Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 25 led 2018, 16:54

NDéčko: Líbí se mi, jak si mazdu užíváš. Tak to má být! Stabilizace je můj anděl strážný, neradno ho plašit vypínáním. Převodovce znatelně pomohla nová GL4 kapalina. Ale někdy cítím, jakoby o něco drhla. Není to 100% hladký chod. Nemám holt srovnání, mixkou jsem jel zatím jen tou svou. Motor je naštěstí o.k., ale jak mám těžkou nohu z nafťáků, tak mi nějak nejde správně dávkovat ten hyperaktivní plyn. Když se rozjíždím za někým v normálním autě, tak jakoby plyn poklepávám a nechám prokluzovat spojku, než se všichni rozjedem na rychlost, aby měl motor zdravé otáčky. Ještě horší je takto se v řadě rozjíždět do kopce. Ideální stav je, když je volno, můžu hňápnout na plyn a pak jen spojkou hlídat, aby se kola vzadu neprotáčela.

Hroche: Někde jsem četl, že teplota černé kůže na slunku má až 100 celzínů! Řeším to natáhnutím střechy ale bez zacvaknutí, ať je tam škvíra (když se motám někde kolem auta). Pak ji zahodím, počkám 5 vteřin, až horká masa odlevituje, rychle naskočím a jedu. Jé, už aby tyto starosti byly!
Přemýšlel jsem, že bych sebou vozil v kufru reflexní magnetický pásek (asi metr dlouhý) který bych ve měste "přilepil" zepředu na rám nad čelní sklo. Když ani to nepomůže, tak pak už snad jen maják a sirénu...

Renee: NAčko by měla mít každá rodina, to by 100pro vypukl světový mír :D
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod cafe-racer » 28 led 2018, 22:08

Líbí se mi, jak se prvotní nadšení nejednoho uživatele mění v realitu. Jen tak dál.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 úno 2018, 00:02

TOPLESS MRAZEM
To byla teda zkušenost! Pěkně se to dneska sešlo. Musel jsem zajet do Olomouce pro něco, co se vleze do kufru mazdy, zároveň svítilo slunce a byly suché silnice. A MRZLO! Tohle mě opravdu zajímalo - jak moc musí být teplota nízko, aby jízda se střechou dole byla nesnesitelná. Tedy jsem využil této souhry okolností a ráno vyrazil vstříc hanácké metropoli a udatnému větru Severáku. Nechtěl jsem nic hrotit, prostě až to bude vyloženě nepříjemné, tak to zabalím schováním se pod plátno. Přeci jen Aladin hlásil pocitovou teplotu -14 a teploměr -10. A k mému překvapení jsem to vydržel tam i zpět, tedy 220km. Kdybych měl nějak zformulovat větu, kterou to stručně popsat - je to víc než snesitelné a ze zábavy to ubírá ještě méně. Těch překvapení bylo víc. Třeba že nejvíc jsem kosu pociťoval při pomalé rychlosti ve městě a nejhůř při stání na semaforu. Že letní gumy na zmrzlém asfaltu dělají svou práci bezpečně. Že nenastavitelné vyhřívání sedaček u jedničkového NC je vážně opruz a přejmenoval jsem ho na BBQ. A co hlavně, tak že mě to opravdu bavilo. Nakonec jsem uznal i tu všespolečenskou pozornost, pokřikování, ukazování prstem a focení. Co si budem povídat - když se bourají předsudky, lítají odsudky.
_20180226_162512..jpg

Pokud jsem ještě někoho nepřesvědčil, tak snad se to přehoupne tím stopařem, který mával i na mě. Nebo že těsně před cílem jsem si trasu (už tradičně) ještě o kousek prodloužil. Tak moc lákavé a nevšední to dnes bylo.

DSC_0973..jpg

EDIT: Ta druhá fotka je zavádějící - jel jsem v rukavicích. S oblečením jsem to opravdu nepodcenil a přibalil si raději víc svršků a různých návleků, pozůstatků ještě po motorce.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Jirka » 27 úno 2018, 19:17

Krása! Stačila čepice, kulich nebo maska? .-)
Uživatelský avatar
Jirka
 
Příspěvky: 562
Registrován: 05 zář 2014, 08:16

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 27 úno 2018, 21:03

přesně, nejhorší je stání, případně narazovy vitr, když stojím. Jinak, Když se auto zahřeje, tak jsem ještě nezažil zimu, že bych musel nandat střechu.
Akorát si člověk musí vyslechnout různé "chytré" hlášky :D
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 úno 2018, 21:30

Právě že jedna čepice nestačila, ale dvě už ano :) Hlavně krk je potřeba opevnit. V Takko jsem si na podzim pořídil obrovskou šálu (složená zabere celý box za sedačkou) a třeba včera jsem využil každý její objemový kubík. Hele, sice tady nadávám na ten sitzheizung, ale bez něj bych to vzdal už někde před Kojetínem. Topení jsem totiž neměl naplno. V tom ledovém vzduchu a šíleném větru se motor ne a ne zahřát. Ručka se celou dobu motala v první pětině stupnice a nechtěl jsem mu proto odebírat vzácné teplo pro svůj komfort. No byl to zážitek!
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 27 úno 2018, 21:33

ND: Moje krevní (nemrznoucí) skupina! :)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod mx-5nd2.0 » 27 úno 2018, 22:05

ano, to je takový paradox, když se nejede agresivně, tak to nehřeje na plno, ale zase jet pilu na sněhu, bych zas ani nepotřeboval vyhřívané sedadlo :D
Uživatelský avatar
mx-5nd2.0
 
Příspěvky: 401
Obrázky: 0
Registrován: 17 črc 2016, 21:45
Bydliště: Ostrava

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Safa » 28 úno 2018, 23:28

Hm, teď se cejtím srabácky. :lol:
Já měl střechu dole naposledy před těmi mrazy před cca třemi týdny a znova ji plánuju dát dolů až příští týden, bo předpověď hovoří cosi o +12 °C.
Každopádně souhlasím s tím, že jet takhle v tomto ročním období znamená i být středem pozornosti.
To dobře znám. Jen už prostě nejsem až tak hardcore kadeřník jako vy dva (a třeba i Fernie)...
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Fernie » 01 bře 2018, 00:57

Já jsem taky lemra, od podzimu mám střechu vyndanou. Ale pravda, HT už jsem párkrát shodil...
Rudá Potvora - NA6, BP, ILmotorsports header, 6q, LSD, MeisterR ZetaCRD.
NA OEM+ DRL - viewtopic.php?f=6&t=5043
http://www.autickar.cz
Fernie
 
Příspěvky: 1027
Registrován: 11 dub 2012, 17:39
Bydliště: Br-no, Br-nein

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 63 návštevníků