Navigace/Rádio

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 00:11

Zdravím,

vznesl jsem dotaz, který níže přikládám, na mazdaclub.cz. Bohužel bez jakékoliv reakce. Pomalu už přestávám věřit, ale stále se nějak nemůžu smířit s tím, že to rádio nejde vypnout a zapíná se pokaždé automaticky, když nastartuju! :evil: :evil: :evil:
Zkouším to proto i zde, jestli snad tady nebudu mít větší úspěch s reakcí. Díky moc!

...mám dotaz k právě přivezené MX-5. Přiznám se, že zatím jsem příliš intenzivně nehledal (zde na netu tu informaci nevidím a ani Mr. Google mi jí zatím nenašel). Dotaz zní, jak u vestavěné originál navigace (model přesně nevím, ale vypadá identicky jako tento: http://www.testyaut.cz/wp...2013/11/mazda_mx-5_08.jpg) vypínáte navigaci? Pokaždé když nastartuji, se automaticky spustí navigace a začne hrát rádio. Navíc dost nahlas. Rád bych to rádio i navigaci startoval až když je budu opravdu chtít/potřebovat. Vypnutí rádia je samozřejmě možné, stačí zmáčknout příslušný čudlík vlevo nahoře - rádio se vypne, jsou vidět na celém displeji jen hodiny, ale po novém nastartování auta se znovu rádio zapne a vše se opakuje. Nechce se mi věřit, že by to nešlo vypnout trvale tak, aby si to auto pamatovalo... anebo, že by bylo nutné udělat změnu v nastavení pomocí připojeného počítače? Je zde někdo, kdo to umí? Anebo snad, že by to vůbec nešlo změnit?! To určitě tak není, to není možné... Jinak auto zatím naprosto úžasné, vše co jsme o něm četli a co nás přímělo si ho koupit, je pravda a skutečně z něj člověk vylézá s přihlouplým úsměvem a těší se na další jízdu.
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Robo96 » 30 led 2017, 09:07

cau, skor nez si to precita niekto kto by ti mohol poradit ti poradim ja, oprav si link v prispevku alebo uved model auta/radia, v texte neuvadzas co mas za MXku a link ti nefunguje, takze vobec nieje jasne o co ide.. ;)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Mike » 30 led 2017, 10:54

Tohle musí bejt někde k nastavení v menu tý navi/radia nebo při nejhorším přes diagnostiku - nezapínat audio při zapnutí zapalování.
Co to je za vůz/navi?
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod mildahb » 30 led 2017, 20:51

Jestli to je ND, tak vypnout nejde, jen přepnout..........
mildahb
 
Příspěvky: 24
Registrován: 28 led 2016, 12:48

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 22:42

Sorry, omlouvám se, myslel jsem, že to je jasné, když jsem dal ten odkaz na fotku. Je to přesně to co je na fotce - auto je NC, rok výroby 2012, radio/navigace je vestavěná a předpokládal jsem, že jich tam originál nedávali zase tolik typů. Dokonce jsem doufal, že dávali jen jediný, protože těch originál vestavěných navigací je fakt dost málo. Alespoň to tak na mě působilo, když jsem to auto sháněl - z deseti mělo navigaci tak jedno, maximálně dvě. Mám k tomu samozřejmě komplet manuál, kde se ale o typu, nebo modelu rádia ani navigace nepíše naprosto nic. Prolistoval jsem to od předu do zadu a zase zpátky, ale nikde jsem to nenašel.
Naposledy upravil drr dne 30 led 2017, 22:54, celkově upraveno 1
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 22:54

Aha, on ten odkaz nefunguje! No tak to je tedy škandál! Včera jsem to kontroloval i po odeslání a normálně fungoval. Zkopíruju tu fotku sem, snad na to přijdu, jak se to dělá.

V každém případě - moc dík, že tady vůbec komunikujete. ;) Napsal jsem to na mazda foru a nikdo nic.
Naposledy upravil drr dne 30 led 2017, 23:11, celkově upraveno 1
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 23:02

Tak fotku se mi vložit nedaří, sice vložím odkaz na soubor, které mám u sebe na disku, ale po odeslání se vymaže text který jsem napsal do zprávy a název fotky i fotka zmizí. Tak zkusím aspoň odkaz, ten by snad fungovat měl a nemusel by se hned zase ztratit: http://www.auto-mania.cz/wp-content/gal ... dium_5.jpg
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 23:10

Mike píše:Tohle musí bejt někde k nastavení v menu tý navi/radia nebo při nejhorším přes diagnostiku - nezapínat audio při zapnutí zapalování.
Co to je za vůz/navi?


No právě, v navigaci/rádiu jsem to hledal, ale není to tam.
Zkoušel jsem dohledat i nějaké servisní menu, ale zatím jsem nic takového pro tuhle navigaci na googlu nenašel.
Na youtube je hidden menu k autu, které mi funguje (https://www.youtube.com/watch?v=-cF8Y3cjM1o), ale tam myslím není to, co hledám - tedy jak default stav pro radio změnit na OFF.
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod Mike » 30 led 2017, 23:23

Tak zkusit někoho, kdo umí kodovat přímo jednotku radia (nebo komfortu nebo v jaký jednotce to bude). Ale tomu už kulový rozumim.
U BMW jde "relativně snadno" kodovat přímo obsah jednotky, takže kdo umí s INPOU a mimo jiné assemblerem, tak tam nastaví vcelku cokoliv, ale u Mazdy netuším...
Naposledy upravil Mike dne 31 led 2017, 00:23, celkově upraveno 1
Je tolik krás, že tisíc let nestačí na přehled...
různé motorizované prostředky individuální dopravy od tří do dvěstěosmdesátišesti koní
http://www.legendysilnic.cz
Dovoz zajímavých strojů ze zahraničí, včetně papírování.
Obrázek
Uživatelský avatar
Mike
 
Příspěvky: 2275
Registrován: 20 dub 2010, 10:45
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Navigace/Rádio

Příspěvekod drr » 30 led 2017, 23:48

A to jsem právě doufal, že se ozve někdo tady :-)

P.S. Jo mimochodem, to s tou audinou na videu se mi moc líbí. :D Jsem zatížený na audiny. Mazdu jsem původně kupoval pro tu mojí, protože já jsem velký ve všech směrech a moc se do ní nevejdu. Ale po svezení musím uznat, že to je fajn autíčko a radost z jízdy je tam daleko větší, než u mojí A5. Vysloveně auto na blbnutí - starý gumy a zasněžený vééélký parkoviště, to musí být paráda.
drr
 
Příspěvky: 18
Obrázky: 0
Registrován: 29 led 2017, 13:14

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 157 návštevníků