S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod seatik » 02 úno 2011, 00:20

Poslední dobou se zamýšlím,na jak dlouho mi tohle autíčko zůstane. Kdo počítá ,že si jí nechá hodně dlouhý čas? :)

A otázka bokem,kolik peněz ročně jste ochotni do úprav do svého miláčka vrazit? Když vidím ty ceny a úpravy místních členů,kde leckdy převyšují cenu vozu..tak si říkám,mám do toho jít taky naplno? 8-) No ale nekupte to,když je tolik lákadel a možností,jak upravit svojí magdičku,že? :D
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod petr007 » 02 úno 2011, 00:33

První otázka :tak to bych nechal koňovi, ten má velkou hlavu :lol: :lol: Na druhou stranu se musím přiznat, že jsem vážně přemýšlel již dvakrát o výměně, ale zůstala mi.
druhá : to je lepší ani nepočítat, pak by se mohli dostavit myšlenky, jako "cpát peníze do 10 let starého auta." :lol: Vážně také o něčem přemýšlím, ale na druhou stranu si říkám přijde jaro a budou potřeba peníze na ježdění.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod George » 02 úno 2011, 00:33

tak zlatá mi asi zustane nadobro chtě nechtě :D ale jo, myslim, že s timhle autem vydržim hodně dlouho a pokud to bude možný, rád bych si ho nechal :)
k těm úpravám... ochotnej jsem investovat hodně, ale studuju a peněz se nedostává :) ale vydělat je, tak bych neměl problém do toho nasypat 100k a víc
Proud to be a "hater" that defends Authenticity
Uživatelský avatar
George
rádce
 
Příspěvky: 3793
Obrázky: 4
Registrován: 14 led 2010, 11:35
Bydliště: Karlštejn

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod dopr » 02 úno 2011, 00:34

Auto si chci nechat odstatecne dlouho, za predpokladu, ze ho nekde nerozbiju, nebo se mi nezacne rozpadat, si dovedu predstavit dalsich aspon 5 let s nim a potom s nevyssi pravdepodobnosti jednu z dalsich generaci :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Winie » 02 úno 2011, 01:14

no me zatim vyhovuje a ikdyz jsou obcas chute jit do neceho vykonejsiho, tak na to zatim nemam schopnosti. Navic uz sem v ni za tolik, ze se mi nevyplati ji prodat a bude hur :lol: . Myslim si ze ji budu mit asi hodne dlouho a spis budu porizovat naky dalsi vozitka k ni.
a k otazce druhy, tam jsem na tom podobne jako george. studuju, ale vesmes co vydelam za penize, tak narvu do miaty. Taky z toho mam jak v rodine, tak u pritelkyne docela casty problemy. Nejak se nesetkavam s pochopenim, ze mam auto jen pro pozitek z jizdy. Ale na kazdy veci musi clovek videt i tu pozitivni stranku. Nemam tolik penez abych do miaty mohl sypat mesicne deset tisic, ale o to vetsi radost mam z kazdy veci kterou na ni poridim :)
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Pavel260 » 02 úno 2011, 08:15

tak s mazdou koncim prvni petiletku, za tu dobu byla na projdej dvakrat kdyz pocitam i tu aferku pred mesicem :-D jinak z druheho duvodu pocitam s tim ze si ji necham.
Kdyz jsme u druheho duvodu tak celkove uz ni proteklo cca pul mega bez prehaneni :-D i s nakupkou teda :-D
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Borgi » 02 úno 2011, 11:14

Mazdu mam moc rad, a asi bych ji hned tak nevymenil, i kdyz jsem uz premyslel ale kdyz jsem to porovnal co by za stejne penize a hlavne se stejnymi naklady na bezny provoz bylo tak jsem nedokazal vybrat lepsi :-) pokud se navic vhodne upravi tak si myslim ze najit adekvatniho nastupce by bylo hodne tezke. Ale urcite bych si nikdy nekoupil 3ti generaci kdyz za stejnej peniz je S2000 a to se bavime o trosku jinr urovni a potencialu :-) Jinak nejvetsi naklady jsou za benzin protoze prestat jezdit kdyz je hezky proste nejde :-)
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Ryba » 02 úno 2011, 11:35

Baví mě, ne že ne, ale pravidelně mívám období, kdy bych se na ty auta nejradši uplně vyprd. Protože těch pěnez co to žere, to je děsný. A jestli je na celej život? Nevim, mám sen si koupit starou 911, jestli bude lepší než mx5 netušim, ale vim že jí chci. Do tý doby budu určitě mít stále miatu.

