Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod armink » 15 črc 2019, 11:39

Zdravím,
nedávno jsem konečně dovezl svoji MX-5ku, jedná se o 1.8 NB Fl.

Trochu mě trápí výška podvozku - když to leží na zemi je sice pěkné na oko ale na naše cesty s tím mám trochu problém. Zároveň je auto momentálně dost tvrdé.

Dle popisu v inzerátu by tam měli být snížené pružiny HKS ale jsou na origo tlumičích. Chtěl bych auto maličko přizvednout a tím i zvýšit komfort jízdy - na hrbolech to nyní skáče opravdu dost a mám i problém najet do garáže (je tam cca 6cm rantl).

Díval jsem se že spousta z Vás zde jezdí MeisterR ale dávat 25tis za nový podvozek je pro mě momentálně dost přes limit vzhledem k hromadě dalších věcí které bych chtěl postupně dělat.

Nemám ambice ani plány jezdit track day nebo nějaké okruhy. Jedná se mi o pohodové jízdy s přítelkyní a sem tam jemné zablbnutí na okreskách - proto jsem taky volil silnější 1.8.

Moje hlavní otázka tedy je - podvozek od TA. Cena 6,5tis je paráda, auto trochu přizvednu ale díky tomu, že se jedná o stavitelný podvozek tak vždy budu mít možnost s tím trochu hýbat.

Jezdí nebo jezdil tady někdo na TAčku? Vím že spousta lidí na něj nadává, no zároveň spousta lidí ho jezdí. Auto mám vyloženě na víkendy, žádné velké nájezdy na tom taky nebudou.
Případně kdyby někdo měl na doporučení něco lepšího - v cenové relaci řekněme do 10tis?

Díky, Honza.
armink
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 čer 2019, 08:34

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod Renee » 15 črc 2019, 11:57

O TAčku se říká že je to tvrdé jak lešenářské trubky a jezdí na tom akorát frajeři kterým to nevadí :)
Pro tvoje účely to tedy není asi úplně optimální řešení, doporučil bych spíš pošetřit a koupit později něco lepšího. Já řešil podvozek "lowcostově" dva roky a vyhodil jsem tak dobrejch 15k oknem než jsem koupil ty Meistery a mám klid.
Nebo tam dej třeba origo pružiny, to taky nebude drahé. Nebo sežeň Bilsteiny ze Sportivky nebo Anniversary. Všechno jsem to zkoušel :D
1993 NA 1.6 85kW. 6q, 4.1 torsen, MeisterR. How did that happen?
Renee
 
Příspěvky: 961
Registrován: 18 čer 2016, 09:29
Bydliště: Praha

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod buteo » 15 črc 2019, 13:28

armink píše:Nemám ambice ani plány jezdit track day nebo nějaké okruhy. Jedná se mi o pohodové jízdy s přítelkyní a sem tam jemné zablbnutí na okreskách ...


Vykašli se na všechny štelováky se spoustou hejblátek.
Jestli jsou origo tlumiče ještě v pohodě, sežeň si k nim origo pružiny. Určitě se najdou u nějakého šťastného majitele štelováku.
V případě KO tlumičů si ještě přikup OEM tlumiče, popř. něco lepšího (Bilstein, Koni, ...), ale bez štelovátek.
Oni v té fabrice dobře věděli, jak to pro tebou zamýšlené použití dobře nastavit. A za ušetřený peníz si kup palivo a užívej si ;) .
buteo
 
Příspěvky: 928
Registrován: 23 úno 2012, 14:02

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod armink » 15 črc 2019, 14:11

Díky za rychlé reakce.

Origo pružiny jsem dostal k autu ale na tom mi to zase přijde zbytečně vysoké a vzhledově nic moc.
Chápu že to je takové buď anebo (pěkné ale "k ničemu" X vysoké a jezditelné) tak se snažím najít nějaký rozumný kompromis v podobě stavitelného podvozku.

EDIT: Našel jsem třeba něco takového ale jak by to případně bylo s funkčností nedokážu říct.
armink
 
Příspěvky: 40
Registrován: 24 čer 2019, 08:34

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod TeeJay » 15 črc 2019, 14:49

Titulek videa "I bought them so you don't have to" asi mluví za vše, tady máš k nim (je to to samé jen v jiné barvě) celé video https://www.youtube.com/watch?v=3KAuzr0f8iw :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod spooon » 15 črc 2019, 22:16

kdyby ti šlo jen o vejšku, místní člen VHML tady dělá tuším silonový podložky na přizvednutí.
spooon
 
Příspěvky: 528
Obrázky: 0
Registrován: 03 kvě 2012, 22:58

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod Skrblík » 16 črc 2019, 05:45

Podvozek V-Maxx je docela fajn budget volba, funguje celkem obstojně, jediný problém je štelování tuhosti, které časem zarezne, ale distributor se k tomu staví čelem a posílá nový tlumič.
Skrblík
 
Příspěvky: 335
Registrován: 24 led 2015, 17:52

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod JohnyS » 16 črc 2019, 08:33

Na serii bych se nevracel, je to měkká a houpavá koza, ale HKS jsou tuším -35 mm takže teoreticky by ti mělo pomoc koupit někde po dilech za 1000 kč Eibach pro kit, ty jsou -25mm. Letos jsem s ním krosil 14 dní polní cesty na dětský tábor a dalo se to. Jediné co je problém tak ostřejší spomalováky, tak se hold musí zešikma. Mám v plánu to o cenťák přizvednout podložením mezi pružinu a horní misku tak, aby byl delší chod tlumiče, ale mlácení a uskakování jsem zatím nezaznamenal. Mám koni sport tuhostně stavitelný tlumiče a stačilo si s tím trochu pohrát v nastavení... Osobně bych na auto za 70 tácu podvozek za 25 tácu prostě nedal, ale to je volba každého. Jasné že eibachy a seriové tlumiče nebude ideální volba, ale ono taky co jo. Prostor na experimenty co ti vyhovuje tu máš. Nestojí to moc a na tyhle snížený pružiny při výměně nepotřebuješ ani stahovák (jak tam začneš dávat nějaké podložky tak už jo).
S TAčkem na MX-5 nemám osobní zkušenost, ale pravdou je že na něj jde spíš falešný halo z řad těch co ho snížili na samou mez toho podvozku kde to nemá skoro žádný pracovní prostor. Tam je jasný, že to ani kdo ví jak pracovat nemůže.
BTW: Vhml už je nedělá
Mazda MX-5 NB 1.8
Uživatelský avatar
JohnyS
 
Příspěvky: 404
Registrován: 12 bře 2017, 13:47
Bydliště: Česká Třebová, Praha

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod TeeJay » 16 črc 2019, 09:22

Ne každý má auto za 70 táců. I třeba Armink dal za Mazdu přes 150 :) a při takové ceně už podvozek za 20 nepůsobí tak hrozně.
Podvozky jsou krásná ukázka toho, že dostaneš co zaplatíš, tak jednoduché to je :)
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Stavitelný podvozek 1.8 NB fl

Příspěvekod Koubelec » 16 črc 2019, 10:20

TJ: No až tak jednoduché to není, někdo je spokojený pouze se sníženými pružinami, ty ses nespokojil ani s Meisterem, každý má jiné nároky a očekávání. :D
94 NA 1.8
Koubelec
 
Příspěvky: 54
Registrován: 01 zář 2018, 17:10
Bydliště: Pardubice

Další

Zpět na Technika MX-5

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 106 návštevníků

cron