ND s plátěnou nebo pevnou střechou

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Hanz » 23 srp 2018, 04:37

Zdravím všechny příznivce toho perfektního roadstru a potřeboval bych trošku poradit od zkušenějších majitelů. Chci ci koupit svojí první miatu a potřebuji se rozhodnout s jakou střechou. Ono se to zdá docela jako banální věc ale hned to všechno vysvětlím.
Miata bude nová se 184 koňovým motorem a jelikož nemám garáž a bude to druhé auto v rodině, tak bude muset jezdit celoročně a tady začíná ta pravá zábava. Musí zvládnou přesuny do práce i v zimě.
Plátěná střecha má výhodu v tom, že v létě je to prostě nádhera jezdit bez střechy a taky je to o dost levnější než pevná střecha.
Pevná střecha je drahá ale tím, že auto bude stát celoročně venku (naštěstí tam kde bydlím je opravdu hodně klid a je to v Německu) a taky to bude muset jezdit v zimě, tak o ní musím vážně uvažovat.

Takže v mé situaci pro co by jste se rozhodli a proč? Zimy tady bývají mírné a silnice velice udržované počas mrazů.

Děkuji za pomoc a snad mě to pomůže se správně rozhodnout.

PS: do plátěnky se vejdu ale moc místa mě nezbývá - sedačka dopředu co nohy dovolí a do půlky maximálního vychýlení na ležáka :D
Hanz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2018, 16:46

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod blacklemon4 » 23 srp 2018, 08:14

a co tak soft top a zimu preckat s týmto:
https://www.dgmotorsports.com/product-d ... 50-65-9100
Mazda NC 2.0 Expression B&W
Uživatelský avatar
blacklemon4
 
Příspěvky: 213
Obrázky: 26
Registrován: 19 kvě 2015, 22:24
Bydliště: Košice/Svidník

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Hanz » 23 srp 2018, 09:23

To o moc levnejsi než příplatek za origo plechovou střechu není.
Hanz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2018, 16:46

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Beny » 23 srp 2018, 10:15

Hanz píše:To o moc levnejsi než příplatek za origo plechovou střechu není.

Laminátovej je podstatně levnější...
ex: Almera Gti SR20DE; Crf 450R Supermoto
daily: Primera P11 SR20DE
weekend: MX 5 NA
Beny
 
Příspěvky: 230
Registrován: 11 úno 2018, 12:57
Bydliště: Katovice

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Tommy014 » 23 srp 2018, 10:24

Někdo zmiňoval, že RF je hlučnejší než s plátěnou střechou, tak by stálo za to se s obouma projet.
Tommy014
 
Příspěvky: 651
Obrázky: 2
Registrován: 16 lis 2014, 11:37
Bydliště: Praha

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Hanz » 23 srp 2018, 12:21

S platenkou jsem jel 3x - celkem 2,5 hodiny. Dneska bych měl jet s kovovou střechou. Jelikož prší, tak to bude asi sranda.
Hanz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2018, 16:46

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Cores » 23 srp 2018, 13:23

Ja sel do hard topu u NC kvuli stani venku na ulici. U ND se mi ht vubec nelibi,je to spis targa,takze pokud se o ni nebojis, vem platno. Samozrejme se o nej musis nalezite postarat.


Asi bych taky resil ochranu podvozku.....
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod Hanz » 23 srp 2018, 18:10

Tak bych řekl, že je asi jasno. Koubek tu skládací pevnou střechu dost pohanil a dneska jsem s tím jel hodinu sám a mohl jsem si dle libosti zkoušet všechno včetně smažení gum. Bez střechy ta targa začne být docela otravná někde kolem 140 v hodině a nesnesitelná ve 150, dál jsem to zkusil jen jednou ale nedá se to vydržet. Se složenou střechou je tam daleko větší klid, působí to mnohem pevnějším a jistějším dojmem a hlavně hluk se začíná objevovat až kolem 170-180 a to je ještě stále v pohodě snesitelný i by jste si trochu hlasitěji popovídali. Dál než 180 to nešlo jet, byl moc velký provoz. Po designové stránce se mě pevná střecha na živo líbí mnohem více a strašně to připomíná maličkatý kupátko, je to moc pěkný. Je fakt, že ta targa neposkytuje takový pocit z otevřeného roadstru jak by někdo mohl chtít ale tohle osobně dokážu v pohodě oželet. Dvě věci mě ale štvou: první je u obou a to otravné řízení na dlouhé ruce, protože se tam skoro nevejdu :D a druhá cena u pevné skládačky. Jenže ty zážitky za volantem jsou fakt skoro k nezaplacení a to auto dokáže vykouzlit úsměv i při obyčejné jízdě do 100 v hodině.

Tak jdeme šetřit ať stojí na jaře před bytem :D
Hanz
 
Příspěvky: 4
Registrován: 21 srp 2018, 16:46

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod cchonza » 04 zář 2018, 19:47

Jestli mam dobre informace tak ND FL ma uz 3 ose nastaveni volantu, tudiz by melo odpadnout jezdeni na dlouhe ruce.
NC 06 2.0 rev.. jedna láska vede k druhé MAZDA 6 2.5i rev top
cchonza
 
Příspěvky: 50
Registrován: 09 úno 2014, 21:25

Re: ND s plátěnou nebo pevnou střechou

Příspěvekod TeeJay » 04 zář 2018, 19:53

No je to takové polovičaté nastavení, asi o 3 cm, ale určitě lepší než nic :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Další

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 129 návštevníků