Tipy na dovolenou

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Tipy na dovolenou

Příspěvekod Koby » 14 úno 2010, 11:13

začínám pomalu plánovat letní dovolenou, resp. vymýšlet...

Mělo by to být částečně u moře, částečně příroda, částečně nějaký památky, města... A hlavně hezký silnice :-)))

A aby se najelo tak do 3000km...

Napadá mě Sardinie, kde jsem nebyl a slyšim na to samou chválu, pak Elba, kde jsem byl jako malej kluk a doted na to vzpomínám, ale otázka je co se za tu dobu změnilo... A pak si pohrávám s Norskem, ale to je stát o kterým prakticky nic nevim, jenom že to jsou fjordy, je to na severu, jezdí se tam na ryby a maj nádhernou přírodu.. Trošku nevýhoda, že se tam člověk asi moc nevykoupe...:-)

Co byste vybrali, popřípadě se podělte kde jste byli vy a poradte tak i něco jinýho.. Prostě nějaký zajímavý tipy :)

Děkan :)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod dopr » 14 úno 2010, 11:28

Tak do 3000 bych to byt tebou vzal klidne na tu Elbu, nebo Sradinii, ale projel bych to pres vnitrozemi Toskanska, pres Apuanske Alpy. Skoda, kdybys mel vetsi najezd, doporucil bych Amalfi Coat Road a celou Costieru Amalfitana nebo Kalábrii.
V podstate celou Itálií se táhnou Apeniny, takže o zatáčkovité silnice není nouze nike. Moře je hezký jak na Elbě, Sardinii, taki v Amalfi. V Kalábrii je ale ještě hezčí, prředevsím západní jižní pobřeží - Capo Vaticano. Mimo to je tam levněji ;)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Koby » 14 úno 2010, 11:30

Díky, tak klidně to mužu trochu navýšit, ale na kalábrii jsem byl před 3 lety - konkrétně scale a okolí takže to je ted na pár let asi mimo.. ;)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Raduna MX5 » 14 úno 2010, 12:20

Jo Italie je pěkná, teda vim z doslechu, sám sem tam autem ještě nebyl, ale letos se chystám, ale jen kousek na Lado di Garda.
Do Norska jede jedna partička letos, další do Francie. Vono je totiž s MX-5kou krásně i na Šumavě :-).
Ale ze svý zkušenosti bohužel víc než km nájezd řešim celkovej finanční rozpočet :roll: .
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod dopr » 14 úno 2010, 13:41

No Scalea je na severu. Tam to neni ono. Podivej se na Capo Vaticano, porp. mesto Tropea a okolni prirodu, more.... To je jine kafe, nez Scalea,Praia a Mare, Maratea a spol, ver mi ;)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Winie » 15 úno 2010, 17:18

na kolik takovahle dovca vyjde co se tyka nakladu kolem auta? ja bych asi nemel nervy jet s miatou 3000km a doufat ze to vydrzi. planujem s pritelkyni v mazde takovou tour de bohemia a i presto ze se budem motat po cechach tak jsem z toho uz ted pomerne nervozni
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Pavel260 » 15 úno 2010, 17:32

taky bych se chtěl optat jak je to s dovolenou ve francii... na kolik to cca příjde a co tam (ve francii) vše potřebuji, jestli si domlouváte přespání předem nebo až podle situace .. ;)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod dopr » 15 úno 2010, 18:09

No me lonska dovolena s NB vysla sakumprask na cca 40 000 na 2 tydny pro 2 lidi, celkem najeto 5400 km, kazdej den do restaurace na veceri nebo na pizzu do krabice. Benal z toho delal cca 15000 + nejake to mytne a rak. dal. znamka.
Jinak zakladem je autu verit a udelat pred cestou vsemozny checky. Zkratka odjizdet s tim, ze jsem pro to udelal maximum. No a neni na skodu mit nadstandartni asistencni sluzbu (predevsim pri ceste za hranice) pro uplny klid duse.
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
Uživatelský avatar
dopr
 
Příspěvky: 3487
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 11:36
Bydliště: Moravský kras

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Koby » 15 úno 2010, 18:36

Minulý rok s BMW 330ci na francouzsé riviéře...

týden - 7 nocí v luxusních kempech, kde každý má svuj pozemek oddělený od ostatních s pitnopu vodou, pod stromem, krámy, čistý koupelny se záchodama - opravdu nadšenost.

3000km
spotřeba 9,1
720,- Ch známka, xx mýto ve francii - prakticky stejný jako spotřeba na jeden km co si pamatuju
dvakrát večeře v levný restauraci ale normálně v centru a většina jídla z čech...

komplet cena asi 22 000,- pro 2 osoby...

Můžu dát tipy na kempy, silnice... Kempy je dobrý míst předem. Ale na místě seženeš taky, je tam mraky kempů, který nemaj webovky a jsou plný volných míst. A většinou jsou i levnější.

Asi nejhežčí dovolená kde jsem byl....


Jinak že mě auto nechá ve štychu se nebojim... Vžycky si nějak pomužeš, co ti muže odejít tak zásadního a drahýho že bys nedojel.. Muže se ti komplet podělat motor - potkat ventily, zadřít... Ledaccos jinýho se dá vyřešit na místě... klínák, baterka atd... JInak u triglavu mám nějakou asistenčku která te prej zaveze do nejbližšího servisu, zajistí ubytování.. Ale nevim jak to nfuguje v praxi, jestli vubec..:)

Jinak většinou uměj Anglicky :) I to má svý kouzlo se s italem nebo francouzem domlouvat.. :)
Free willy2.0
Koby
 
Příspěvky: 842
Registrován: 22 led 2010, 16:47

Re: Tipy na dovolenou

Příspěvekod Pavel260 » 15 úno 2010, 18:52

díky za vyčerpávající informace ;) chtěl bych se tam letos podívat
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 131 návštevníků