Zimní renovace

Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 15 říj 2017, 13:10

Ahoj,
předpokládám, že už to tu bylo několikrát i jsem si to četl, ale přece jen založím ještě jedno vlákno tak mě snad neostříháte nebo neukamenujete...

Chystám se přes zimu zrenovovat podvozek a to hlavně zadní část (přední zatím ne, nemám jak vyvěsit motor) V plánu je auto zvednout a od převodovky dozadu vše sundat, pořádně ošetřit podlahu, ramena atd dát do komaxitu atd.

Na vás zkušenější bych měl pár otázek:
Co se vysere? - s čím mám zhruba počítat, že budu muset kupovat nové (Siláče jsou asi jasný, nejspíš objednám ty levné na ebay), ale co dál?
Čím ošetřit podlahu? - nějaké zkušenosti? Vybrousit na kov, odstranit rez a pak Rezistiv a tlumex ? Lepší nápady?
Torsen rozdělávat? - Budu mít venku i diff asi by se vyplatilo v něm vyměnit ložiska, ale vůbec netuším co to obnáší, bude to tam asi přesně ustavený a bude se to muset vymezovat.

Předem díky za rady, pokud někdo máte :)
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod m8rinek » 15 říj 2017, 18:05

-Nesnažit se rozpojit PPF od difu, rozpojit na převodovce
-siláče koupit IL, s levnými se tu kluci trápili
-podlaha - očistit, kvalitní odrezovač, základovka, ochrana na asfaltové nebo voskové bázi, následně ošetřit dutiny
-do špéry se vůbec nesrat, nebo snad tušíš jak správně vymezit vůli kolo-mrkev, hučí snad? Maximálně vyměnit gufera pokud někde sákne

Doporučuji se nepouštět do větších akcí sám bez alespoň minimálních zkušeností, případně bez nějakého dohledu. Příprav se na utržené šrouby, odvrtávání, navařování nových matic...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Zimní renovace

Příspěvekod david323 » 15 říj 2017, 21:42

pozor na brzdove hadicky,zvyknu zhrdzaviet na prach a potom sa lamu,ak nieco ulomis mam doma komplet skrutky a nejake podvozkove veci
david323
 
Příspěvky: 106
Registrován: 27 srp 2017, 14:15

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 15 říj 2017, 21:59

Super, díky moc :)

S těmi siláči vím, že ty z IL by byly mnohem lepší, ale stojí taky víc než 3x tolik co ty z ebay a to za ně zatím nedám, zkusím ty levnější. Dost lidí je i chválí. Ty na mojí Mazdě vypadají už hodně staře takže pokrok tam bude tak jako tak.
S tím difem máš přesně pravdu, ale přijde mi škoda mu nevyměnit ložiska atd. když už bude venku, možná se zkusím ještě pozeptat někoho zkušeného, jestli by se mi na to nemrkl.
Vím, že to nebude lehké a zkušenosti moc velké nemám, ale potřebuji pořádně ošetřit podlahu dokud je kloudná a to neudělám bez toho aniž bych to odstrojil. Navíc jsem student, peněz nemám tolik, abych to mohl někam dát ať mi to udělají, stejně by to odflákli..
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod m8rinek » 15 říj 2017, 22:11

Lol. Tak připlatit za silentbloky Ti je moc a predimenzovana ložiska v difu, které opravdu nemá smysl měnit pokud nejsou poškozena ti nevadí. Mmch vyjdou cca na 5000kc. Nuze mnoho zdaru při renovaci.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 16 říj 2017, 08:51

Přesně proto se tu ptám, protože Torsena jsem rozděleného viděl leda ve škole a o ložiscích v něm nevím nic.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Fernie » 16 říj 2017, 09:56

Nešahej na to, co funguje a raději kup kvalitnější siláče :-)
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 16 říj 2017, 10:22

To se řekne fajn, ale musím se nějak dostat nad tu napravnici abych to tam odrbal a natřel :( ale je fakt ze bych se možná mohl vykaslat na ten komaxit a prostě ty ramena nesundavat, odrbat to a natřít
S těmi siláči mám teda brouka v hlavě.
Přílohy
Screenshot_2017-10-16-10-20-09.png
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod vhml » 16 říj 2017, 10:38

Nefovedu si úplně představit jak bych to odrbal a natřel na autě, aby to mělo zároveň i nějakej přínos. Já to všechno vyházel ven, opískovat, nalakovat.
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Dayn » 16 říj 2017, 16:45

JohnyS píše:To se řekne fajn, ale musím se nějak dostat nad tu napravnici abych to tam odrbal a natřel :( ale je fakt ze bych se možná mohl vykaslat na ten komaxit a prostě ty ramena nesundavat, odrbat to a natřít
S těmi siláči mám teda brouka v hlavě.

Ahoj, letos jsem tuto proceduru řešil. Pokud nemáš dostatek peněz nedělej to. Já jsem řešil sundavání tlumičů a tak všechny šrouby namazal vazelínou a zbytek natřel odrezovačem. Letos budu čistit podběhy a stříkat to gumou. A pokud chceš dělat výměnu silenbloků a řešit komaxit, tak to levné nebude. Já si říkal, že bych to udělal taktéž. Můj odhad na všechny části včetně nápravnic je kolem 20k. Pokud to tedy nechceš dělat a odfláknout to, tak se do toho pust. Není to názor odborníka, ale studenta. Můj názor je zakonzervuj to, jak to jen půjde a až budeš mít víc peněz a rozmyslíš si že to za to opravdu stojí, tak to udělej celé najednou.
Dayn
 
Příspěvky: 25
Registrován: 10 úno 2017, 19:23

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 96 návštevníků

cron