Jaký coilover na NB

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Podvozok - rada

Příspěvekod MAXsport » 29 lis 2013, 11:19

Tak tak, pokud máš takový rozpočet, tak bych zavolal Danymu a zeptal se na XYZ s nádobama, osobně si myslim, že to bude ještě jiná liga než klasický coilover, ale..kdo ví ;) kdybych měl prachy na xyz, tak bych to risknul :)

sám vím jak funguje protlum s nádobama na rally :)
MAXsportpneu.cz závodní pneumatiky s homologací na silnice
Polyspeed silentbloky pro MX-5 - Group buy polyurethanové silentbloky s různou tvrdostí pro MX-5
michal@maxsportpneu.cz
MAXsport
 
Příspěvky: 1401
Registrován: 15 led 2012, 15:40

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod Winie » 29 lis 2013, 12:18

hele za tricet si myslim ze poridis i lepsi nez tyhle moderni vyrobce. Osobne mam s XYZ pomerne spatnou zkusenost. A taky zalezi co od toho podvozku ocekavas. Pokud to chces drtit po rozbitejch okreskach, tak si kup neco s externima nadobkama na olej. Pokud okruh a hladky silnice, staci ti podvozek bez nadobek. Taky si rozmysli jestli vubec uzijes ten stelovak. Osobne bych asi uz do stelovaku nesel. Jak casto ho budes prenastavovat? pred kazdou jizdou, nebo na kazdej okruh? bez urazky, ale silne o tom pochybuju :lol:
Osobne bych za tricet resil bud tuhostne stavitelny tlumice (napr. koni) a k tomu na zakazku vyrobeny pruziny - cesta kterou se behem dvou let chci vydat já.
Nebo teda kompletne stavitelnej podvozek, kdy za tricet koupis tein flex - sice bez bandasek, ale ponekud vyssi kvalita nez uz xyz a za 38 se da sehnat KW s bandaskama.
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod birda » 29 lis 2013, 12:38

Rozhodně tomu nerozumim tak, abych ten podvozek stavěl před každou jízdou. Myslim že hlavně 12k co mam s mazdou najeto a moje nezkušenost je málo na to, abych to nastavil aby bylo opravdu zlepšení znát.
Auto si stavim na okresky a né na okruhy. Neříkám že se na ně nechci podívat, ale kvůli jedný návštěvě okruhu do roka pro mě nemá smysl nějak víc nad tim přemejšlet. A momentálně si raceland neví s okreskama občas moc rady.
Dík za tipy, nejvíc právě řešim BC a XYZ. A vlastní pružiny s Bilsteinama je taky dobrá cesta, díky za tip.
Obrázek
Silver NA 1.8 | custom made exhaust | IL NB radiator | rám AMD | sicny a čtyřbody
birda
 
Příspěvky: 370
Registrován: 18 zář 2012, 20:09
Bydliště: Stochov

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod PavelV » 29 lis 2013, 13:25

Není ten BC racing a XYZ stejněj podvozek jen s jiným lakováním? Kamarád má na NBFL XYZ SS a i na max vysunutí je to moc nízký. Já mám štelovák od Bilsteinu a funguje velmi dobře. Jen do 30 tisíc se asi nevejdeš. Teď bych podvozek řešil setem pevných tlumičů (Bilstein, Tokico) a kratších pružin.
Uživatelský avatar
PavelV
 
Příspěvky: 189
Registrován: 22 úno 2011, 17:13

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod Winie » 29 lis 2013, 13:27

mi to povidej. Nejhorsi je, ze ten low cost podvozek staci, staci, staci a pak se prehreje a ses v pici a houpes se v tom jak v americky popelnici. Naposled sem ho utavil asi po 60km ostry jizdy na okreskach. Zastavil sem v nejblizsi vesnici a sel na kofolu pockat az vychladne, aby se s tim dalo jet aspon normalne :lol:

PavelV: je to tak a nedelam si iluze ze ten meiser bude neco jinyho
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod Pavel260 » 29 lis 2013, 14:42

winie a na jakym aute mas osobní zkusenosti s xyz?
147koní + jedna lama http://pavelmx-5.rajce.idnes.cz/
Pavel260
 
Příspěvky: 3601
Obrázky: 3
Registrován: 14 led 2010, 17:17
Bydliště: Jaroměř

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod Winie » 29 lis 2013, 14:47

hondy. Civic type R a crx
ITB Miata
LOW Prelude
SLOW Datsun
ToyToyka v procesu

https://www.instagram.com/petroldaddie/
Winie
 
Příspěvky: 3552
Obrázky: 1
Registrován: 19 led 2010, 22:39
Bydliště: Litoměřice

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod PavelS » 29 lis 2013, 16:12

Ještě, že mám jenom gaykáru - tudíž svůj meister neutavim snad :D
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod Ryba » 29 lis 2013, 16:17

ja mit rozpocet 30k tak to asi risknu a koupim jetej ohlins z jpn... obcas sou tam i nejaky poskladany na swift pruzinach a to uz bude podleme moc prijemnej povoz... Pro cloveka co si chce aspon trochu pohrat s nastavenim auta je podleme coilover lepsi volba...
Uživatelský avatar
Ryba
špion
 
Příspěvky: 1031
Registrován: 26 led 2010, 01:02

Re: Jaký coilover na NB

Příspěvekod PavelS » 29 lis 2013, 17:05

Přesně - ono nejde až tak o to, že budeš měnit nastavení před okruhem apod, ale to, že můžeš zkoušet to co ti vyhovuje - pevnej podvozek bude pořád jen pevnej...
Uživatelský avatar
PavelS
 
Příspěvky: 3914
Registrován: 18 led 2010, 19:28
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 117 návštevníků