Audio v NC

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Audio v NC

Příspěvekod Cores » 24 úno 2019, 21:53

Potřeboval bych poradit co se dá udělat se standartní Bose aparaturou v NC před face. Chrastící rádio,nebo měnič na 6 cd mě nějak neuspokojuje.

Chtěl bych dostat do repro vozu internetový rádio puštěný v mobilu,případně mp3 z mobilu.

Možnosti znám 2 a to koupit rámeček a nový rádio s bluetooth,ale raději bych nechal OEM,což mě přivádí k variantě č 2.

Audio link.Ten se zapojí místo měniče a přes bluetooth tahá mp3.Někde jsem četl,že je nutné soubory nazvat CD1,CD2 atd ?Znamená to,že zvládne jen 6 souborů když je na 6CD?

Dle překladu by mohlo jít i rádio puštěný v mobilu.Kdyžtak mě vyveďte z omylu.Dík.

https://www.ilmotorsport.de/shop/articl ... 630cc061c2

- Zajistěte odpojení zařízení na snadnější instalaci
- 3,5 mm vstup AUX pro připojení zařízení s výstupem pro sluchátka
- A2DP pro streamování zvuku přes Bluetooth
- AVRCP pro ovládání přes Bluetooth, tj. Titul zpět-dozadu, rychlé převíjení dopředu
- Připojení USB pouze pro funkci nabíjení
- Přijetí hovoru a ukončení přes tlačítko rychlého přeposílání v rádia
- Pracuje s aplikacemi jako Spotify, Google Play atd. Včetně ovládacích prvků
- Samostatný mikrofon pro soupravu handsfree
- Rozměry rozhraní: 6,5 x 6,2 cm x 2,3 cm
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Audio v NC

Příspěvekod Máťa » 24 úno 2019, 22:46

Zdar, já si koupil tohle. Sice mám verzi NB, ale chtěl jsem taky přehrávat písničky z mobilu, přijmat jednoduše hovory, měnit písničky a když mám navigaci, aby to povídalo z repráků a já slyšel, kam mám odbočit.

https://www.aliexpress.com/item/JaJaBor-Car-MP3-Audio-Player-Bluetooth-Car-Kit-FM-Transmitter-Handsfree-Calling-5V-3-1A-Dual/32787177031.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dMC3cnC

Jediný co, musíš najít takovou frekvenci, která není obsazená rádii. Frekvence se mění podržením zeleného tlačítka. Následně si tu samou frekvenci najdeš na svém rádiu a spáruješ telefon s tímto přístrojem přes bluetooth. Nejjednodušší řešení, skoro nic nestojí a funguje dobře. Jen musíš najít takovou frekvenci, kde nejsou rádia, aby ti tam nehrálo cizí rádio :D :D Třeba od pšónků, když jsi blízko hranic. Za ty prachy, proč ne :-)
Obrázek
Máťa
 
Příspěvky: 17
Registrován: 09 úno 2019, 22:10
Bydliště: V dílně

Re: Audio v NC

Příspěvekod tomybandit » 25 úno 2019, 15:52

Cores, krabicku Audiolink som mal. Mal som ten typ, ktory mal vstup na SD kartu. CD prehravac je na 6 CD, takze skladby na SD karte, alebo na USB kluci, musia byt nahadzane v priecinkoch s nazvom CD01, CD02, CD03, CD04, CD05, CD06.
V kazdom priecinku moze byt 99 skladieb. Medzi priecinkami sa potom pohybujes klasicky na radiu ako ked prehadzujes CD-cka...Skladby si mozes posuvat bud na radiu alebo na volante.
Krabicka za zapoji na miesto CD prehravaca takze tym padom nefunguje CD.

Momentalne to mam jednoduchsie aspon pre mna. Kupil som za 3 dolare audio kabel 3,5 jack AUX a ten som zozadu pichol do radia kde je na to volny konektor. Jack si pichnem do telefonu, na radiu prepnes tlacitko MEDIA a pustat si pesnicky z telefonu. Vyhoda je ze nadalej funguje aj CD prehravac :)
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Audio v NC

Příspěvekod Andre_fux » 25 úno 2019, 16:41

mě audiolik bral více jak 6 CD teď si nemapatuji zda to bylo 9 či 12 (ale mám takové tušení, že jich bylo 12 protože na CD12 byla hymna fora). A integrovaný CD měnič také v pohodě fungoval ..
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Audio v NC

Příspěvekod Cores » 25 úno 2019, 19:47

Díky kluci.Ani jsem nevěděl,že je možnost vzadu připojit jack,to by mi vyhovovalo.Musím se mrknout jak to radio vypadá zezadu.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Audio v NC

Příspěvekod sluki » 25 úno 2019, 21:34

Taky mám tu krabičku, není to ale audiolink, teď si nevzpomenu co to je za značku. Je to na sd kartu, usb a jack. Používám jen to usbčko, na flashku normálně nakopíruju písničky, nemusíš tam psát žádné CD01 atd, prostě nakopíruješ a hraje to. Hlavně zůstal zachovaný i CD přehrávač ;) Taky jsem ale nevěděl, že je možnost zezadu připojit jack
NC 2.0 Blau Metalic, Expression, hardtop
sluki
 
Příspěvky: 53
Registrován: 19 kvě 2017, 11:16
Bydliště: Ostrava

Re: Audio v NC

Příspěvekod Cores » 25 úno 2019, 23:46

Tomybandit: nasel jsem vlakno kde je foceny radio ze zadu,ale nemam paru kam to mas pripojeny. Myslim ten jack.

https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=436189
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Audio v NC

Příspěvekod tomybandit » 26 úno 2019, 11:28

Cores: k tomu obrazku ktory tam je, tak krabicka audiolink sa zapoji tam kde je povodne zapojeny CD prehravac, to znamena konektor v zelenom kruzku
Teraz co som si kupil kabel tak ten sa zapoji do konektoru v modrom kruzku, ten bol prazdny, nic tam nebolo.
Aspon co si tak pametam, vybehnem cez obed k autu a strcim tam ruku ci si dobre pametam :D

Kabel napr tento
https://www.ebay.com/itm/3-5mm-AUX-Audi ... ctupt=true
Punk´s Not Dead
Uživatelský avatar
tomybandit
 
Příspěvky: 373
Registrován: 01 čer 2014, 10:20

Re: Audio v NC

Příspěvekod Tuleň » 26 úno 2019, 14:54

Přesně to mám doma. Na NB mě to nefunguje, tak bych se toho klidně zbavil :)

Edit: mám na konci samici, bral jsem k tomu ještě bluetooth receiver, abych měl bezdrátový přenos hudby
Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
ObrázekObrázek
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Audio v NC

Příspěvekod Cores » 26 úno 2019, 20:14

Jsem si jistej,že větší konektor vlevo (modrý kruh) je napájení a výstup signálu do zesíku nebo repro. Kabel s jackem už podle tvaru a drážek patří do konektoru CD měniče.
Každopádně ho pořídím,otestuju a pokud nebude vyhovovat půjdo do modrýho zubu.Kdyžtak nafotím a napíšu nějaký zkušenosti pro případný zájemce.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 126 návštevníků