Pěněz sem do ní vrazil víc než bych chtěl. Docela mě to s odstupem času štve, protože tomu autu stačí řekněme cca 50tis na podpůrný úpravy a je to naprosto dokonalý auto. Tenhle rok do úprav už nechci vrazit ani korunu, proto se teď budu snažit postupně zbavovat věcí, který sou sice super, ale zas až tak je nepotřebuju a z nich bych rád dal do kupy motor, repas tlumičů a nový gumy a jezdi a jezdit a jezdit...

Borgi: no nevim, řek bych že s2000 se nedá s novou mx5 srovnávat. Řek bych, že oboje maj něco do sebe a maj i kapku jinou cílovku. A mít na výběr mezi novou mx5 a 5let starou s2k tak mám asi vybráno... Ty si řídil NC i S2K, že máš tak jasno?
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Borgi » 02 úno 2011, 11:49

Popravde jsem neridil ani jednu z nich ale sedel jsem v obou :-) pro S2000 u me mluvi hlavne motor, design kterymu fakt nemuze mx-5 konkurovat aspon z myho pohledu. A taky casy ktery dosahuje na okruhu. Samo ze jedine AP2 v bile perleti :-) ale jak rikam tak ta cenovka je daleko za moznosti a kupovat AP1 to zase ne.
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod riderhenry » 02 úno 2011, 12:22

Dobre tema ;) Od sameho zacatku jsem o MX-5 nemluvil jinak nez jako o autu "na cely zivot". Na druhou stranu, stacilo si vzpomenout na S2000 a uz jsem mel chut podavat inzerat... S2000 jsem postupne zavrhnul diky jejim udajnym nedokonalostem a vyssim provoznim nakladum, ktere mi motor proste nenahradi. Beru to tak, ze tahle auta o motoru az tak nejsou... Ale ne ze by me to auto nechavalo chladnym - ted kolem Vanoc jsem zrovna v Brne videl nadhernou zlutou s HT a bylo dost tezke ji zase z hlavy dostat pryc. S autem jsem delsi dobu nic moc nedelal a jen setril. Nez jsem se rozhoupal a rozhodl konecne do neceho investovat, mel jsem nasetreno dost na svuj dalsi konicek - motorku... A tak prisla i otazka, co s MX-5? Rozhodne bych nechtel jit cestou nejakych "racing" uprav, spis jen podtrhnout dobre vlastnosti auta a zachovat ho jako kazdodenni auto, ktere cloveka bavi pri ceste do prace, do skoly... I tak v tom ale stejne utopim velmi nerozumne castky, ostatne u auta neni asi zadna "investice" rozumna :D Nejvetsim strasakem pro moji Miatku je v soucasne dobe rozhodne NC(fl). To auto se mi hodne libi a pri svezeni me taky dostalo. Nastesti je moje NB v takovem stavu a s takovym najezdem, ze bych za ni moc nedostal. No a kdyz ji zase uvedu do stavu lepsiho, coz bych snad uz konecne mel, tak uz ji neprodam :D

Jinak k tem vysennym autum - pro me je to urcite RX-8, S2000 v posledni limitovane serii a NSX.
1999 10th AE
Good boys go to heaven, bad boys go everywhere.
Uživatelský avatar
riderhenry
 
Příspěvky: 2034
Registrován: 16 úno 2010, 01:34
Bydliště: Brno

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 123 návštevníků

cron