Kontrolka brzd NC

Kontrolka brzd NC

Příspěvekod MeXico5 » 29 zář 2018, 18:48

Aboj vsem, uz jsem se na to ptal v diskuzi, ale asi to zaslouzi sve vlakno. Sem tam mi problikne kontrolk brzd a co mi radili zde je zkontrolovat brzdovku, ale mam presne mezi ryskama.
Zoufale jsem se pustil do procitani Anglickych for a tam jsem se docetl dve rady:
1) pritahnout volnou rucku, coz je dle mehonazoru na tuty problem. Je na ni nejakej vakl, tak centak do strany a sem tam pomuze na ni klepnout. Jak se takova zvlastni vec dela? Zadnej sroub na ni nevidim...
2) Dolit trosku brzdovky, nekdy udajne cidlo ukazuje i kdyz je mezi ryskama.
To rad udelam, ale jakou tam mam nalit? Zkusil bych dat treba 5ml ze sluzebaku na zkousku, ale je u vsech aut brzdovka stejna? Predem diky...
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38

Re: Kontrolka brzd NC

Příspěvekod Cores » 30 zář 2018, 09:18

Jestli isi ji nemenil,tak to nech udelat. Nestoji to majlant a mas klid.
Me to svitilo pri pridavani do kopce a to jsem mel mezi ryskama. Pri vymene desticek vzadu mi trochu vyteklo z nadrzky a pak jsem jeste vycamral pri odvzdusnovani. Po sezone kdyz jsem sjel desky to zaclo svitit. Muzzy dolil stejnou co mi menil a hotovo.
CNC 2.0 PRHT Stormy blue
Cores
 
Příspěvky: 233
Registrován: 22 bře 2017, 21:15

Re: Kontrolka brzd NC

Příspěvekod cafe-racer » 30 zář 2018, 18:07

Vážení majitelé,
kolikrát se zde musí objevit že se brzdovka nedolévá (není-li pod MIN což tak jako tak ukazuje na jiný problém) ?
Nechápu že to stále opakujete jako možnou příčinu - je to blbost a vysvětloval jsem to to už několikrát.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Kontrolka brzd NC

Příspěvekod TeeJay » 30 zář 2018, 22:01

cafe-racer píše:Vážení majitelé,
kolikrát se zde musí objevit že se brzdovka nedolévá (není-li pod MIN což tak jako tak ukazuje na jiný problém) ?
Nechápu že to stále opakujete jako možnou příčinu - je to blbost a vysvětloval jsem to to už několikrát.

Dobře, takže řekněme, že mám agresivní desky typu HP+ nebo lepší, přední i zadní mají poslední zbyteček masa, ryska je těsně nad minimem. Co je blbost na tom, že v takovém případě může brzdovka "šplouchnout" dopředu a kontrolku rozsvítit?
Dolití brzdovky ničemu neuškodí, ba naopak, zvlášť, když se řeší problém s kontrolkou.

Ano, za standardní situace se brzdovka nedolévá, protože vydrží až do intervalu výměny brzdovky nebo desek, ale tohle standardní situace tak úplně není :) tohle je problém a hledá se jeho řešení. A když se zjistí, že brzdovka mizí, o to lépe, hned je jasné, kde je problém a po čem jít.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kontrolka brzd NC

Příspěvekod cafe-racer » 01 říj 2018, 12:38

OK Tome, vím že jsi vášnivý teoretik ...

... takže tvou teorii nebudu dál rozvíjet. Vyhledej si, co jsem k tomu už napsal, případně si můžeš stáhnout i vývojou specifikaci brzd co musí a naopak nesmí dělat, vše je tam popsáno.
NC 2.0 '06 kabriolet
cafe-racer
 
Příspěvky: 841
Obrázky: 1
Registrován: 26 srp 2013, 12:29

Re: Kontrolka brzd NC

Příspěvekod MeXico5 » 01 říj 2018, 16:16

Jsem naprosty laik, ale selsky rozum mi rika, ze jestli je problem v kontrolce a doleju malinko brzdovky, tak budu hned moudrejsi, kde je pripadny problem. A eliminovat schizu s rucni brzdou...
Pokud bude problem v tom, tak pak necham v servisu vymenit komplet brzdovku. Je v tom nejake riziko, ktere me nenapada?
MeXico5
 
Příspěvky: 116
Registrován: 17 lis 2016, 13:38


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam a 95 návštevníků