S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod petr007 » 02 úno 2011, 13:04

No já jsem dlouho toužil po 911, ale teď už ani né, k té své jsem získal za ten rok už vztah. Ale o prodeji a následné výměně jsem vždy uvažoval v návaznosti na inzerát na NC PavlaS. Bylo to těžké rozhodování :lol: :lol: zvlášť když manželka by s tím souhlasila. :)
Ale je fakt, že jeden z důvodů proč si jí nechat se nedá popsat jinak než takové zvláštní pouto, že by si to mazdička nezasloužila.
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Rudy » 02 úno 2011, 13:31

Tak MX-5tka je auto ktoré mam zatial najdlkšie (polroka :)). Ale ono je to preto, že to je prvé auto ktoré som chcel zámerne a neteším sa kým došetrím aby som si kúpil niečo lepšie ako pri ostatných autách. Navyše som vedel presne do čoho idem, kedže ocino mal NBčku 5 rokov dozadu. Kúpil som si ju preto, že mi to príde ako jedna z najlacnejších alternatív auta ktorému chýba 'málo' k tomu aby bolo výborné a naviše dobre vyzerá (a nie je tuctové). Tým, že chodím do školy aspon si dobre rozmyslím čo na ňu kúpim a nebudem vrážať zbitočné peniaze. Práve preto dúfam, že ostane doma čím dlkšie, či už daily alebo funcar.
Uživatelský avatar
Rudy
 
Příspěvky: 438
Obrázky: 2
Registrován: 16 led 2011, 12:02
Bydliště: Praha/Martin

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Marfil » 02 úno 2011, 15:42

Nikdy neříkej nikdy... já jsem prodal motku s tím, že půjdu do větší - no a červ,který ve mě hlodal a našeptával "jdi konečně do otevřeného auta", zvítězil.. Oddychla si i rodina, přeci jen pocit, že mám kolem sebe plech, jí přišel bezpečnější.
Mívám každé dva až tři roky jiné a hlavně nové nápady, loni jsem si hrál s myšlenkou na Boxter. Soused, sídlící vedle mé práce vozí z US zánovní Corvetty. To mě dovedlo zpátky k názoru, že by člověk jen vyměňoval, ale spokojený by nebyl nikdy. Takže bez zásadnějších investic a nových starostí mi nadále moje pudy vynahradí MX-5. Za pár let mi ji začnou brát synci, takže i jako babolap by se konečně měla uplatnit, uvidíme.. 8-)
Aktuálně B.E.Z mx5
Uživatelský avatar
Marfil
 
Příspěvky: 497
Registrován: 27 led 2010, 11:09
Bydliště: Kolínsko

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod kousmen » 02 úno 2011, 17:28

Užívat si s Miatou NA je pro mě splnění jednoho z největších životních snů. Z toho jasně vyplývá, že ji chci mít dokud neexnu.
Jinak o úpravy aut jsem se zajímal odjakživa. Takže k tomu teď mám velký sklony. Bohužel ale nejsou penízky a to mě dost omezuje. Zatím to bude probíhat tak, že co se podělá půjde vyměnit za nový upravený. Přitom ji dávat do pucu a spokojeně jezdit.
Kdyby byl vyšší rozpočet, tak do ní jde určitě strašně moc peněz. Klidně bych si pořídil ještě jednu NA abych měl daily i autí pro úpravy a účast na závodech... Ale to je tak akorát druhej sen. :D
Invisible Ride
Uživatelský avatar
kousmen
 
Příspěvky: 2931
Obrázky: 1
Registrován: 30 říj 2010, 17:47

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Henges » 02 úno 2011, 19:46

Rád bych si ji nechal na vždy, ale je to dost nepraktické auto a bojím se že časem bude muset pryč :( A z druhého hlediska kdyby náhodou bylo peněz dost, tak bych si pořídil s2k :D Nj hondař se nezapře :lol: Jinak to auto žeru a nemůžu se dočkat až bude teplo, fotky už mám vypálene jak na ně pořád hledím a už mě to depta ta zima :)
Uprav se zatím zdržuju, jednak hlavne nejsou prachy a když si vemu, že jsem do vti vrazil 70tis kč a nic z toho se mi nevrátilo (kromě požitku z jízdy :P ) tak už se mi nechce za auto tolik utrácet. U Mx5 mi stačí když je přičaplá na hezkých kolech a je to pecka 8-)
Uživatelský avatar
Henges
 
