Tripy 2018

Tripy 2018

Příspěvekod cafe-racer » 20 črc 2018, 15:56

Letos pozdě, ale přece otevírám téma :-) a začnu u sebe.
Máme za sebou 9 dní s Mazdou, přítelkyní a psem po Alpách. 6 zemí, 3.200 kilometrů (z toho 2.500 bez střechy), nespočet průsmyků a kouzelných míst s více nebo méně dobrými silnicemi.
Orientační trasa viz příloha
Výstřižek.JPG

Highlights : Passo dello Stelvio, bezcelní zóna Samnaun (benzín V-power 100 za €1,18), nejvyšší přehrada v Evropě Grande Dixence, muzeum Rolls-Royce u Bodamského jezera, největší podzemní jezero v Evropě
Spali jsme povětšinou pod stanem v kempech, při výjimečné nepřízni počasí (1den) B&B. Jinak sluníčko, teplo, modrá obloha s fotografickými mráčky. Ceny za nocleh od €22 v horách pod průsmykem Sv. Bernarda (komfortní klidný kemp) až po 40€ v turistických destinacích (italsko-švýcarská jezera, bodamské jezero).
Spotřeba 7 litrů, tempo výletní. Závady i nehody se nám vyhnuly (v předvečer odjezdu jsem měnil komplet brzdové desky a dal jsem novou baterii, po 10-ti letech), jednou mi po x stovkách km na rakouské dálnici v dešti vyskočila závada na emisním systému tak jsem ji přes diagnostiku smazal.
Poznámky :
- v Alpách je nereálné najet víc než 300 km/den (je jedno zda se jede na 17kW Jawě 350 jako jsem to dělal dřív, nebo ve 118kW Mazdě)
- projíždět Švýcarsko mimo dálnice je pro zlost
- MX-5 je jedno mála aut, které znovuzavedené imigrační kontroly nechávají projet :-)
- pro potřeby roadtripu je MX-5 skvělá, sbalili jsme se teda tak tak (včetně stolečku a 2 židlí). Na tomhle výletu mi Mazda tak trochu přirostla k srdci (i s nepohodlnou pozicí za volantem, všudypřítomným kraválem a nutností - či radostí - manuálně řadit).
Prostě pecka.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tripy 2018

Příspěvekod TeeJay » 20 črc 2018, 16:47

Já mám letos za sebou akorát Beskydy, inženýrskej titul a hodně montování :D

Každopádně plán je jasný, výměna motoru a náprav a testovací jízda s kufrem plným nářadí:
  • stejně jako loni, hurá do Švýcarska (celoroční CH dálniční známka stojí asi €40, fakt nemá smysl si ji nepořídit, zvlášť, když je ti čas drahej)
  • pak do Itálie na pobřeží Ligurského moře a podél břehů jižněji do Rosignano Solvay (kousek pod Livornem)
  • výlet do Florencie
  • zpátky na švýcarské hranice na Stelvio
  • směr domov k Attersee na nějakej výšlap
A zbytek zbývá naplánovat, určitě je po cestě spousta věcí, co by stálo za to vidět, jen to musím zjistit. Kempování se asi vyhneme, pokud nebude problém sehnat nocleh, každopádně taky to bude zhruba 3000 km. :)

K imigračním kontrolám - v Německu pohoda, na švýcarských hranicích nás odstavili stranou a asi 2 minuty kontrolovali. Dokonce se ptali, jestli jedeme jen my dva.... :lol:
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tripy 2018

Příspěvekod KarolKo » 21 črc 2018, 11:04

TeeJay píše:Já mám letos za sebou akorát Beskydy, inženýrskej titul a hodně montování :D

Každopádně plán je jasný, výměna motoru a náprav a testovací jízda s kufrem plným nářadí:
  • stejně jako loni, hurá do Švýcarska (celoroční CH dálniční známka stojí asi €40, fakt nemá smysl si ji nepořídit, zvlášť, když je ti čas drahej)
  • pak do Itálie na pobřeží Ligurského moře a podél břehů jižněji do Rosignano Solvay (kousek pod Livornem)
  • výlet do Florencie
  • zpátky na švýcarské hranice na Stelvio
  • směr domov k Attersee na nějakej výšlap
A zbytek zbývá naplánovat, určitě je po cestě spousta věcí, co by stálo za to vidět, jen to musím zjistit. Kempování se asi vyhneme, pokud nebude problém sehnat nocleh, každopádně taky to bude zhruba 3000 km. :)

