Zimní renovace

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 18 říj 2017, 13:18

Robo96 píše:ako pise gramo, napravy sa tak nezuju ako na starych seriovych gumovych tzn. je to cele presnejsie a trochu tvrdsie, nerovnosti sa viac prenasaju do kasne a je citit lepsia odozva od kolies. Mne osobne nevrzgaju (strongflex red), maju "checkerovane" vnutro silaca, takze vnutorne steny niesu hladke a pri vsunuti trubky sa nevytlaci veskera vazelina von ale ostane v tych vrubkoch. Stredove trubky su ocelove a nie hlinikove (ako tie na ebay napr.) takze sa tak skoro ani nevyklepu. Oproti serii alebo tym z ILka by mohla byt vyhoda PU silacov aj to, ze sa naprava otaca volne okolo trubky silaca s nizkym odporom (ak su kvalitne a presne) kdezto seria ma na tu trubku navarene "kridelka" ktore su zaliate v tej gume a tym padom pri otoceni ramena kladie guma odpor voci volnemu otacaniu, preto tieto treba aj dotahovat s autom na zemi aby sa neutrhli a pri tych lacnejsich silacoch dochadza aj prave k tomuto efektu ze to dotiahnes a naprava sa ani nehne a to je zle :)
Najidealnejsi silac je lozisko v delrine ale to je mega overkill na daily, ale zas najviac vynikne kvalita tlmicov :)

Paráda, díky moc :) ty jsou teď koukám za 289 € a taky se vším i s difem.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Muzzy » 19 říj 2017, 10:31

Aby se nereklo, ze se zdrzuju diskuze, tak se taky podelim o svuj nazor a svoji zkusenost.

Nejdriv to prvni - levne ebay PU silace NIKDY! (a predevsim teda ne duraflex). IL motorsport jsou na montaz ok - s nejakym vybavenim; rozhodne lepsi nez levne PU. Jizdni vlastnosti viz Tommyho prispevek; pokud nepotrebujes vyuzit vyhody PU ulozeni, mas na 15 let klid a pokoj ;) No a posledni moznost je montaz PU v lepsi kvalite. Tady se cenove pohybujes zhruba stejne jako na IL, takze jde spis o to, co chces, nez kolik za to chces utratit, protoze sadu za 3k stejne po prvni sezone vyhodis.....

A k moji zkusenosti - koupil jsem si uz zminovane duraflexy z anglie. Celkove nizsi kvalitu zpracovani (bubliny, tvarove nepresnosti, neupraveny povrch) pominu - to jsem za ty prachy asi cekal. Zasadni problem ale prisel v momente blizsiho ohledani SB. Uz na pohled byla cast silentbloku excentricky odlita. Jeden konec mel diru uprostred, druhy bokem. Po omereni cele sady jsem zjistil, ze se problem tyka temer vsech kusu....... Nasledoval pokus o reklamaci u vyrobce v anglii. Kdyz jsem je konecne presvedcil o tom, ze SB opravdu stojej za hovno (posilal jsem kompletni fotodokumentaci a soupis namerenych rozmeru pro kazdej silac), poslali mi novou skoro-sadu. A jaky bylo moje prekvapeni, kdyz jsem po rozbaleni zjistil, ze pulka novy sady vypada uplne stejne jako ta predchozi :ugeek: Ze dvou sad jsem teda vybral to nejmin strasny a sup s tim na auto.
Ale tim jeste utrpeni nekonci, protoze samotna montaz je taky libova. PU cast sla do ramen celkem v pohode, hlinikovej insert uz je ale horsi. Je treba pouzit opravdu velkou silu a dobre podeprit SB z protistrany aby se nevytlacil ven. Pricitam to spatnym rozmerum PU casti - prilis maly prumer nenecha dostatek mista pro insert. Pri lisovani se vymackne vsechna vazelina a PU casti maji tendenci se natahovat ven z ramene driv, nez jimi projde insert. To samozrejme zhorsuje, ne-li znemoznuje, spravnou funkcnost PU ulozeni.

