Koupě MX5 - rady

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Dacan » 01 dub 2019, 11:41

Já jsem z Uherského Hradiště, mám Nbfl 1.8 s vyhřívanýma sedačkama , známý NB 1.6 bez výhřevu
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Gali » 01 dub 2019, 17:52

Jsem z olomouce nbfl 1.8 silver blues serie az na podvozek a tlumic vyfuku. Klidne predstavim.
Gali
 
Příspěvky: 72
Obrázky: 5
Registrován: 22 úno 2016, 18:10

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod PetrJ » 01 dub 2019, 20:03

Tuleň, Dacan, Gali, díky za ochotu, všem jsem vám poslal SZ.

Teď už poprosím je o vyjádření ke korozi. V několika vláknech jsem četl o výměně nosníků a opravách lemů, ale nezahlédl jsem ani orientační ceny.
PetrJ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 bře 2019, 21:50
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod TeeJay » 01 dub 2019, 20:42

S tou korozí bacha - samozřejmě nosníky, ty jsou v 90% případů KO nebo budou KO příští rok, lemy reznou taky fest, ale je dobré vědět, že začínají zevnitř, takže i když jsou zvenku ještě hezké, tak už to může být jen otázka času, než rez vyleze ven. Prahy taky reznou dost, hlavně zadek, kde začínají lemy, a někdy i spodní část.
Je fajn vidět auto zespodu, každej oranžovej puchýřek kdekoliv, zejména na spojích plechů, může znamenat potřebu ten kousíček vyvařit, protože rez brousíš, dokud tam nějaká je, až je díra skrz. Takže pozor i na celou kastli zespodu.

V podstatě všechno se dá spravit, ale ne všechno se vyplatí spravovat. Spravování nosníků i lemů je v mém vlákně pěkně nafocené, takže nosníky takhle viewtopic.php?f=19&t=3839&start=90, lemy a prahy takhle viewtopic.php?f=19&t=3839&p=116869. Nový update vlákna chystám... :D
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Bodie » 01 dub 2019, 21:38

Petras68 píše:Ahoj všem.
Rád bych požádal o radu. Vážně uvažuji o MX-5 NC s el. hartopem.. Dočtu se zde, že raději plátno, alespoň 2,0 motor, ale rád bych se zeptal: Je znám nějaký častý problém s touto střechou ? Uvažoval jsem také nad slk a tam je problém se skládáním, při horkém počasí. Jedná se o vadu vozů před fl.
To že se může něco pokazit je naprosto jasné, ale mám se předem bát?
Díky moc.

Ahoj, jestli ještě nemáš vybráno, tak bych doporučil poohlížet se po NC s Recaro sedačkama. Měly by být ve verzích Sportline se sníženým podvozkem. Jsou absolutně fantastické.
Bodie
 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 čer 2018, 21:25

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod Dacan » 02 dub 2019, 21:16

Nosniky, lemy, me dokonce na nbfl kvete torpédo s Vinkem, jinak sledovat jakykoliv neoriginalne vypadajici tmel, plechy, spary, nekde celkem hulvatsky spravuji bouracky, jako treba moje kde lepily plechy acetonovym tmelem a vse vykvetlo takto slepene.
Dacan
 
Příspěvky: 149
Registrován: 24 led 2015, 16:18

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod JohnyS » 03 dub 2019, 11:49

Nosníky chce časem opravit každá, ale dá se to udělat i vcelku levně. Kousek za hranicema je třeba za přijatelný prachy dělá Speedy. Vcelku nic na jejich opravě není a udělá je každý trochu zkušený klempíř. Ve většině případu musí motor ven, ale i s tím si poradí v každém servisu. Pokud se nebojíš špíny a máš prostory tak si pujčit žirafu a ten motor vytáhnout ven taky zvládneš ;) (já si motor vytáhl ven sám, odvezl to naplatu klempíři co je v duchodě ve vedlejší vesnici a ve výsledku to bylo 5 tácu, kdo chcete kontakt tak se když tak ozvěte) Speedy repaplechy jak vyrábí tak i dělá opravi "na klíč" (přijedeš autem a za nějakou dobu zas odjedeš autem). Má oficiální servis a přes týden se mu tam promotá několik Miat.

Kamarád teď dává dohromady jednu co místní odsoudili, že tak leda na díly. Nosníky, prahy, lemy, celolak a nakonec se asi vejde do 110 tisíc s NB 1.8 103 kW i s tím celolakem. Dá se ledacos, ale chce to hledat lidi ty ceny i kvality práce jsou pekelně rozdílný.

U NB tedy dávat pozor na korozi zejména prahu, lemů. Často taky rezne pod předními blatníky na prazích ale to hůř odhalíš. Nosníky čekají každou a za ty s opravenými si lidi říkají kolikrát daleko vyšší částky.... Motorově ty auta moc netrpí (dobré je změřit tlaky válců). Orezlost podvozku ti napoví jestli to auto pravidelně jezdilo v zimě atd. ale ani repas podvozku nestojí až tak moc. Čepy a siláče moc neodchází a nestojí v porovnaní s jinými auty velké částky. Důležitá je taky střecha. Ceny nových střech jsou zhruba od 4,5 tácu po 12 tácu podle toho jestli chceš vinyl (pogumovanou) se slídou nebo moher se sklem. To jestli auto bylo rovnané po nehodě většinou hned poznáš podle všelijak nerovných nosníku v kufru pod kobercem atd. nenápadně se tyhle auta moc rovnat nedají, vidět je to takřka vždy.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod PetrH » 05 dub 2019, 11:31

Nebo koupit NBcko kde uz je vsechno vyreseny:
viewtopic.php?f=6&t=6283

Cena k jednani ;)
Uživatelský avatar
PetrH
 
Příspěvky: 280
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 13:33
Bydliště: Plzen

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod PetrJ » 08 dub 2019, 17:26

PetrH píše:Nebo koupit NBcko kde uz je vsechno vyreseny:
viewtopic.php?f=6&t=6283

Cena k jednani ;)

Je krásná, ale tolik za ni dát nechci. Vzhledem k stavu a úpravám to může být oprávněná cena, což nedokážu posoudit, ale rozhodně to nepotřebuju.
PetrJ
 
Příspěvky: 3
Registrován: 28 bře 2019, 21:50
Bydliště: nedaleko Luhačovic

Re: Koupě MX5 - rady

Příspěvekod JohnyS » 09 dub 2019, 08:42

Vzhledem k tomu, že v inzerci už trčí přes pul roku tak bych řekl že se to zrovna moc nevyplatí a spíš bych řekl, že je předražená jak svině :D
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Majestic-12 [Bot], Seznam a 125 návštevníků