Renovace podvozku NBfl

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Renovace podvozku NBfl

Příspěvekod Jakub » 12 zář 2019, 21:21

Ahoj,

Přes zimu jsem se rozhodl zrenovovat alespoň částečně podvozek, nové silentbloky, pozinek a nejspíš dle diskuzí 2 složkovou barvu PUR.

Zatím jsem ve stádiu hledání garáže v Praze či okolí, rád bych na autě udělal něco sám a také po poslední zkušenosti ze servisu kdy oprava stala jak celé auto. Nicméně nemám vůbec žádnou zkušenost, dokážu bez znalosti málo rozebrat a složit ? Popřípadě byl by někdo v Praze ochotný mi poté na jeden den poradit, za nějakou úplatu, nebo jak postupovat, nejspíš půjdu cestou pokus omyl, ale rád bych alespoň trochu věděl co dělám.

Budu rád za jakékoliv rady, co koupit co naopak nekoupit a co je na to vše potřeba.

Díky moc.
Naposledy upravil Jakub dne 12 zář 2019, 22:28, celkově upraveno 1
Jakub
 
Příspěvky: 4
Registrován: 30 črc 2017, 16:07

Re: Renovace podvozku

Příspěvekod Tuleň » 12 zář 2019, 22:06

Nejsem z Prahy, takže ti nepomůžu. Ale mrkni na YouTube. Návodu na práci kolem podvozku na MX-5 je tam dost. A pěkně popsanou práci má i Tomáš (hledej Teejayou kočkolapku).
A i kdyby to nevyšlo, tak začni a ono to půjde. Je to jednoduché auto. Jak to uvidíš ze spodu, tak intuitivně si nápravy zděláš ( uvidíš na čem to ještě visí).
Doporučil bych koupit stojky ať máš na čem auto odložit :)
Mazda 323f 1.6
Mazda MX-5 1.6
Uživatelský avatar
Tuleň
 
Příspěvky: 181
Registrován: 01 říj 2016, 18:08
Bydliště: Valašské království

Re: Renovace podvozku

Příspěvekod TeeJay » 12 zář 2019, 22:10

Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Renovace podvozku NBfl

Příspěvekod JohnyS » 13 zář 2019, 06:20

Zvládneš to určitě v pohodě, nic složitého na tom autě není, po internetu se toulá servisní manuál (NA s NB je skoro stejný) najdeš tam skoro všechno. Dá se i podložit motor a sundat přední nápravu bez toho, aby jsi měl žirafu.

Místo té barvy, jasně alkyton je fajn věc ale mnohem víc se mi líbila cesta práškové barvy. Pro některé tu praškovka=jen komaxit. Dával jsem na nápravy měkčenou variantu práškové barvy a i když se při nehodě ramena docela slušně zkroutila tak ta barva i v tom ohybu zůstala držet a rozhodně ji žádné kamínky neoťukají ...

Když budeš potřebovat s něčím poradit tak klidně napiš, co vím to řeknu ;)
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 137 návštevníků