K imigračním kontrolám - v Německu pohoda, na švýcarských hranicích nás odstavili stranou a asi 2 minuty kontrolovali. Dokonce se ptali, jestli jedeme jen my dva.... :lol:



Tomáši, předpokládám, že to nepojedeš během prázdnin a pokud jo, tak nezbývá, než vyslovit "upřímnou soustrast" (bez AC, ucpané komunikace..) Ale možná, že už já jsem zchoulostivěl.. Držím palce.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Tripy 2018

Příspěvekod KarolKo » 21 črc 2018, 17:21

cafe-racer píše:Letos pozdě, ale přece otevírám téma :-) a začnu u sebe.
Máme za sebou 9 dní s Mazdou, přítelkyní a psem po Alpách. 6 zemí, 3.200 kilometrů (z toho 2.500 bez střechy), nespočet průsmyků a kouzelných míst s více nebo méně dobrými silnicemi.
Orientační trasa viz příloha
Výstřižek.JPG

Highlights : Passo dello Stelvio, bezcelní zóna Samnaun (benzín V-power 100 za €1,18), nejvyšší přehrada v Evropě Grande Dixence, muzeum Rolls-Royce u Bodamského jezera, největší podzemní jezero v Evropě
Spali jsme povětšinou pod stanem v kempech, při výjimečné nepřízni počasí (1den) B&B. Jinak sluníčko, teplo, modrá obloha s fotografickými mráčky. Ceny za nocleh od €22 v horách pod průsmykem Sv. Bernarda (komfortní klidný kemp) až po 40€ v turistických destinacích (italsko-švýcarská jezera, bodamské jezero).
Spotřeba 7 litrů, tempo výletní. Závady i nehody se nám vyhnuly (v předvečer odjezdu jsem měnil komplet brzdové desky a dal jsem novou baterii, po 10-ti letech), jednou mi po x stovkách km na rakouské dálnici v dešti vyskočila závada na emisním systému tak jsem ji přes diagnostiku smazal.
Poznámky :
- v Alpách je nereálné najet víc než 300 km/den (je jedno zda se jede na 17kW Jawě 350 jako jsem to dělal dřív, nebo ve 118kW Mazdě)
- projíždět Švýcarsko mimo dálnice je pro zlost
- MX-5 je jedno mála aut, které znovuzavedené imigrační kontroly nechávají projet :-)
- pro potřeby roadtripu je MX-5 skvělá, sbalili jsme se teda tak tak (včetně stolečku a 2 židlí). Na tomhle výletu mi Mazda tak trochu přirostla k srdci (i s nepohodlnou pozicí za volantem, všudypřítomným kraválem a nutností - či radostí - manuálně řadit).
Prostě pecka.



Martine, dobrý výkon... Všude tam to znám, část jsem jel s Mazdou, část už dříve Oktávkou, a tak chápu tvé pocity. A v Alpách by i byla škoda jet víc než 300 km denně. Zdravím.
KarolKo
 
Příspěvky: 180
Registrován: 28 lis 2014, 19:20

Re: Tripy 2018

Příspěvekod TeeJay » 23 črc 2018, 11:52

KarolKo píše:Tomáši, předpokládám, že to nepojedeš během prázdnin a pokud jo, tak nezbývá, než vyslovit "upřímnou soustrast" (bez AC, ucpané komunikace..) Ale možná, že už já jsem zchoulostivěl.. Držím palce.

Pojedu, už to tak holt vyšlo :) v červnu jsme jeli jen do Beskyd a na Šumavu, zahraniční dovolená holt bude v srpnu. Snad to nebude tak hrozný a když jo, tak nemáme problém měnit plány ze dne na den. No uvidíme :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Tripy 2018

Příspěvekod froxic » 24 črc 2018, 14:47

Za 14 dnů nás čeká menší trip přes Rumunsko, tedy až k moři a zpět přes "vyhlášené cesty". Plánujeme, že se najede okolo 4500 km / 14 dnů, možná lehce více. Dvě MX-5 a doprovodná E46 kombi. Tak držte palce ať vše vyjde podle plánu.

tripsss.PNG
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: Tripy 2018

Příspěvekod PeterS » 29 črc 2018, 18:12

cafe-racer píše:Letos pozdě, ale přece otevírám téma :-) a začnu u sebe.
Máme za sebou 9 dní s Mazdou, přítelkyní a psem po Alpách. 6 zemí, 3.200 kilometrů (z toho 2.500 bez střechy), nespočet průsmyků a kouzelných míst s více nebo méně dobrými silnicemi.

