Rada před koupí NB

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Rada před koupí NB

Příspěvekod Andre_fux » 08 črc 2011, 20:55

Zdravím,
již delší čas pokuju po tomhle autíčku. Chci do toho jít i přes drobný výškový problém ( cca 192). Měl jsem možnost se svést, místa nad hlavu mám dostatek i při zavřené střeše. Přes rám naštěstí nevyčuhuju. Nohy nedám pod volant a a proto má levá noha nemá dostatek místa :( Ale naštěstí existují cesty jak to napravit.

Zaujal mě tento kousek
http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=v4fpx2yrztzx

Jakové auto vlastně hledám?
Zachovalou, originální stav, originální kola a volant nardi (či jak se říká tomu malému 3 ramenému). Preferuju Stříbrnou, Titanovou či British Racing Green barvu. R.v. 1999 a novější. Cena do 6000€ (počítám s investicí cca 1000€ do nových homologovaných sportovních sedaček) snad nebude nutná po vyndání podložek co drží sloupek řízení. :)

Bohužel v okolí Mnichova nejsou auta zrovna nejlevnější :(

Takže bych měl následující otázky:
Co říkáte na auto co jsem sem dal jako horkého favorita? Podle fotek i popisu vypadá hodně zachovalé. Na auto se půjdu podívat po neděli.

Má smysl čekat do září z důvodů možného poklesu ceny po sezóně, nebo do ní jít teď a užívat si jízdy v Alpách ?

Má někdo zkušenosti s výměnou sedaček za nižší sportovní? Chci jít do homologované sedačky z důvodů předejítí komplikací s policií. Zaujala mě tahle sedačka: http://www.tuning-in.cz/sportovni-poloh ... ersal.html Bohužel není nejlevnější, ale je homologovaná. Otázkou je i to jestli vůbec do auta vleze.

Důvod proč chci kupovat auto v okolí Mnichova je ten že jsem tady pracovně.

Díky za každou informaci
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Pochtli » 09 črc 2011, 10:09

Auto vypadá pěkně, jen záleží, jestli ti bude stačit 1,6, ty ale bývají zachovalejší / méně huntované.

Co se týče ceny, u mx-5 se mi zdá, že se moc nemění. Dobrý kusy se většinou poměrně brzy prodají i za vyšší cenu, ty ostatní se (pokud majitel nakonec nezlevní) prodávají třeba rok i déle.. Nejdražší bývají kabria na začátku jara před sezónou.

Být tebou, tak si koupím tu, co jsem si vyhlídl a nečekal bych až nasněží :D Takhle si jí přes zbytek léta můžeš projet, přes zimu pak vychytat případný mouchy a příští sezónu si auto užívat na maximum ;)
NB 1.8 -> NB 1.6 -> NBFL 1.8 -> NB 1.6 Miracle (2000)
Toyota Avensis kombi 2.0 VVTi (2005)
Suzuki Swift 1.3 (1999)
Uživatelský avatar
Pochtli
 
Příspěvky: 2005
Obrázky: 3
Registrován: 22 čer 2010, 20:08
Bydliště: Brno

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Winie » 09 črc 2011, 10:30

pri vyberu sedacek si hlidej vejsku sedacky. ne kazda sedacka se do miaty vejde. ja mel pri shaneni svojich sedacek docela problem tam neco narvat. kazdopadne se to da resit i jinak nez sportovni sedackou. muzes nechat u calounika sedacku predelat na svoji postavu. vyhnul by ses tak designovejm zmenam, ktere pro tebe nejspis nejsou zadouci :) . jinak co sis vybral vypada z fotek docela dobre. ale kdybych shanel nb, tak koukam po NBFL. libi se mi vic :)
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Pavel260 » 09 črc 2011, 11:43

kobra 11 hadr :D :D
vypada hezky a 1,6 bych se nebal :)
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Andy4 » 09 črc 2011, 12:58

Andre_fux: riešim aktuálne rovnaké dilema, či teraz alebo po sezóne, aspoň viem, že v tom niesom sám. Aj keď ja by som radšej NBFL, rozpočet mám cca stejný. Autoscout aj mobile preliezam denne
fully restored NB '98 1.6 LSD
Uživatelský avatar
Andy4
 
Příspěvky: 357
Obrázky: 2
Registrován: 10 čer 2011, 13:59
Bydliště: KE/KS

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Johhy » 09 črc 2011, 13:18

Já bych se na NBfl neomezoval, mám NB a sem s ní naprosto spokojenej. Žádnou touhou po fl netrpim :)
NB, 2000, 1.6 (110HP), BRG
Uživatelský avatar
Johhy
 
Příspěvky: 161
Registrován: 02 čer 2011, 06:57
Bydliště: Bílina

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Raduna MX5 » 09 črc 2011, 13:25

Zdar. Tak co se týče ceny před, v nebo po sezoně, tak se zas tolik neliší u standardních prodejů. Neobyčejná cena nebo neobyčejný kousek se dá sehnat kdykoli ale musí se vysedět u internetu :D
Ta tvoje stříbrná...vidim nějakej flíček na podběhu...možná špína a možná zrezlý prahy a blatník....investice dalších 500 Eur. 92 tis najeto znamená komplet výměna rozvodů a oleje. Dalších 500 Eur. Ceny střílim, když pudeš do servisu, nevim co si zmákneš sám, já třeba nic :x
Sedačky co budou dělat 30%ceny auta? :shock: To bych si něco přidal spíš na lepší auto http://www.autoscout24.de/Details.aspx?id=lthit1pytyac (jenom příklad, tureckej bazoš, ale v Německu je to normoš) a sedačky nechal upravit např tak, že vyhodíš lyžiny a natvrdo je přišroubuješ k podlaze. Získáš 7cm, což by na tu nohu pod volantem mohlo stačit ;) . Nobo jak psal Winie, čalouník odebere pár cenťáků ze sedáku a příde to na cca 1t za obě sedačky. Tady u nás tedy.
1.6 úplně v poho na běžný jezdění a blbnutí.
Řídit MX-5 je nejzábavnější činnost z těch, kdy člověk může zůstat oblečenej ;-)
Uživatelský avatar
Raduna MX5
Administrátor
 
Příspěvky: 588
Obrázky: 15
Registrován: 01 led 2010, 18:23
Bydliště: Děčín

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Vavris » 09 črc 2011, 17:47

back in the business 8-)
Uživatelský avatar
Vavris
 
Příspěvky: 1439
Registrován: 13 led 2011, 23:40

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod PavelV » 09 črc 2011, 22:39

Nekupuj motor 1,6. Motor jede výrazně hůř než 1,8, auto nemá samosvorný diferenciál a žere stejně nebo víc. Dřív nebo později tě bude nákup MX-5 s 1,6 motorem mrzet. Znám to ;) .
Uživatelský avatar
PavelV
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 úno 2011, 17:13

Re: Rada před koupí NB

Příspěvekod Andre_fux » 10 črc 2011, 01:08

Pánové děkuji za vaše věcné připomínky. Teď se pokusím nějak okomentovat co jste psali.

Začal bych asi sedačkama, děkuji Winie za radu s předěláním origo sedačky. To proč jsem si vybral ty sedačky co jsem vybral je ten, že mají evropský atest.Což je důležité, když už něco dělat tak pořádně a legálně !!!! A když by se měnila sedačka řidiče, tak by auto vypadalo divně, kdyby se vyměnila jen jedna. Takže to chce vyměnit oboje. Ale výměna sedaček je až jako poslední možná varianta jak dostat nohy pod volant.

1.6 vs. 1.8, prošel jsem snad vše co jste tady o tomto tématu psali. Rozdíl mezi motory je znát údajně až nad 110km/h. U 1.8 je výhoda diferencálu. Ale bohužel je 1.8 obtížně sehnatelná v mé cenové relaci. :( A navíc jsem momentálně zvyklí na zcela jiný výkon a pohon jiné nápravy, tak mám i z té 1.6 respekt. :)

Autíčko chci na běžné ježdění se střechou dole.

Vavris: autíčko vypadá pěkně, ale bohužel ta barva nepatří mezi favorizované :( Asi si hold moc vymýšlím.

K nájezdu 92 000, pokud jsem se dobře dočetl, tak by při 90 000 měly být měněny rozvody i olej. Takže tohle bude první informace co se bude zjišťovat, zda to bylo vyměněno či ne.

FL vz neFL, tak obě verze mají něco do sebe. U neFL se mi to auto zvenku celkově víc líbí je takové čistější. I když přední světla na tom FL taky nejsou k zahození. U FL mi tak nějak nesedí ostré rysy předního nárazníku k celkové kulatosti auta.

Takže teď jen budu muset počkat až mi podělaná česká banka převede peníze do DE a pak se du kouknout na tu stříbrnou. Snad to bude co nejdřív a budu se moc zařadit mezi majitele tohoto pěkného autíčka.

Ještě jednou díky za váš čas a připomínky. Dám vědět jak to dopadlo.

P.S. Zajímalo by mě kdo je nejvyšší majitel tohoto auta. Vím, že Jooki má 190 cm. Myslím, že by se z toho mohla udělat i zajímavá anketa jak jsou vysocí řidiči tohoto prcka :)
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 9 návštevníků