Tomin NC 2.0 Expression

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod hroche » 14 kvě 2018, 15:43

jeli jsme oba stejnou cestu já tak nadšený nebyl? Jel jsem tudy loni na podzim a byl jsem dost nervozní. Profil pěkný což o to, ale po cestě bylo hodně opravdu hodně kamionů a motorek abych mohl jet tempem který jsem si představoval.

jinak velmi chválím detajlní popis zážitku :)
hroche
 
Příspěvky: 1423
Registrován: 08 říj 2012, 13:17

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 14 kvě 2018, 21:19

hroche: Ano, ale to je nešvar pěkných, rozuměj zatáčkových, tras všeobecně.

Cromoly píše:Mas nejakou osvedcenou trasu kde jsou hezky silnice a vyhledy na Šumavě?


Rozhodně doporučení se svézt po trase Vimperk - Kvilda, akorát je to furt smrkovým lesem, tak to nesplňuje kritérium hezkého výhledu. Otevřenější krajina je z Borové Lady na Horní Vltavici. Nový asfalt by už měl být z Rejštejna na Horskou Kvildu. A taky sem slyšel chválu na trasu Rejštejn - Srní. Ale co je to naplat když, kór na Šumavě, za každou druhou točkou narazíš na elasťáckou prdel, nejlépe v celém gangu. Úplná špica je, když dvě cyklošlapky funí vedle sebe a opovaž se na ně zatroubit. To si pak vyslechneš slovník... :evil:
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Cromoly » 15 kvě 2018, 06:29

Diky za tipy :-)
Cromoly
 
Příspěvky: 480
Registrován: 01 zář 2011, 18:45

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod level » 15 kvě 2018, 14:04

Super trasy, komentare a fotky Tomine 8-) , wow mas miatku stale a paradne vymazlenou :D Ja se :oops: bo myju když uz je fakt nejhur :twisted: ....snad to zluty peklo uz pomalu konci :evil:
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 15 kvě 2018, 15:56

level & hroche: Děkuju kolegové, za takovou chválu!

Když už level nakousl to "žluté peklo", tak se musím řepky zastat. Sice smrdí, ale bordel nedělá. Než jsme dojeli na Šumavu, bylo auto čisté (až na to hmyzí ragů). Jak jsem se zpětně dověděl, právě jsme tam chytli periodicitu kvetení smrků. Do toho silný vítr, který ten pyl rozfoukával po metrácích. Hodně jsem byl vděčný, že v kufru stále vozím malou plachtu na zakrytí střechy, přes noc. Nejlíp se měl nový vzduchový filtr, který do teď leží v garáži. Teďkom ze Slovenska jsem dojel pro změnu s autem zamatlaným od chmýří z pampelišek a topolů :?

DSC_1119.JPG
Smrk ztepilý 2018 (foto v Č.Krumlově)
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod level » 16 kvě 2018, 09:23

Jasne ze to jsou smrky... :shock: a tech tady mame hafo. Me auto ted obvykle vypadalo jako na Tve poslední fotce, klidne i jenom par hodin po umyti :evil:
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Renee » 16 kvě 2018, 09:24

Chlapi buďte rádi že je jaro :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod level » 16 kvě 2018, 09:26

Jsme...jenom mne toto s.re :lol:
NC 1.8, 2007
level
 
Příspěvky: 47
Registrován: 14 srp 2017, 08:25

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Tomin » 29 led 2019, 10:02

Přidám téma na zahřátí. Někdy před rokem jsem po experimentu - jak si MX-5 stojí coby drtič mrazu - napsal totok:

Tomin píše:Topení jsem totiž neměl naplno. V tom ledovém vzduchu a šíleném větru se motor ne a ne zahřát. Ručka se celou dobu motala v první pětině stupnice a nechtěl jsem mu proto odebírat vzácné teplo pro svůj komfort.


No jakpak by se mohl motor zahřát a topení pořádně topit, když byl celou dobu v prdeli termostat. Dílem mé nepozornosti a ignoranství a částečně zmatečného označení stupnice teploměru, jsem dlouhou dobu (možná už od koupě) jezdil s touto vadnou součástkou. Bylo to pro mě hodně nepříjemné zjištění hlavně v kontrastu se skoro až přecitlivělostí při zacházení s tímto vozítkem. No nic - nakonec někdy loni na sklonku léta byla součástka vyměněna a mazda tak mohla konečně produkovat nejen kilowatty výkonu, ale i kilojouly tepla. A že ten rozdíl toho, co se pak linulo z ofuků byl citelně hřejivější!

Traduje se takový mýtus a pověra, že MX-5 topí víc než běžná auta. Tak jsem se to rozhodl vyzkoušet. Postupně jsem projel vw golf, oktávku a mazdu. U všech jsem zvolil následující postup - jak byl motor dostatečně prohřátý a topení mohlo foukat naplno, sem k ventilaci přiložil dlaň a počítal čas, než to začalo pálit.

Výsledky: VW Golf TDI 10s, Škoda Octavia TDI 14s, Mazda MX-5 NC po 30s jsem přestal počítat. Tož tak.
NC 2.0 Expression
To není auto, to je ROADSTER, lásko!
Uživatelský avatar
Tomin
 
Příspěvky: 596
Registrován: 24 říj 2014, 22:25
Bydliště: moravsko-slovácké pomezí

Re: Tomin NC 2.0 Expression

Příspěvekod Renee » 29 led 2019, 11:01

Ono to není ani tak o tom že produkuje víc tepla z výdechů, ale o tom že jak je to uvnitř takové menší tak se střechou nahoře to je vytopené hned. A nevím jak NC ale NAčko umí vytvořit až nepříjemný hic u nohou, a to i v zimě se střechou dole.
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 45 návštevníků

cron