Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!
Pravidla fóra
Co člen fora a jeho vůz, to jedno téma. Pochlubte se svými "kráskami"!

Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 19 bře 2016, 23:18

Ahojte! Tak už jsem taky konečně poznal jaké to je, mít na tváři legendární rohlík :-D Ale hezky od začátku – trošku se omlouvám za menší slohovku, nebylo to v plánu.

Jelikož jsem až do teď vlastnil ne příliš praktické a řidičsky nezáživné auto, poslední 2 roky jsem „nezávazně“ brouzdal po internetu a hledal vhodnou náhradu. Koukal jsem spíš po větších, praktických (jojo, mx-5 je opravdu praktické a velké auto) kombi, se kterými se však dá užít i trošku zábavy za volantem (auta jako ford mondeo, bmw 320/330d atd). Většinou však zvítězil rozum nad chtíčem a řekl jsem si, že zatím nemá cenu kupovat auto jiné. Však s mým ročním nájezdem cca 10 tis km nepotřebuji zbytečně vyhazovat peníze. Ale i tak mě hrozně bavilo číst si články o autech a prohlížet bazary. Už ani nevím kde, kdy a jak jsem narazil na mx-5ku a ihned se mi v hlavě usadila myšlenka, jak by bylo úžasné mít takové auto. Postupně jsem přečetl snad všechny recenze a články, prošel asi milion videí na youtube, prolezl křížem krážem tohle fórum a po pár týdnech bylo jasno. Musím ji mít! Však jsem ještě mladý, kočárek pár let do auta dávat nebudu a řízení je pro mě jedna z nejoblíbenějších činností. Začalo období obhajování a hledání argumentů (jak pro sebe, tak i pro přítelkyni), proč je to dobrý nápad. Nakonec jsem to na všech frontách obhájil a začalo usilovné hledání. Koukal jsem hlavně po NBFL 1.8, ale nebránil jsem se ani 1.6. Nejdřív jsem měl v plánu koupit nějakého otloukánka a nechat si svoje stávající auto. To jsem však brzy zavrhnul – 2 auta pro mě opravdu nemají význam a dopadlo by to akorát tak, že bych obě dvě zanedbával. Tak jsem si cenovou laťku posunul o nějakou tu korunu výš a začalo nové hledání s trošku upravenými parametry – rozhodoval stav a snažil jsem se hledat auto s malým nájezdem. Českým bazarům nevěřím, tady na fóru se během té doby nic pro mě zajímavého neobjevilo a tak jsem hledal převážně v dojčlandu. Občas se vynořila zajímavá nabídka, ale většinou v tom byl nějaký háček. Přibližně po měsíci hledání jsem narazil na krásnou NBFL 1.8 silver blues v naprosto sériovém stavu. Telefonicky a po mailu se vše prověřilo a vše vypadalo super. Auto se zarezervovalo a za pár dnů se pro něj vyrazilo. Všechno klaplo a hurá s autem na podvalu domů. Začal boj s byrokracií, ale vše šlo naštěstí docela rychle a tak jsem měl za pár dnů vše hotové a značky v ruce. Naneštěstí se zrovna v tomto období vrátila zima a začalo poměrně hodně sněžit. Auto bylo na letních gumách, takže bych převoz opravdu neriskoval. Měl jsem ale kliku a i když to tak ještě ráno moc nevypadalo, všechen sníh roztál a přes den bylo několik stupňů nad nulou. Nasadil jsem značky a hurá domů s mojí krasavicí :) Cesta byla naprosto super, moc jsem si jí užíval – i když jsem jel radši opatrně, přecejenom už se teplota blížila opět k nule, v autě jsem neměl prakticky žádnou povinnou výbavu, tak jsem ani nechtěl zbytečně provokovat soudruhy v uniformách.

Ani nevím proč, ale od té doby jsou všechny trasy (kromě občasné ranní cesty do práce) přibližně 5x delší :-D Když je čas a aspoň trošku rozumné počasí, jedu se někam podívat. Zatím jsem naprosto nadšený, občas mi možná chybí trošku výkonu.

Auto asi moc představovat nemusím, není to žádná rarita – jde o NBFL 1.8 z roku 2003, edice silver blues. V době koupě měla najeto lehce přes 90k.
S autem nemám žádné velké plány. Chci ho udržet v sériovém stavu, časem možná trošku snížit.

Zatím mám za sebou:
výměna svíček
výměna brzdové kapaliny
nové filtry
výměna oleje v motoru, převodovce a difu
Dále jsme zkontrolovali rozvody. V Německu sice tvrdili, že jsou nově udělané, ale úplně jsem na to nechtěl spoléhat. Světe div se, nekecali :)
Takže teď jezdím s čistým svědomím.
Kontrola tlumičů dopadla taky suprově - tlumiče skoro jako nové (nojo, slečna byla zvyklá na silničky v Německu :lol: ), brzdy na 70ti procentech, takže taky zatim ok.

