FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

Příspěvekod xbaca00 » 27 lis 2018, 23:16

Zdravím,

měl bych prosbu o radu. Mám 1.8 motor s kompresorem TVS900 - kit od FFS (https://www.fastforwardsuperchargers.com/products.html). Na management motoru mám Ecumaster EMU.
Konečně jsem se odhodlal k tomu vyměnit sériový výfuk a vás jsem chtěl poprosit o radu, jakou cestou se při výběru vydat. Preference jsou maximální performance, zvuk je pro mě podřadný, resp. nepotřebuji omezovat hlučnost výfuku a ani bych se nechtěl snažit hledat ten "nejlépe znějící" výfuk (tak nějak doufám, že se zaměřením na maximální výkon ani nemůže vzniknout špatně znějící výfuk :D ). Úprava: Mám zájem o kompletní výfuk od svodů po koncovky.

Zajímal by mě i váš názor a srovnání řešení, která budou poskládaná z dostupných after-marketových performance dílů, a oproti tomu namíru stavěný výfuk od profi společnosti, která se stavbou výfuku zabývá.

Mým dosavadním favoritem je řešení "na míru" od firmy AMA Exhaust Systems s.r.o. (http://a-m-a.sk/content/32-individualna-vyroba), takže pokud máte zkušenosti s takovýmto řešením, budu jenom rád, když se o ně podělíte.

Doufám, že tato diskuze obecně poslouží i dalším miatistům, kteří se vydali trnitou cestou přeplňování a hledají tu nejlepší performance volbu výfuku.

Předem díky za příspěvky.
Naposledy upravil xbaca00 dne 28 lis 2018, 00:05, celkově upraveno 1
xbaca00
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 1
Registrován: 24 říj 2013, 19:39

Re: FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

Příspěvekod m8rinek » 27 lis 2018, 23:36

Budeš měnit svody už od hlavy, nebo až další části?

Pokud od hlavy tak bych řekl, že bude lepším řešením koupit nějaké kvalitní motané svody (racing beat, BBR, ....)...

Na druhou stranu u kompresoru nebude tak důležité provedení jako u atmosféry a největší restrikcí bude až samotný 2" výfuk, tady asi neni nutné volit AMA, ale kohokoli kdo dělá výfuky lokálně. Já mám výfuk od turba po konec od Chorcheho a po překonání porodních bolestí jsem spokojený jak s provedením tak funkcí, ale věřím, že podobně by to zvládl jakýkoli výfukář (Zajacovič, JarkaFarka, Libor Okénko,...)

Obrázek
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

Příspěvekod xbaca00 » 28 lis 2018, 00:03

Díky moc za odpověď :)

Omlouvám se, zapomněl jsem specifikovat, že budu měnit výfuk od svodů až po koncovky a řešení koncovek bych chtěl stejně jako ty, tj. vlevo i vpravo po jedné. Tvoje řešení vypadá opravdu pěkně :)
Na Libora kontakt mám, tak ho zkusím kontaktovat.

P.s. Dobrá volba pneumatik :)
xbaca00
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 1
Registrován: 24 říj 2013, 19:39

Re: FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

Příspěvekod m8rinek » 28 lis 2018, 00:11

Pak bych volil jako první díl nějaké kvalitní ohýbané 4-2-1 nebo 4-1 svody, než svařované (i když si myslím, že u kompresoru to nebude tak velký ,,problém,, jako u atmosféry) a na ně bych nechal někým postavit zbytek výfuku ...

Nicméně to prokonzultuj s Liborem, určitě si s tím poradí...
m8rinek
 
Příspěvky: 1492
Registrován: 21 srp 2012, 22:36

Re: FFS TVS900 cold-side kompresor - jaký výfuk?

Příspěvekod xbaca00 » 28 lis 2018, 00:53

Jj, už si píšeme a konzultujeme :)
Navrhované řešení sem potom se souhlasem Libora postnu..

Zatím díky
xbaca00
 
Příspěvky: 11
Obrázky: 1
Registrován: 24 říj 2013, 19:39


Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 115 návštevníků