péče o plátěnou střechu

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

péče o plátěnou střechu

Příspěvekod Schade » 13 bře 2017, 16:30

Ahoj všichni,

mám plátěnou střechu na své NC a jelikož jí mám terpve půl roku, chystám se na vyčištění + nějaká impregnace střechy.
Chci se zeptat zkušených harcovníků - čistíte sami nebo dáváte nějakému profíkovi?
Pokud sami, můžete doporučit přípravky, se kterými jste spokojeni?

Díky
Schade
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 led 2017, 22:38
Bydliště: Karlštejnsko

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod tohico » 14 bře 2017, 01:38

Ahoj,

asi hlavní rada co mohu dát, tak před impregnací si igelitem překryj a zalep naprosto vše, co není canvas. Spousta lidí ti řekne, že třeba ze skel to dostaneš snadno dolu, s čímž dle mé zkušenosti naprosto nesouhlasím :D

Dále spíše jen info pro usměrnění - Impregnace jde na sucho i na mokro. Co je lepší, těžko říct, u auta jsem praktikoval zatím jen na sucho, ale u bot jedu na mokro a problém s tím nemám. Zatím jedinou výhodu v impregnaci na sucho vidím to, že se lépe uhlídá rovnoměrná aplikace. Každopádně pokud to budeš dělat na sucho, tak auto ideálně nenechávej vysušit před impregnací venku – ono mezitím za těch pár hodin na tu střechu nalétá hodně bordelu. Eventuálně počítej s tím, že ji budeš ještě dodatečně čistit od toho co tam nalétalo. Jinak při čištění je klíčové canvas nedřít, aby z něj po čase nezačaly trčet vlákna. Na to je podle mě nejlepší jemný kartáč, obdobně jako je na boty, ten je myslím dostatečně šetrný a přesto dobře vyčistí. Hrubší kartáč bych použil maximálně na místa, kde jsou nějaké usazeniny – u záhybů, atp; ale ideálně vůbec. Každopádně většinou k čištění dostaneš houbu, se kterou to také jde, ale se šetrností a účinností je to něco mezi než u těch kartáčů imho.

Co se týče produktu, tak já zatím použil sadu jen od Autoglymu. Řekl bych že ok, na doporučení / nedoporučení nemám zas tolik zkušeností – zatím jsem to dělal jen párkrát a jen preventivně. Na to, aby to byla potřeba či jsem zpozoroval nedostatky impregnace, tak na to jezdím moc málo.
Uživatelský avatar
tohico
 
Příspěvky: 85
Registrován: 10 úno 2014, 20:50
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod tomybandit » 14 bře 2017, 11:13

Ahoj,
na cistenie a impregnaciu pouzivam Sonax
http://www.indors.sk/index.php?route=pr ... path=63_72
Cistim mokru strechu s pripravkom a jemnou kefkou.
Na impregnaciu je pribalena spongia.
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod Andre_fux » 14 bře 2017, 11:24

na čištění ti stačí jaké koliv APCčko - jeden člen z fora jim čištil modrou vinylovou střechu

na impregnaci pak klidně Renovo či 303

Sonaxu a jiné benzinkové kosmetice bych se doporučoval vyhnul velkým obloukem - předražená bída.
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod Schade » 14 bře 2017, 15:03

hosi díky za info!!
Schade
 
Příspěvky: 26
Registrován: 09 led 2017, 22:38
Bydliště: Karlštejnsko

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod phantomond » 14 bře 2017, 15:33

Používám renovo a spokojenost. Vyhovuje mi aplikace štětcem, to je pro mě hlavní plus. V kvalitě jsem extra rozdíl nepoznal, protože impregnuju relativně často.
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod tomas93 » 14 bře 2017, 18:36

Střechu svěřuji zdejšímu členovi MacTeine :!: Skvělá zkušenost, výborná domluva a střecha je naimpregnovaná, vyčištěná, těsnění vyčištěné namazané .... 110% spokojenost. Napiš mu SZ, je z Prahy a určitě se domluvíte ;)

odkaz na jeho profil: memberlist.php?mode=viewprofile&u=6742
Uživatelský avatar
tomas93
 
Příspěvky: 170
Registrován: 22 bře 2016, 19:22

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod Renee » 14 bře 2017, 18:55

A pak sou tu lidi co vezmou kabriolet, zajedou s ním na wapku, pak to nechaj stát na slunci a pak to plátno přestříkaj impregnací na stany :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod phantomond » 14 bře 2017, 19:40

Jak to tu čtu - čím mažete těsnění a obecně gumové šásti na mazdě?
Uživatelský avatar
phantomond
 
Příspěvky: 292
Registrován: 22 zář 2015, 16:30
Bydliště: Brno

Re: péče o plátěnou střechu

Příspěvekod Safa » 14 bře 2017, 20:38

phantomond píše:Jak to tu čtu - čím mažete těsnění a obecně gumové šásti na mazdě?

Zdejší guru detailer MacTeine mi je vloni odmastil a pak použil Swisswax Seelfeed. I po letošní zimě je impregnace stále v rychtiku, PRHT střecha jde nahoru tiše, čistě a nic se nepřicucává ani nepraská. Mohu tedy plně doporučit...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] a 129 návštevníků