Svezení Ostrava a okolí

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod sluki » 20 kvě 2017, 15:38

Zdravím všechny

uvažuji nad koupí třetí generace NC ideálně se silnějším dvoulitrem a pevnou střechou. Problémem u mě bude, jako u některých i zde (jak jsem se dočetl), moje výška 194 cm. Nikdy jsem v tak malém autě neseděl, ale myslím si, že se tam poskládám. Budu rád, když se zde někdo najde a umožní mi sednout si dovnitř a v ideálním případě se i svézt, abych při koupi věděl aspoň zhruba jak by se mělo auto na silnici chovat a taky na co si dát pozor.
Předem díky,

S pozdravem sluki :)
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod Safa » 20 kvě 2017, 15:54

Mám NC PRHT, měřím 192 cm a v pohodě se vejdu (i při zatažené střeše je nad hlavou kousek rezerva). Bass.Boi je ještě vyšší, má taky NC (s plátnem) a taky se vejde.
Jde hlavně o to, abys neměl nějak extra "asymetrické tělo", tedy delší trup a kratší nohy.
Řešeními snížení posedu jsou buď foamectomy: viewtopic.php?f=4&t=4314&hilit=foamectomy&start=20, nebo snížení sedaček: viewtopic.php?f=4&t=4676&p=99928&hilit=seda, případně menší volant...
Svezení klidně nabídnu, ale musel by sis udělat výlet do Prahy. Každopádně i na severu Moravy je pár NC, tak ti snad někdo vyjde vstříct...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod jbily » 20 kvě 2017, 22:40

Můžeme se domluvit. Napiš.
MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, 6 kvalt, L.S.DIFF, PRHT, Highland Green Mica/Saddle Tan
Uživatelský avatar
jbily
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 2
Registrován: 19 čer 2016, 09:25
Bydliště: Klimkovice - Zbyslavice

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod sluki » 21 kvě 2017, 20:16

Jestli to teda dobře chápu, tak NC před faceliftem nemá výškově nastavitelnou sedačku, tím pádem sedím níž, než v NC po faceliftu? Třeba budu mít štěstí a snížení nebudu muset řešit, ale je dobré vědět, že ta možnost tady je. Každopádně díky za nabídku, v Praze sice jsem několikrát ročně, ale jen služebně :) bydlím v Ostravě.
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod Safa » 21 kvě 2017, 22:21

sluki píše:Jestli to teda dobře chápu, tak NC před faceliftem nemá výškově nastavitelnou sedačku, tím pádem sedím níž, než v NC po faceliftu?

Ne ne, už předfacelift (mám NC-1 2008) má sedačku stavitelnou výškově. Já kolejničku ani pěnu zpod zadku neobětoval, při výšce 192 cm mám sedačku v pozici co nejníž a co nejdál a v pohodě se vejdu.
Napiš jbilymu, když ti to nabízí. Vyzkoušíš, uvidíš. A aspoň budeš mít jasno, jestli bude třeba nějakého případného zásahu. ;)
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod sluki » 23 kvě 2017, 20:09

Díky za info. Snížení nebude třeba, vejdu se i s nějakou rezervou nad hlavou úplně v pohodě až mě to překvapilo. Velké díky patří jbilymu :) z mx-5 jsem nadšený.
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod Renee » 23 kvě 2017, 20:17

Do MX-5 se vejde každej, kdo chce... Já se dvěma metry se do NAčka skládám jak leporelo, nemám místo na kolena, na stehna, na prdel, na hlavu, ani na lokty, ale přesto mi to vůbec nevadí a moje NAčko je to nejlepší auto na světě! :)
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod jbily » 24 kvě 2017, 10:45

sluki píše:Díky za info. Snížení nebude třeba, vejdu se i s nějakou rezervou nad hlavou úplně v pohodě až mě to překvapilo. Velké díky patří jbilymu :) z mx-5 jsem nadšený.


Ano, v dobrém slova smyslu další pacient, nakažený virem MX-5 :lol: A není za co ;)
MX-5 NC1, 2.0, 118kW/160 HP, 6 kvalt, L.S.DIFF, PRHT, Highland Green Mica/Saddle Tan
Uživatelský avatar
jbily
 
Příspěvky: 43
Obrázky: 2
Registrován: 19 čer 2016, 09:25
Bydliště: Klimkovice - Zbyslavice

Re: Svezení Ostrava a okolí

Příspěvekod sluki » 28 kvě 2017, 21:32

Důležité je, že se vůbec vezeš :) ..ano, snad se mi podaří sehnat hezký kousek co nejdřív, chce to trpělivost a nervy.
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot], Seznam a 110 návštevníků

cron