Příspěvky: 1807
Obrázky: 5
Registrován: 16 srp 2010, 17:18
Bydliště: Hned tam mezi Prahou a Ostravou

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Pochtli » 02 úno 2011, 21:05

Nechám si jí tak dlouho, jak jen to okolnosti dovolí, jsem s ní zatím plně spokojenej, ale pokud budu v dohledné době řešit vlastní bydlení, asi bude muset o dům dál :cry:

Z toho se odvíjí i případné investice - pokud nepočítám spotřební věci, tak asi kromě windshotu (nad kterým přemýšlím, jestli mi při mé výšce k něčemu bude nebo ne) nic zásadního neplánuju. Hlavně když bude autí šlapat jak hodinky a peníze raději nafrkám do benzínu při výletech než do "serepetiček navíc" (stejně by je nikdo při prodeji nezaplatil a na hrabání se v autě mám obě ruce levý :lol: ). Výkon zatím dostačující, MX pětek zas tak moc nejezdí, takže ho aspoň nemá každej druhej, na okreskách se s tím dá krásně vyřádit, navíc se střechou dole, zas tak moc to nežere, tak proč se shánět po něčem jiném, prostě za relativně málo peněz hodně muziky.. Pravda, mít víc peněz hlavně na údržbu a provoz, tak jsem asi skončil u jaguára (ikdyž to je úplně jiná kategorie).
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Koby » 02 úno 2011, 21:45

A) Nevim... :-) Je to o penězích, NC je pro mě naprostej finanční nesmysl a tak mě láká to prodat, než to začne padat na hodnotě... A výměna by byla za NB, protože mě zkrátka baví víc... Dnes jsem řídil oboje a nc mě fakt tolik nebere.. Jinak bych chtěl 911 - 993 nebo 997, ale chtít, to je tak všechno co můžu... I kyž nebude tak přítelská na zábavu, tak pro mě je to modla, nejhežčí silueta co znám, krásnej, čistej design... A to mi bohatě stačí, a hlavně jsem přesvdčen, že se to ani řídit blbě nebude...

B) Snížil jsem podvozek, dohromady asi za 6000,- s prací a to je snad všechno... Nepřímo to souvisí s bodem A).. Nikdy jsem neměl touhu cpát do auta nesmyslný peníze za upravy, vždy jsem se řídil rozumem v tomhle... Ani do jiných kol bych nešel, i když občas mě něco lapí, ale umim počítat... Při prodeji bych brečel.. Servisuju ale samozřejmě poctivě!
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Krenstik » 02 úno 2011, 22:12

Koby píše: Servisuju ale samozřejmě poctivě!


:D :D

Není nad šíření dobrých referencí :lol: :lol: ;)
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Koby » 02 úno 2011, 22:34

Ne tak zcela vážně... Kdyby každej měnil olej po 10 000km, zatímco se píše po 20tkm, měnil s předstihem všechny filtry a jiný náplně a řešil každej vrzot a skřípání, auta by tu vypadala jinak...:) Na tohle mi spoustu lidí řeklo, že jsem psychopat.. :)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Borgi » 03 úno 2011, 08:27

Koby: Naprostej souhlas, taky řeším řeším takový drobnůstky i mého stařičkého NB :-) Ale zase by to auti mělo vydržet a myslím že po pěti letech se ten rozdíl v údržbě zcela určitě pozná :-)
Uživatelský avatar
Borgi
 
Příspěvky: 761
Registrován: 11 úno 2010, 09:03

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 133 návštevníků