A posledni sranda potom je, kdyz se snazis nastavit nejakou geometrii :lol:

Tot muj nazor a recenze, dusledky si vyvod sam ;)
Obrázek servis & úpravy
Uživatelský avatar
Muzzy
 
Příspěvky: 322
Obrázky: 0
Registrován: 17 bře 2016, 00:05
Bydliště: Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 19 říj 2017, 11:28

Moc díky všem za názory, zatím se nejvíce přikláním k těm Strongflexum http://www.strongflex.eu/en/mazda-nb-99 ... 19648.html
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod hroche » 19 říj 2017, 13:10

mám podobnou zkušenost jako Muzzy mimo té reklamace. Jezdil jsem na nic cca. 2měsíce a pak je vyměnil za IL siláče na kterých už spokojeně jezdím druhým nebo třetím rokem.
Zpětně musím říct že za ty ILácký se vyplatí připlatit.
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Pavel260 » 19 říj 2017, 17:32

"nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci"
něco na tom je
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Zimní renovace

Příspěvekod Andre_fux » 19 říj 2017, 19:11

Jak ti psali mnozí, vykašli se na to. Našetři peníze a pak to udělej celé jednou a pořádně. Kup kvalitní siláče ( ILácké mám na autě 5tým rokem a bez problémů). Údržba žádná za celou dobu. Nápravy jsem nechal opískovat, žárově zinkovat a nastříkat polyuretanovou barvou. Nápravy jsou stále jako nové ( v zimě nejezdím). Alkyton za jednu zimu stihl slést dole ..
NB 1.6 (81kW) 11.09.1999 Titanium Gray II
NA 1.6 (66kW) 28.10.1996 Montego Blue Mica
„Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci.“ - Baťa
Organizace hromadných nákupů na IL se slevou Aktuální kolo
Uživatelský avatar
Andre_fux
 
Příspěvky: 2118
Obrázky: 1
Registrován: 28 čer 2011, 19:10
Bydliště: 1% Jihomoravský kraj, 99% Středočeský kraj :(

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 19 říj 2017, 20:56

Andre_fux píše:Jak ti psali mnozí, vykašli se na to. Našetři peníze a pak to udělej celé jednou a pořádně. Kup kvalitní siláče ( ILácké mám na autě 5tým rokem a bez problémů). Údržba žádná za celou dobu. Nápravy jsem nechal opískovat, žárově zinkovat a nastříkat polyuretanovou barvou. Nápravy jsou stále jako nové ( v zimě nejezdím). Alkyton za jednu zimu stihl slést dole ..

Díky, za příspěvek. Vím, že těmi z IL chybu neudělám, jen prostě pořád hledám i jinou cestu. Ještě nejsem rozhodnutý, stejně jako ty máš dlouho ty z IL bez problému, tak je tu i řada lidí s PU a řadu let bez problému. Ty levný brát určitě nebudu.
Opískovaní a žárový zinek nechám udělat určitě, otázka zatím je co na vrch. V tom se názory taky různí.
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod JohnyS » 19 říj 2017, 22:20

Tady je zatím přehled. V tom IL se úplně nevyznám, ale snad jsem ty ceny dohledal dobře. Duraflexy, jsem už vyřadil, skrze kritiku, kterou na ně podáváte. Adam Sandman byl zatím jediný co je nezkritizoval.
Přílohy
Bez názvu.jpg
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Zimní renovace

Příspěvekod vhml » 19 říj 2017, 22:38

Taky mám. Montáž úplně na picu ( ale evidentně jsem se s tím popasoval lépe než Muzzy) , zpracování typicky anglický - funkční, ale vzhledově hrozný. Ale jezdím na nich a nějak s tim není problém. Nevrzou, neklepou. Za ty prachy...
vhml
 
Příspěvky: 1070
Registrován: 28 črc 2015, 12:11
Bydliště: Chodsko

Re: Zimní renovace

Příspěvekod TeeJay » 19 říj 2017, 22:51

A ke každým těm siláčům si dohledej taky dopravu, mohl by ses divit :)

Jinak na diff potřebuješ siláče http://ilmotorsport.de/shop/article_det ... 4d38dee84e (87€) nebo lépe Competition/Mazdaspeed http://ilmotorsport.de/shop/article_det ... 4d38dee84e (108€, parádní, mám je doma) + 2 misky (47€ * 2). Když dám dohromady 87 + 47*2, tak mi vychází 181, s competition siláči 201€. Kde jsi vzal 268? Aha, ty originály prodávají po jednom :D takže s Competition ti to vyjde levněji, protože v balení jsou oba.

Navíc o Vánocích se tohle kupuje s 10-15% slevou. A na MX-5Parts často najdeš věci, které na IL prodávají, levněji. Viz třeba misky pod diff - o 3 stovky levnější https://www.mx5parts.co.uk/differential ... -3461.html (29 GBP).
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

PředchozíDalší

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 92 návštevníků