Zimní renovace

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 16 říj 2017, 23:10

ať to tu doplním:
siláče z IL, není to origo, jsou o něco tužší a asi značně top top: http://ilmotorsport.de/shop/article_det ... fdac19b59e
polyuretan siláče, někdo tvrdí, že je blbá montáž, mohou vrzat, jsou tvrdší takže na okruh fajn ale jinak přenáší víc vibrací: http://www.ebay.co.uk/itm/Mk2-NB-Mazda- ... Swo8hTohYq
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod m8rinek » 17 říj 2017, 06:44

michal80 píše:A kolik stojí ty siláče z IL ? to je varianta za sériové, nebo jsou "tužší, tvrdší" ?

m8rinek - to co leží na tom stole, to by se mi líbilo :lol: za kolik to necháš ? :D

Byl jsem včera se subarákama jezdit v sosnové a po několika výjezdech takové kovové klepání,skřípání od zadní nápravy - sundal jsem obě kola a asi o půl otáčky šel dotáhnout šroub ( ten cca 20cm dlouhý co spojuje spodní rameno a těhlici) a ještě jeden malinko na ramenu vzadu. Pak už mi na okruhu nic neklepalo. Už se mi to stalo podruhé... Má ten spodní dlouhý šroub nějaký předepsaný utahovací moment? a nemá tam být matka na lepidle, nebo nějaká lepší proti povolování ? dík za rady.


Tuhost tak maximálně 10%+ cena cca 370€. To na stole už jezdí. Ale udělat nápravu vymenym způsobem není problem.
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Robo96 » 17 říj 2017, 08:25

PUR silace niesu spatne, len tie spatne su spatne :) a to budu asi zrovna tie najvacsie low costy z ebay si myslim. Co sa tyka montaze tak s tym nieje vobec problem, kedze su z dvoch casti a netreba goliere prelisovat cez cele ulozenie v ramene. niekomu vrzu niekomu nie, asi zalezi od znacky a materialov a mnozstva pouzitej vazeliny, tazko povedat...
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Zimní renovace

Příspěvekod spooon » 17 říj 2017, 11:33

někde sem četl, že jednodílný řežou na dva díly kvůli montáži. Ono je to asi jedno, vypadnout to nemá kam.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Tommy014 » 17 říj 2017, 14:10

Siláče jsem řešil před rokem touhle dobou a teď jezdím rok na IL a jsou super, ale abych shrnul co jsem se předtím dozvěděl:

Poly se dají jezdit bez vrzání (potřebují občasnou údržbu) a je šance, že dostaneš dobrou sadu kde prostě budou všechny ok - a najde se dost lidí co říkají poly super a poly nahovno protože koupili levnou sadu a pak další půl rok řešili reklamace, nasazování atd

Na IL nebyla nikdy nikde špatná reference ať už co do jízdních vlastností tak co do kvality nebo instalace. Jinak mě stáli siláče ve vánoční slevě asi 9k na celý auto


Jinak pokud neplánuješ vyloženě motokáru a nepotřebuješ auto co nejtvrdší tak za mě přišetřit a koupil IL
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 17 říj 2017, 15:37

To sice ano, ale za těch 9 tisíc jsou jen gumy na zavešení. Už ne stabik, diff atd. kdež to za 4 tisíce máš set PU se vším. I tak v tom pořád lítá těch minimálně 5 tisíc když budu šikovný ve slevách. Za to mi možná i stojí zkusit ty levné a čas od času je promazat....
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Robo96 » 17 říj 2017, 16:20

jako sorry ale napisat ze za 9 tisic mas "len" zavesenia (kvalitne) a porovnat to s nejakou sadou pochybnych silacov za 4 tisice z ebay je celkom vtipne. sada dobrych PU silacov ta vyde na nejakych 8 tisic (z tych lacnejsich ale hlavne su overene). tam nejde o to, ze ich cas od casu budes muset premazat ale ze ti po chvili nebudu fungovat vobec alebo nebudu fungovat hned od zaciatku (vymackaju sa (to tu niekto aj spominal), alebo ti nesadnu a budu sa pretacat v ulozeni pripadne ked ich dotiahnes rameno sa nebude volne hybat alebo sa rovno rozpadnu) :D
ale kludne zainvestuj do ebay ak sa na to citis a potom daj vediet :)
2001 NB2 Brilliant Black 1.6 → 1.8 swap - donor
1995 NA2 Brilliant Black 1.6 → full NB2 1.8 swap.. hotovo
Uživatelský avatar
Robo96
 
Příspěvky: 971
Obrázky: 17
Registrován: 26 led 2016, 18:08

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 17 říj 2017, 17:23

Robo96 píše:jako sorry ale napisat ze za 9 tisic mas "len" zavesenia (kvalitne) a porovnat to s nejakou sadou pochybnych silacov za 4 tisice z ebay je celkom vtipne. sada dobrych PU silacov ta vyde na nejakych 8 tisic (z tych lacnejsich ale hlavne su overene). tam nejde o to, ze ich cas od casu budes muset premazat ale ze ti po chvili nebudu fungovat vobec alebo nebudu fungovat hned od zaciatku (vymackaju sa (to tu niekto aj spominal), alebo ti nesadnu a budu sa pretacat v ulozeni pripadne ked ich dotiahnes rameno sa nebude volne hybat alebo sa rovno rozpadnu) :D
ale kludne zainvestuj do ebay ak sa na to citis a potom daj vediet :)

Ale vždyť tu je několik lidí co jedou tyhle levné, jen co jsem četl tak, že prý museli vyleštit vnitřek, aby se ten střed volně otáčel. Sem tam někdo, že mu to nesedlo pár případů.
Ja nejsem ještě rozhodnuty ani pro jednu cestu. Jsou tu asi tři skupiny lidí. Jedni koupili z IL ty drahý, to jest asi 12 000 za všechny (počítám misky na diff, stabiky) a všechno ostatní tvrdě rozmlouvaji. Pak lidí co koupili, levný trochu si s tím museli hrát, ale jsou spokojeni a pak těch pár co koupili ty levný a píšou někde kritiku. Kterou jsem zatím nenašel...
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 17 říj 2017, 17:24

Ve výsledku bude lepší všechno než ty moje starý pryže :D
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Tommy014 » 17 říj 2017, 17:38

Hele uvidíš :-D...zeptej se třeba Muzzyho jak řešil siláče :-D, nebo Hroche by ti mohl dát referenci :-D...jinak já četl obecně negativní věci. Ale fakt asi záleží kus od kusu - každej si musíme projít svojí cestou :) zas Adam Sandman ma poly a je spokojenej a takovejch lidi je taky víc i tady na foru. Musíš se rozhodnout sám no :D
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 94 návštevníků