Ahoj, takoví dotaz :lol: my (žena, pes a já) jsem chtěli jit už několik krát na dovolenou MX-kou ale vždy jsme vyjeli sami bez psa. Jak cestujete? Resp. Kde máte psa? Co máte za psa (plemeno)?
My se obáváme právě nařízení v Rakousku kde psa můžeš přepravovat bud to zapásaného a nebo v kleci v kufru. Pokuta 400€ a víc mne vždy odradí od dovolené se psem a MX. Beztak si z každé dovolené donesu pokutu při mém štěstí :roll: . My máme basseta a cestováni ji nedělá problém,
IMG_7856.JPG
když je pařák jako sviňa :lol: buď má kšiltovku
IMG_2644.JPG
a nebo jedem se střechou navrchu a klíma. Jinak je za jízdy úplně klidná a všechno v klidu bere. Neohrožuje posádku a cestuje manželce pod nohama :D
RX7 SA22C 1979
Miata USA 1989
MX-5 Impuls 2005
Uživatelský avatar
PeterS
 
Příspěvky: 388
Obrázky: 14
Registrován: 10 zář 2013, 19:51
Bydliště: západné Slovensko 20% + Južní Morava 80%

Re: Tripy 2018

Příspěvekod cafe-racer » 29 črc 2018, 20:28

Ahoj Peter,
máme Russell Teriéra, 8kg pejsek takže trochu jiná liga. U nohou spolujezdce má položenej pelech a v pohodě se tam vejde bez výraznějšího omezení spolujezdcova pohodlí (to platí i když tam sedím já se svými 190cm). Tím, že je fakt na podlaze tak je i mimo slunce povětšinou, případně zakrytá ručníkem když je potřeba (výjimečně).
Co se nařízení týče tak je mi to upřímně jedno, předpisy jsou myslím všude stejné a ani v kombíku si jima hlavu nelámu. Důležitá je bezpečnost moje i pejskova, takže v Mazdě když je střecha nahoře, tak má pes vycházkové kšíry a přes karabinu a cca 50cm popruh je zajištěnej k pojezdu sedačky. Takže při nehodě asi žádná hitparáda, ale neměla by letět mimo. Se střechou nahoře karabinu neřeším. Pravda je že aby někdo zvenčí vůbec zaregistroval, že vezeme psa, musel by se fakt hodně snažit.
Viděl bych to tak že pokud tě bude chtít nějakej uniformovanej aktivista zkásnout, tak si vždycky něco najde.

PS fotka s kšiltovkou je super
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Tripy 2018

Příspěvekod froxic » 20 srp 2018, 22:52

Tak nakonec se trip vyvedl na výbornou. Než vše sepíšu a hlavně upravím mrtě fotek, tak zde dávám alespoň malou ochutnávku :-)

DSC_0618.jpg_EE.jpg
DSC_0565_6_7_HDR_EE.jpg

Najeto nakonec "pouze" 3600 km. Průměrná spotřeba 7,83 l/100km.
MX-5 10AE #5610 | 1999 1.8 103 kW
Obrázek
Uživatelský avatar
froxic
 
Příspěvky: 325
Registrován: 25 srp 2016, 09:48
Bydliště: Ostrava

Re: Tripy 2018

Příspěvekod gramo » 20 srp 2018, 23:12

To vypadá parádně! Teším se na víc fotek i podrobnější popis. Transalpina a Transfagarasian? Taky mě docela láká se tam podívat, jen mě odrazuje ten dlouhý přesun tam...
Uživatelský avatar
gramo
 
Příspěvky: 781
Registrován: 07 dub 2016, 16:54

Další

Zpět na MX-5kou po Evropě

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron