Dovoz z Anglie

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Dovoz z Anglie

Příspěvekod Veet » 05 pro 2016, 08:47

Chystáme se s kamarádem letět do Anglie. Bohužel jsme koupili pouze jednosměrné letenky, takže tam musíme koupit Miatu, abychom se dostali domů :D Co vše je potřeba zařídit? Pokud to vůbec legálně lze převést.
Moje představa je taková, že koupíme auto, dojedeme s ním sem a tady ho necháme ležet za chalupou, tzn. nepřihlašovat :)
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod evlo » 05 pro 2016, 10:01

Mel bys mit navic pojisteni odpovednosti provozu vozidla, ale na prejezd na chalupu bych se domluvil s prodavajicim, pokud bude rozumny, at to necha 3 dny jeste prihlaseny na sebe, a rekne, ze ti auto proste pujcil kdyby neco.
Postup s pujcenim je tak jako tak potreba pri exportu po dobu nez vyjedes z GB kvuli road tax.

Predpokladam, ze me tu nekdo napise, ze o tom vim pycu a ze to nejde.
Naposledy upravil evlo dne 05 pro 2016, 11:47, celkově upraveno 1
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod MacTeine » 05 pro 2016, 10:49

ne, klidne se rozepis... vzdyt sis sam na plech cup miatu privezl ;)
NCfl 2011 2.0 Karai
Ex: NBfl 2001 1.8
Uživatelský avatar
MacTeine
 
Příspěvky: 431
Registrován: 30 bře 2014, 19:37
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod gramo » 05 pro 2016, 12:27

Něco by se asi dalo vyčíst i tady https://www.autickar.cz/clanek/anglicka ... -plechcup/
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod Mike » 05 pro 2016, 19:39

Tohle probádaný úplně nemám, ale to auto tu dostat na papíry není nemožný.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod Krenstik » 05 pro 2016, 21:20

už jde, nějaké nařízení EU to změnilo. Takže jen výměna světel, ev. palubky, zaplatit Eco daň a lze....
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod Mike » 05 pro 2016, 22:23

Palubka nutná není. Teda alespoň jsem viděl solidní množství aut s volantem vpravo a na černejch značkách.
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod evlo » 05 pro 2016, 23:07

Pokud chces prihlasovat na CZ papiry, tak radeji teda eunose nez mazdu. Britove tak neprozivali/ji zatizeni strechy apod. Takze v technicaku britskeho modelu se pise asi tak to, ze je to mazda mx5, barva, vin a hotovo.
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod Veet » 06 pro 2016, 12:57

Přihlašování na CZ papíry se pravděpodobně konat nebude. Chceme jen zkusit něco přivést :)

Takže jsou dva scénáře. Pokusit se domluvit vypůjčení auta na delší dobu, nebo si sehnat pojištění na dobu převozu přes nějakého českého pojišťováka. Chápu to dobře?

A kde vzít kupní smlouvu?
Veet
 
Příspěvky: 371
Registrován: 12 zář 2014, 09:48

Re: Dovoz z Anglie

Příspěvekod evlo » 06 pro 2016, 14:21

Ano, chapes to dobre.

Porotoze britskej technicak (v5) neni proof of ownership, tak jsem kupni smlouvu sepsal na miste, proste

Prodavam mazdu mx-5 VIN jmzna18.
Kupujici Prodavajici

hotovo

Chapu, ze pro cloveka z cr je dost problem pochopit, ze to proste muze fungovat, protoze u nas jsou s tim mega omrdy, taky jsem mel problem se mentalne srovnat s tim, ze veskere legalni ukony zaberou dve minuty. Neverim tomu, ze v Britanii, nebo Fancii, nebo Belgii nebo Holandsku bys mel problem s tim, ze bys jel bez zelene karty, ale pres Nemecko bych to neriskoval, jakkoliv by auto mel puvodni majitel realne pojisteno, proste moje zkusenost. Sam jsem to resil tak, ze jsem si to pojistil pres telefon, stahl do mobilu zelenou kartu a na trajektu jsem to poslal na recepci nez jsem ztratil mobilni signal a nechal vystisknout.
Mam jeste kod na 1GB mobilnich dat v GB co jsem nevyuzil, tak muzu prodat treba za pulku ceny :D
evlo
 
Příspěvky: 852
Registrován: 24 zář 2011, 21:12

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 129 návštevníků