S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod TomTom » 03 úno 2011, 18:00

Můj sen byla 911, M3 e46 nebo 350z. Nakonec po dlouhém promýšlení to vyhrála MX5 :P a myslím, že to byla skvělá volba. Poměr cena, zábava, provozní náklady... :D
Zatím jsem s ní moc nenajezdil, ale nadšení je obrovské. Líbí se mi na ní snad všechno. Jen těch koníků pod kapotou by mohla mít klidně víc, ale to se třeba časem změní :twisted:
Jak to tak vypadá, i milovaná motorka půjde z domu aby byl čas jen na mazdičku. Je těžce návyková :roll:
Věřím, že je to správné vozítko které jsem hledal a pokud všechny okolnosti dovolí, zůstanem spolu tak dlouho jak jen bude sloužit.
Uživatelský avatar
TomTom
 
Příspěvky: 52
Registrován: 24 lis 2010, 22:41
Bydliště: Neuměřice

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod PavelS » 03 úno 2011, 22:29

Borgi píše:Popravde jsem neridil ani jednu z nich ale sedel jsem v obou :-) pro S2000 u me mluvi hlavne motor, design kterymu fakt nemuze mx-5 konkurovat aspon z myho pohledu. A taky casy ktery dosahuje na okruhu. Samo ze jedine AP2 v bile perleti :-) ale jak rikam tak ta cenovka je daleko za moznosti a kupovat AP1 to zase ne.


Borgi, já sem řídil obě a S2000 je jak správně říká ryba pro jinou cílovku - je to ultimativnější auto... Mimo to - řikáš, že AP1 ne, ale AP1 z roku 2000 koupíš za peníze 2006NC - rozhodně nejsou za stejný peníze - srovnáváš jabka s hruškama. Pro mě je S2000 právě kvůli ceně a nabídnutým zážitkům právě celkem pasé - vysoká cena nevykompenzuje ty relativní plusy co proti NC má. Ale je to nádherný auto, a těch á20km co jsem s ní najel jsem si užil.

K MX-5 - akorát je to jedenáct let s MX-5kama u mě...strašná doba...narval jsem do nich spoustu peněz a po pravdě letos je to asi poslední rok (kolikrát jsem to říkal? Asi 150x.... ), mít dvě auta je pro mě už těžko ospravedlnitelnej luxus v dnešní době. :cry:

Co bych do ní byl ochotnej dát? NA jsem chtěl tunit pořád - NC mám už hotový... V tom si to auto strašně užívám, po vejfuku a pružinách nemám potřebu měnit vůbec nic - je prostě dokonalá :) To se mi u jinýho modelu, auta nestalo....
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Koby » 03 úno 2011, 22:31

Já ti fakt nevěřim, že je to poslední rok...
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod PavelS » 03 úno 2011, 22:36

petr007 píše:No já jsem dlouho toužil po 911, ale teď už ani né, k té své jsem získal za ten rok už vztah. Ale o prodeji a následné výměně jsem vždy uvažoval v návaznosti na inzerát na NC PavlaS. Bylo to těžké rozhodování :lol: :lol: zvlášť když manželka by s tím souhlasila. :)
Ale je fakt, že jeden z důvodů proč si jí nechat se nedá popsat jinak než takové zvláštní pouto, že by si to mazdička nezasloužila.


Už mám kupce Péťo, spěchej s rozhodováním :D :twisted: Ale kupci jsou jen relativní - jedna věta o snížení ceny a je po kupci... :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod PavelS » 03 úno 2011, 22:38

Koby píše:Já ti fakt nevěřim, že je to poslední rok...


LOL - já to řikal každou sezonu no...kromě asi tří :D Ale to v práci šlo všechno vzestupně, teď to jde už nějakou dobu dolů... :(
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod petr007 » 04 úno 2011, 00:36

PavelS píše:
petr007 píše:No já jsem dlouho toužil po 911, ale teď už ani né, k té své jsem získal za ten rok už vztah. Ale o prodeji a následné výměně jsem vždy uvažoval v návaznosti na inzerát na NC PavlaS. Bylo to těžké rozhodování :lol: :lol: zvlášť když manželka by s tím souhlasila. :)
Ale je fakt, že jeden z důvodů proč si jí nechat se nedá popsat jinak než takové zvláštní pouto, že by si to mazdička nezasloužila.


Už mám kupce Péťo, spěchej s rozhodováním :D :twisted: Ale kupci jsou jen relativní - jedna věta o snížení ceny a je po kupci... :)

To chápu, cena je velmi pěkná. Díky za nabídku, ale já se rozhodl, že zůstanu u té své mazdičky, ono by jí to bylo líto :lol: :lol: . Bohužel u nás v práci, také není období hojnosti :( .
NB 1,8 vyrobená : 14/12/1998, LSD, SPORT SUSP, stříbrná
NC 1,8. šedá
Uživatelský avatar
petr007
 
Příspěvky: 967
Obrázky: 1
Registrován: 28 bře 2010, 09:18
Bydliště: Mělnicko

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod PavelS » 04 úno 2011, 00:47

Je mi to jasný - člověk si k tomuhle autu udělá neuvěřitelný pouto :)
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod Pavel260 » 04 úno 2011, 11:13

žijem asi ve špatné době, ani u nás to není moc růžové, práce 3 zadky ale neplatičů ještě víc.
Ale jak říkával děda: peníze budou, my nebudem :!: ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod madmax » 04 úno 2011, 11:40

Mazdu mám druhou, měl jsem NA a teď mám NBFL, je to silně návykové auto. Byl jsem motorkář a po koupi NB jsem na motorce najezdil 400km/rok.
Představa že se musím obléct a vláčet někde helmu byla hrrzná, teď jezdím s motorkářema a dělám doprovod.
Když někde zastavíme na koupání nebo tak, tak jdou jejich mundůry a helmy do Mazdy.
Já si jedu krásně v kraťasech a poslouchám muziku a dělám safety car. Že nemá koníky pod kapotou, to vynahradí jizdnímy vlastnostmi.
A tu držku od ucha k uchu si užívám a nemám mouchy mezi zubama ;o)
madmax
 
Příspěvky: 30
Obrázky: 0
Registrován: 05 srp 2010, 12:21
Bydliště: Kladensko

Re: S mx5 na celý život? Kdo to tak cítí?

Příspěvekod seatik » 04 úno 2011, 13:27

Madmax...umel by jsi popsat pocity mezi NA a NB co se tyce svezeni,co Ti na jake verzi vyhovovalo a co nelibilo? Diky :-)
Mx5 red NA 1.8 16v 96 kw, m-edition prodáno :-(
Subaru BRZ 2.0 WRB MT new
Subaru Forester XT 2.5T 2007
Uživatelský avatar
seatik
 
Příspěvky: 1970
Obrázky: 1
Registrován: 01 bře 2010, 23:35
Bydliště: Přeštice

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků