aditivum do oleje - atomium

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod KarolKo » 10 pro 2016, 14:51

Má někdo nějaké bližší poznatky případně zkušenosti s aditivem do motorového oleje "atomium" ? (viz www.atomium.cz). Uvažuju, že si o to napíšu Ježíškovi...
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod hospodský » 10 pro 2016, 15:16

Už jen ten název ve mě vzbuzuje vše, jen ne důvěru :)
Die Kurvenstar
Uživatelský avatar
hospodský
 
Příspěvky: 459
Registrován: 28 črc 2014, 22:54
Bydliště: Valašské serpentiny

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod TeeJay » 11 pro 2016, 15:55

Moc jsem toho o tom nenašel, ale ze všeho, co jsem našel, mi vyplynulo: "Utíkej, dokud můžeš." ;)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod KarolKo » 11 pro 2016, 17:30

Tomáši, a důvod? Jsou snad nějaké špatné zkušenosti? Jenom z názvu snad nejde nic dovozovat...
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod TeeJay » 11 pro 2016, 18:45

Nikde jsem se nedočetl o konkrétních zkušenostech někoho s tímhle produktem, ale narazil jsem zkrátka na vlákno podobné tomuto o Atomium aditivu do motoru (v AJ) a příspěvky v něm říkají toto
  • placebo efekt
  • neobsahuje nic co by už nebylo v kvalitních olejích
  • zvláštní angličtina na jejich webu i videích (ale jsou to Češti, tak ještě dejme tomu)
  • výrobce uvádí, že cílem produktu je "to rebuild worn friction units" (obnovit stav třecích ploch) motoru tak, že jejich technické parametry dosáhnou úrovně až nového stavu - 1) to pouhé aditivum jen těžko dokáže, 2) kde je napsáno, jaké jsou jejich optimální technické parametry, kterých je žádoucí dosáhnout? Nikde
  • hodnocení aditiva ACEA 0/0
  • aditivum zůstane ležet na dvě olejové vany
Není to z mé hlavy, není to ani nijak podložené, nemusí to být tedy ani pravda, ale je to zhruba všechno, co jsem k tomu našel :) ani jedna pozitivní zmínka, ba naopak, nešel bych do toho.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod josef » 11 pro 2016, 20:20

Historie se opakuje.
Jak je vidět někdo oprášil 25 roků starou věc. Dal tomu jenom trochu jiný kabát a nový produkt je na světě. Jistě si někdo vzpomene jak v té době byly na trhu zaručené chemické přísady do mot. olejů, pomoci kterých bylo možné provést "chemickou generálku" motoru. Jediné aditivum do nafty či benzínu které prošlo výzkumným ústavem a kde bylo řečeno že to trochu něco umí je VIF. O ničem jiným jsem nečetl. Třeba i jiná aditiva ale už to nesleduju delší dobu.
josef
 
Příspěvky: 25
Obrázky: 0
Registrován: 05 pro 2015, 00:40

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod Hanysekfricek » 12 pro 2016, 11:22

Taky jsem ho nutně potřeboval, pak jsem si přečetl článek https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... vych-oleju a už ho nepotřebuji :lol:
MAZDA MX-5 I 1.8i DOHC 94 kW / 128 HP (1994)
Obrázek Spotřeba MAZDA MX-5 I 1.8i DOHC 94 kW / 128 HP[/url]
Hanysekfricek
 
Příspěvky: 21
Obrázky: 0
Registrován: 05 led 2016, 23:04
Bydliště: Ostrava

Re: aditivum do oleje - atomium

Příspěvekod KarolKo » 12 pro 2016, 12:28

Hanysekfricek píše:Taky jsem ho nutně potřeboval, pak jsem si přečetl článek https://www.oleje.cz/clanek/Mazivarske- ... vych-oleju a už ho nepotřebuji :lol:



Taky jsem to nějak přestal potřebovat, díky za článek, zůstávám u výměny po max. 10.000 km...
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 60 návštevníků