MX-5 NC Energy nebo Expression?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Alessio » 09 úno 2010, 23:17

Ahoj,

sháním auto už nějaký pátek a i když jsem byl pevně rozhodnut jít do Expression (nejvyšší výbavový stupeň v DE), nedostatek aut na trhu co by se mi líbily a jejich nenízká cena mě nutí přemýšlet i o tom, co by se vlastně stalo, kdybych vzal dvoulitr Energy. O co bych vlastně přišel?

Určitě bych preferoval audio BOSE a xenony, obojí se dá k Energy dokoupit jako balíček, takže sehnat správné auto by nemusel být problém - je jich na mobile několikrát víc než expressionů.

Dál bych přišel o lichtmetall pedalsatz (kovové pedály předpokládám) a o kovovou opěrku na levou nohu. Ok, tak to je položka za pár šupů. Horší by to asi bylo s pětikvaltem a tady bych už opravdu potřeboval poradit od někoho kdo jel obě verze jaký na to má názor. No a pak samozřejmě chybí sportovní podvozek Bilstein, což jsem bral jako velkou nevýhodu, na druhou stranu nevím jak je to v cenách, zda se nevyplatí si nějaký kvalitnější sportovní podvozek pořídit až ex-post. Zadní samosvor je myslím u každého dvoulitru, takže to je asi v pohodě... No a ještě jsem v katalogu našel rozdíl u "Domstrebe, vorne" což si jako nešprechťák vysvětluju jako absenci nějaké vzpěry na přední nápravě (ale co by tam teda bylo jiného než McPherson?). Toť asi vše.

Otázka je jasná: myslíte, že stojí za to koukat se i po Energy? Cenová úspora není zase tak velká, ale je jich mnohem víc...
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Koby » 09 úno 2010, 23:47

Rozhodně bych šel do expression, i když máš recht, že Energy je větší výběr..

MX5 má mám pocit lichoběžníky ne??,

5kvalt pusobí logicky líněji, což je dáno delšíma převodama.. 5ka točí při 130kmh opravdu jenom o malinko víc než 6kvalt... neni to tak, že je to pětikvalt s dlouhou šestkou jako bývá zvykem..

samosvor mají obojí...

Výbavu seženeš opravdu tu stejnou až na ty bilsteiny a šestikvér...

Co se týče Bilstein - obyč... jel jsem s obyč jenom chvíli v Příbrami, zelená z Holandska... Btw utplně nějaká divná výbava pro NL, 6kvalt ale bez bilstein..:-) Když to porovnám s Bilsteiny tak nevidím zas až takový rozdíl.. Obyč je jenom o něco malinko měkčí a tuším že i vyšší, ale neni to skoro poznat... Ovšem chová se pořád stejně. Kdežto Bilstein je klasika - podvozek se jakoby mění s tím jaká je silnice atd. čim víc rychlých změn auta a ruzných neroností, tim podvozek jakoby přitvrzuje a stává se tvrdým tak akorát... V situacích, kde si myslím, že by obyč. už moc nestíhal... Příklad - jedeš po dálnici 130kmh a zabrzdíš, tak vidíš jak jde čumák k zemi... přejedeš delší podelnou nerovnost a auto se pohodlně zhoupne. Ale jakmile bude těch nerovsnotí víc tak ty tlumiče jakoby tvrdnou. Prostě biltein klasika a to mi sedí. Tam vidím asi největší rozdíl . obyč - bilstein.

jinak nic, jinak většina energy má horší výbavu, protože se všechno muselo dokupovat... Ale najít se dá...

Ale muj názor je, že bych ro risknul a počkal bych na expression.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod PavelS » 10 úno 2010, 14:29

Jasně, dvojitý lichoběžníky a vzadu víceprvek (NA a NB měly lichoběžníky i vzadu)... Touo vzpěrou je myšlená horní vzpěra v motorovým prostoru - mezi tlumiči...

Moc se v těch výbavách nevyznám, v Čechách se to značilo jinak. Ale myslim, že šestikvalt za to určitě stojí... Co se Bilsteinu týká, klidně ti až ho vyměním dám ten svůj :lol: mě teda nevyhovuje - auto je na něm vysoký a moc měkký, ale proti gustu... Sám uvažuju nad Teinem, chtěl bych prostě něco s měnitelnou tuhostí a výškou, jsem na to zvyklý a mám radši tvrdší podvozek.
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Koby » 10 úno 2010, 16:31

Jj, každej stát to má bohužel jinak a neni to tak, že třeba Revolution = Expression v De - i když to možná jo, ale pak jsou jiný země, Holandsko kde se to jmenuje zase jinak, v itálii High a je to něco mezi epxression a revolution atd... je v tom bordel... V Dánsku a švýcarsko např. maj ke všem motoroum pouze pětikvalty...


Co se týče toho Bilstein tak mě to nepřijde ultra měkký, já si myslím, že ve fabrice vědí co a jak a je to dotažený na nějaký nejlepší kompromis ale chápu, že třeba na orkuh to muže bejt měkký a ty Bilsteiny mi právě vyhovujou vtom, že se jakoby mění jejich vlastnost.
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod PavelS » 10 úno 2010, 16:40

Fakt jen pětikvalt?? Fuj :-) I když je ten šesti docela do krátka,tak pro mě je úplně super - sporťák bez šestky prostě není ono ;) Eh, co to kecám -NA bylo so coool - ale šestka mi chyběla ;)

Koby, přesně tak - je to kompromis z továrny. Je právě dost měkkej, bez DSC se snadno rozhoupe a jde ve spolupráci se silným motorem až moc snadno do smyku. Jsem z NA zvyklej na tuhej a nenakláněcí...Nejsem vyloženě driftovací typ (jen na mokru :twisted: ), tak chci jistou a pevnou stopu...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Koby » 10 úno 2010, 16:45

Taktak... sporták bez šestky nejde a krátký rychlosti já rád..:-)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod dopr » 10 úno 2010, 22:40

no to docela koukam, ze NC nememlo 6kvalt v zakladu (sorry, nejsem na NC zadny znalec :) ), na to jaky je to rok vyroby. 6 kvalt ma neco do sebe. Byla to jedna z mych hlavnich podminek, kdyz jsem hledal NB. Rychlosti jsou pekne blizko u sebe. Mas dost sily temer porad, kdyz dobre zaradis a navic tam jde 6ka lupnout klidne v 80km/h, takze i nejaka ta uspora paliva prijde vhod :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Koby » 10 úno 2010, 22:44

taktak.. bohužel nemá. :-) Má ji jenom 2.0 a ve vyšších výbavách..
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod Alessio » 11 úno 2010, 00:22

Tak za mě to je asi jasné...prostě radši si počkat a jít do Expression. Kdybych natrefil na nějaký podivný "holandský" kousek bez bilsteinů tak tě beru Pavle za slovo a fakt je rád odkoupím ;)
Alessio
 
Příspěvky: 269
Registrován: 14 led 2010, 22:04

Re: MX-5 NC Energy nebo Expression?

Příspěvekod PavelS » 11 úno 2010, 00:32

Nou problem - rád bych si coilover koupil už letos před sezonou, ale budu asi muset bejt rozumnej a počkat jak se mi bude vyvíjet finanční situace :lol:
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 121 návštevníků