Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod Mároš » 09 črc 2019, 19:18

Ahoj kadeřnící,

soužití s Parníčkem nám dělá zatím jen radost, nicméně se při návratu z Vysočiny začaly ozývat dost specifické zvuky. Slyšet je to hlavně ve městě mezi domy, případně v lese při nižší rychlosti. Zvuk se vyskytuje téměř s železnou pravidelností kolem 2.000 a 3.000 otáček na 1. až 3. kvalt. Těžko se to popisuje, ale je to takové přerušované drnčení. Zní to trochu jako u Focusu Mk II, když Vám tam zcela nezapadne zpátečka (modří oválisté vědí), ale je to jemnější. Např. u Seatu Leon Cupra se podobný zvuk ozýval při volnoběhu zahřátého motoru na křižovatce a byl to jakýsi vlnitý plech u výfuku, který rezonoval jen při těchto otáčkách...

Zatím se to projevuje opravdu jen v těchto konkrétních otáčkách motoru a pouze na tyhle kvalty, i když na vyšší už to možná díky aero hluku neslyším. Z toho mi vychází, že by mohlo být pouze někde něco uvolněno a snad to nebudou synchrony nebo podobná sranda - jsem motorářská lama, takže nemám tucha, co by to mohlo být.

Předem díky za fundované rady, chystám se to dát do servisu, tak bych mechaniky rád nasměroval, aby nemuseli prolejzat celé auto... Pokud bude třeba, natočím video se zvukem, ale obávám se, jestli to bude slyšet.

Mároš
NC 1.8 NISEKO, předfl
Mároš
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2019, 13:56
Bydliště: Plzeeň

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod ReVolte » 09 črc 2019, 20:55

Ahoj, je to hodně možností. Nejlepší by byla drnčící kapota, nebo heat shield nad tlumičem, nebo nad katalyzátorem. U mě to nakonec byl ale zaklepaná klika. (Zkontroluj olej...) A zkus auto postavit někam ven a nech ať ti ho někdo vytočí a poslouchej.
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod RTjohny » 09 črc 2019, 21:16

U me to byl heat shield. Postupne se rozpad okolo sroubu, takovy alobal z druhe strany s nejakou vyplni, kolem sroubu se mi to rozpadlo a uvolnilo. Nyni jiz nahrazeno pevnym
RTjohny
 
Příspěvky: 47
Registrován: 22 lis 2017, 22:28

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod Mároš » 09 črc 2019, 21:29

Díky za rady, alespoň vím, po čem jít. Olej jsem kontroloval po koupi a hladina byla v normě. Byl měněn před 14ti dny, od té doby mě nenapadlo se kouknout, ale pro jistotu se podívám, až bude stát na rovině
NC 1.8 NISEKO, předfl
Mároš
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2019, 13:56
Bydliště: Plzeeň

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod PetrT2.0 » 17 črc 2019, 15:24

U mě rezonovala vzpěra sacích svodů. Povolený šroub v bloku motoru. Znělo to taky jen kolem 2500 tis ot.
NB 1999 1.6 6speed
PetrT2.0
 
Příspěvky: 35
Obrázky: 5
Registrován: 19 úno 2017, 00:04

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod ReVolte » 18 črc 2019, 08:46

Mároš píše:Ahoj kadeřnící,

soužití s Parníčkem nám dělá zatím jen radost, nicméně se při návratu z Vysočiny začaly ozývat dost specifické zvuky. Slyšet je to hlavně ve městě mezi domy, případně v lese při nižší rychlosti. Zvuk se vyskytuje téměř s železnou pravidelností kolem 2.000 a 3.000 otáček na 1. až 3. kvalt. Těžko se to popisuje, ale je to takové přerušované drnčení. Zní to trochu jako u Focusu Mk II, když Vám tam zcela nezapadne zpátečka (modří oválisté vědí), ale je to jemnější. Např. u Seatu Leon Cupra se podobný zvuk ozýval při volnoběhu zahřátého motoru na křižovatce a byl to jakýsi vlnitý plech u výfuku, který rezonoval jen při těchto otáčkách...

Zatím se to projevuje opravdu jen v těchto konkrétních otáčkách motoru a pouze na tyhle kvalty, i když na vyšší už to možná díky aero hluku neslyším. Z toho mi vychází, že by mohlo být pouze někde něco uvolněno a snad to nebudou synchrony nebo podobná sranda - jsem motorářská lama, takže nemám tucha, co by to mohlo být.

Předem díky za fundované rady, chystám se to dát do servisu, tak bych mechaniky rád nasměroval, aby nemuseli prolejzat celé auto... Pokud bude třeba, natočím video se zvukem, ale obávám se, jestli to bude slyšet.

Mároš

Jestli si z Plzně, tak se tim přijeď pochlubit, už jsem řešil jak povolený plech tak i kliku, tak na něco možná přijdeme ;)
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod Mároš » 24 črc 2019, 20:15

Máš SZ :)
NC 1.8 NISEKO, předfl
Mároš
 
Příspěvky: 10
Registrován: 19 kvě 2019, 13:56
Bydliště: Plzeeň

Re: Podivný, drnčivý zvuk mezi 2 až 3.000 otáčkami

Příspěvekod ReVolte » 24 črc 2019, 23:11

Nemam, ale pohoda :D
Byla: NC 2.0 Mica Grey Expression
Je: NCFL 2.0 Stormy Blue
ReVolte
 
Příspěvky: 175
Registrován: 17 pro 2016, 01:03
Bydliště: Plzeň


Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 110 návštevníků