Štrejchání podvozkem o zem

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod kkobi » 10 zář 2019, 14:01

Zdravím, mám takový dotaz.. mám nově Nbčko, má údajně nastavitelný podvozek a je o něco snížená, což je vidět, ale ne nějak příšerně oproti normálu co jsem koukal. Jednou za čas se mi stane, že prostě někde vezmu podvozek.. betonový retardér nebo nějaký prudší nájezd. Samozřejmě se těmhle místům, které znám snažím vyhýbat. Jen by mě zajímalo jak velký je to problém, která část auto to přesně odnáší a jestli to nějak řešit.. nějakým ochranným plátem/rámem? nebo to nemám řešit když se to stane jednou za čas. Díky
NB 98 1.8 Black
NA 97 1.6 Red
Uživatelský avatar
kkobi
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 19 črc 2019, 10:28
Bydliště: Světice, Středočeský kraj

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod Renee » 10 zář 2019, 14:08

U mě to odnáší nosníky, jejich přední část. Pomáhají s tím frame rails.
Nebo prostě čas od času, hlavně před zimou, auto zvednout a nosníky v tom místě ošetřit a stříknout. Pokud fakt moc neboucháš na každém rohu tak si myslím že nění třeba panikařit.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod Tommy014 » 10 zář 2019, 15:32

Záleží taky jak máš to auto snížené - tím myslím že oem NB má zadek trochu výše než předek, takže pokud to máš v rovině tak je velká šance že škrtáš nějakou výztuhou vzadu.
Mě se třeba na NBFL nejvíc stává že škrtám výztuhama spíš od poloviny dál.Ale idealní je zvednout auto a kouknout. Jinak to co píše Renee je super jako ochrana nosníků a pokud koupíš i s motýlem tak ti to výrazně zlepší tuhost auta https://skidnation.com/shop/mx-5-frame- ... fly-brace/ - samozřejmě tam případně mají i samostatné frameraily :)
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod vodi » 10 zář 2019, 18:48

Kolikrát jsem se opotil při vejzdech do garáží, nebo na retardérech. U mý sportive jsem chytal za výztuhy u zadní nápravy. Tolikrát jsem je rovnal, až jsem to letos vyřešil, že jsem jednu vyndal (tu přední) a jednu jsem vyřízl z toho rámu. Ta kouká dolu ze všeho nejvíc. Lahůdka byla ještě ta, že když se ohnul, tak se opře o PPF a jak pruží motor s diffem, tak je to strašněj randál :D
MSM-Undercarriage.jpg
NB-FL Sportive 107 kw, 2001, H&R -35, 215/40/16, A'PEXi custom intake, EBC RedStuff
Subaru Legacy 2.0, 121kW, 2007 - daily
Škoda Felicia 1.3 MPi, 50kW, 1998 - čeká na projekt
-->https://voderamartin.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
vodi
 
Příspěvky: 142
Registrován: 11 srp 2014, 16:03
Bydliště: Plzeň / Vimperk

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod JohnyS » 11 zář 2019, 06:31

mám taky ty sportivácký výztuhy, taky sem tam drhnu, ale ohnout tu zadní se mi ještě nepovedlo. Když ji takhle vykrájíš tak už pak nemá moc smysl, to tam můžeš dát tu origo oproti ni nejsi o moc dál :D

Jinak v klidu, na vanu ránu nedáš klouže se po podelníkách na podlaze a výztuhách nápravnice v předu i vzadu
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod kkobi » 13 zář 2019, 11:15

Okey, díky za rady, jen nevím jestli by mi ten frame rail pomohl.. 100% to bere vždy předek auta jakože dost vepředu, skoro jak kdyby to byla přední náprava. No nejdřív se na to bude muset podívat zespodu a mrknout. Kdyžtak se pak ještě ozvu, díky :)
NB 98 1.8 Black
NA 97 1.6 Red
Uživatelský avatar
kkobi
 
Příspěvky: 14
Obrázky: 5
Registrován: 19 črc 2019, 10:28
Bydliště: Světice, Středočeský kraj

Re: Štrejchání podvozkem o zem

Příspěvekod JohnyS » 13 zář 2019, 12:15

v předu to často vezme vyztuha nápravnice. Když koukneš pod auto tak přední náprava má okolo motoru takový tvar U a na 4 šrouby na ni vzadu je vyztuha.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 128 návštevníků