Zapis stavitelneho podvozku

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Zapis stavitelneho podvozku

Příspěvekod RTjohny » 14 úno 2024, 00:02

Mozna bude taky nekoho dalsiho zajimat. Na me NCFL uz pomalu dozral cas na vymenu podvozku, kterou bych rad spojil s upgradem. Idealne tedy nejaky tuhostne stavitelny podvozek, s ohledem na kvalitu nasich silnic.
Tak nejak jsem tusil, ze pro to, aby podvozek byl "legalni" pro provoz na silnicich, bude potreba neco resit. Idealne aby mel homologaci.
Tak jsem si zkusil zjistit info u Dekra. Summary - po nahozeni podvozku je potreba dostavit se na test ve zkusebne. Pro provedeni testu je potreba, aby podvozek byl homologovany (asi nemusi byt nutne nemecky TUV, ale ten je u nas nejspis nejbeznejsi a tedy nejmene problemovy) pro dany model - porovnaji se namerene hodnoty s temi uvedenymi v homologaci. Po splneni se podvozek zapise do "papiru" (dnes uz tedy ten digi registr).
Za test a zapis se neco plati (dle ceniku)
Upozorneni od pana na telefonu bylo:
- pokud se upravuji i brzdy, pak se test znacne prodrazi. Potreba zkontrolovat take papiry k homologaci, zda nezminuji zasah do brzd
- minimalne do doby testu radeji nic z jednotlivych dilu neodlepovat (ruzne ty stickery na tom)

Tak treba to nekomu pomuze. A rovnou dodam, ze Bilstein B16 se na NC uz u nevyrabi (dle info od distributora) a u nas nejspis sehnat neda, bohuzel.
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Zapis stavitelneho podvozku

Příspěvekod RTjohny » 14 úno 2024, 01:25

A po nejakem tom patrani jsem z tuhostne stavitelnych s TUV vypatral, dle ocekavani:
KW v3
Ohlins
a mozna trochu prekvapive Tein Street Advance Z nebo Flex Z. Ma nekdo zkusenost s tim Teinem? Cenove vypada velice zajimave (viz dohledany Teilegutachten: https://uk.tein.com/srch/uk_search.php? ... 0&tuvchk=0 )
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Zapis stavitelneho podvozku

Příspěvekod spooon » 23 úno 2024, 22:22

Ne že bych chtěl někdy zapisovat podovzek ofiko, ale jen pro zajímavost, na kolik taková sranda vyjde?

A kolik brzdy? Tam bych to viděl jako důlěžitější. Nedokážu si představit, že při bouračce na mě pojišťovna hodí spoluvinu kvůli podvozku. Ale třeba kvůli větším brzdám (to je vidět na první pohled) si průšvih představot dokážu.

A ideální by bylo legalizovat i rollbar, ale to je asi nereálný
spooon
 
Příspěvky: 530
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Zapis stavitelneho podvozku

Příspěvekod RTjohny » 24 úno 2024, 01:41

Asi zalezi od toho, jake testy je potreba provest, cenik jsem nalezl zde: https://dekra.cz/wp-content/uploads/2018/03/Ceník-zkoušek-tuning.pdf

A tady pak seznam tech kontrol: https://dekra.cz/stk-sme-sluzby-pro-mot ... ych-listu/

Ocekavam cenu do 5k, uvidime... Dam pak vedet ;-)
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Zapis stavitelneho podvozku

Příspěvekod RTjohny » 20 dub 2024, 18:08

Tak podvozek uspesne zapsan v (digitalnim) technicaku! :-) Nakonec jsem zvolil ten Tein Flex Z - na me pouziti by mel bohate stacit.

Ve finale to probehlo vsechno hladce. Jeste pred nahozenim podvozku na auto v servisu jsem se rovnou objednal do Dekra - Klicany. Tam pak na miste vse zkontrolovali a hlavne nafotili tak, aby byly na fotkach videt stitky. K podvozku se vystavil protokol - soucasti jsou prave ty fotky a take schvalujici nemecky TUV protokol. A zaplatil jsem fakturu.
S protokolem a TP jsem pak dosel na Registr - idiot jsem se digitalne predem objednal na prepazku na Bohdalci, at to mam bez cekani, aby mi pak na miste rekli, ze se zapis technickych uprav resi jinde v budove. Tam to ale nastesti bylo bez cekani taky (a sem se ani neda objednat - funguje to po staru: kdo driv prijde, jde driv dovnitr). Na miste udelali zapis (kolek se plati 50 kc) a vystavili mi rovnou ten novy maly TP. Hotovo. V digi TP jsem si to uz kontroloval a je to tam pekne zapsano, vcetne vyrobce a modelu podvozku.
RTjohny
 
Příspěvky: 49
Registrován: 22 lis 2017, 22:28


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot], Majestic-12 [Bot] a 23 návštevníků