohle by mělo vážit ke třema kilům...
Ale třeba tomu křivdim.
Teploměr není potřeba, buďto je ti při stažený střeše zima a vezmeš si lepší bundu a nebo je ti teplo a sundáš si ji :D

Podle me to klidne 17Ah mit muze, si vem, ze bezna nabijecka na mobily s 18650 20Ah taky ma.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Rady NB

Příspěvekod Mike » 29 lis 2016, 18:04

No to jo, ale při jiným napětí. A třetina napětí při stejný kapacitě, znamená celkově třetinu zložený energie.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Rady NB

Příspěvekod evlo » 06 pro 2016, 16:06

Jsem ted premyslel jestli teda jezdit nebo ne kdyz je vsude sul a dosel jsem k zaveru, ze to lidi moc prozivaj, jako mit garz, tak to asi striknu rust convertem nebo nejakym takovym lepidlem jak jsou seals atd. Ale nemam, tak proste jezdim, omg, vzdyt je to auto, 26 let uz to jezdi, tak se z jedne ceske zimi nepokaka. V japonsku jim to nerezne vubec a taky tam snezi.¨

Kdyz bys bral od nekoho kdo mazdy rozebira, tak bych vzal Nardi nebo momo volant vc. origo naby tak za 50GBP + posta po CR, bohuzel z GB je to drahe poslat a nevim kdy tam zas budu :(
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Rady NB

Příspěvekod gramo » 06 pro 2016, 18:56

Moc se mi nezdá, že by se dalo jen přímým propojením dobíjet větší baterku menší baterkou. Navíc nabíječka má nějakou regulaci nabíjecího proudu, ty chytřejší i generují nějaké pulzy pro oživení nabíjené baterky apod... Taky nemám v garáži elektriku, baterku vezmu pěkně domů do tepla, občas ji nabiju a až bude potřeba, tak ji zase dovezu do garáže...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Rady NB

Příspěvekod MeXico5 » 08 pro 2016, 15:20

EVLO:
Presne, taky jsem neodolal a dnesni poledni pauzu sel misto obeda jezdit.
Mozna naka sul bude, ale kdyz je sucho a auto je v suchy garazi, tak mu snad nic nemuze bejt. Asi to neni idealni, ale na druhou stranu je hrich nechat autak zahalet, kdyz ma clovek fakt chut!
Co je to ten rust convert? Muzes mi prosim poslat link? Holt ho striknu.

Jeste mam dotaz k te vinyl strese. Je lepsi nechat ji slozenou naporad (myslim v garazi) nebo ji az se auto v garazi prohreje treba za pet hodin po jizde radeji natahnout. Je dost nacnuta, tak ji chci setrit. A pak jeste mycka? Jezdite se strechou do mycky? Vadi ji to hodne?

A pak jeste k te powerbance. Nasel jsem kluka co ji ma (jinej typ, ale podobna kapacita) a rikal, ze v pohode natocil auto u ktereho se starter ani nehnul a ani troubeni uz nebylo presvedcive, tak do toho pujdu. Myslim, ze se doma neztrati. Co se tyce dobijeni, tak to opravdu nejde a nefunguje. To jsem si to vysnil, ze powerbanka muze dobit i aku v aute.
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 80 návštevníků

cron