V dohledné době mám v plánu ošetření podvozku a dutin, ošetření střechy a laku. Jinak jenom běžná údržba a hlavně si užívat.
Přílohy
IMG_9677.JPG
IMG_9674.JPG
IMG_9568.JPG
Naposledy upravil Smolda dne 04 zář 2017, 13:11, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod dědek » 20 bře 2016, 13:17

Krasavici sis pořídil,gratulace.Na takovou se určitě vyplatí si počkat.Ať slouží a dělá radost.
dědek
 
Příspěvky: 33
Registrován: 04 čer 2014, 21:06

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 20 bře 2016, 21:22

Díky :) Zatim je to neskutečná zábava. Dokonce i přítelkyně, která pořád odmítala sednout za volant, byla úplně nadšená :) Už se těšíme na dovolenou, letos je to jasná volba.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Safa » 20 bře 2016, 21:30

Smolda píše:Už se těšíme na dovolenou, letos je to jasná volba.

Alpy... :D
A samozřejmě gratulace k pořízení mazlíka!!!
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 20 bře 2016, 21:38

Safa píše:
Smolda píše:Už se těšíme na dovolenou, letos je to jasná volba.

Alpy... :D
A samozřejmě gratulace k pořízení mazlíka!!!


Díky :) Hm, jak jsi to uhodl? :-D Chtěl bych dojet až na Korsiku. Dovča bude zároveň svatební cesta, tak ať to stojí za to :-D
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Ladlas » 22 bře 2016, 19:39

Krasavice!!! Já loni na podzim pořídil úplně stejnou :D Přeju co největší rohlík na tváři :D
MX-5 NBfl Silverblues 1.8 VVT 107kw r.2003, L.S.D., windshot, sportive brzdy, Torino Nardi
Ladlas
 
Příspěvky: 4
Registrován: 03 pro 2015, 17:31
Bydliště: Znojmo

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 04 dub 2016, 17:13

Trošku se zpožděním, ale 25.3. se KONEČNĚ uskutečnil první výlet bez střechy. Bylo to naprosto úžasný. V pátek 25. nebylo úplně teplo, tak jsem si připadal občas jak blbec, když na mě všichni nevěřícně čuměli :-D Ale to je fuk, já si to užíval. O den později už bylo mnohem lepší počasí a zážitek o to mocnější. Nejsem rád středem pozornosti, ale vždycky se s přítelkyní musíme smát, když lidi málem padaj z kola a zapomínaj hrabat záhonek, když s otevřenou pusou sledují náš průjezd kolem. No prostě bomba, už se těšim na léto :)

p.s.: tuhle sobotu mi to bohužel nevyšlo a nemohl jsem se zůčastnit vyjížďky, příště to už snad výjde. Rád vás poznám a pokecám :)
Přílohy
20160326_1712355.jpg
Naposledy upravil Smolda dne 04 zář 2017, 13:13, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Safa » 13 dub 2016, 22:29

Tak jsem jel dnes po osmé večerní domů kolem kámošovy dílny. Svítilo se, a tak si říkám - copak tam asi pan servisman kutí? A hele, co jsem tam potkal... ;)

střik.jpg

Maká na tom fest (chce to mít do noci hotové), bude mít pro tebe další fotky i info ohledně spodku auta. Tedy těch šroubků a úchytů, co musel odmontovat - prý je toho mnohem víc než na NC. Jinak jsem slyšel, že si v pátek jedeš pro kárku, tak se tam možná potkáme. Jedu přezouvat a měnit komplet všechny oleje, kapaliny a filtry. Mám tam být předběžně na čtvrtou... :mrgreen:
Kochám se, tedy jsem...
Videa z výletů - zde: http://www.youtube.com/user/Safabox/videos
Safa bloguje - zde: http://www.autickar.cz/blog/safablog
Uživatelský avatar
Safa
 
Příspěvky: 1312
Registrován: 08 čer 2015, 00:02
Bydliště: Praha-západ

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod peetrys » 14 dub 2016, 05:26

Smolda píše:
Safa píše:
Smolda píše:Už se těšíme na dovolenou, letos je to jasná volba.

Alpy... :D
A samozřejmě gratulace k pořízení mazlíka!!!


Díky :) Hm, jak jsi to uhodl? :-D Chtěl bych dojet až na Korsiku. Dovča bude zároveň svatební cesta, tak ať to stojí za to :-D


Pokud chceš na Korsiku, dívej se už teď po lístcích na trajekt. Budou mnohem levnější než v létě. Taky doporučuji trajekt tam i zpět mimo sobotu. V soboty bývá trajekt mnohem dražší. Pokud bys chtěl nějaké tipy na tripy, ozvi se.
Pár fotek ...
http://djp.rajce.idnes.cz/MX-5%2C_Korsika_2013/
je: MX-5 NCFL 2.0 Revolution PRHT, Crystal White Pearl, Recaro, Bilstein
bylo: NBFL Sportive 1.8
bylo: NB 1.6
---------------------------------
http://djp.rajce.idnes.cz/
peetrys
 
Příspěvky: 156
Registrován: 25 bře 2012, 13:13

Re: Smoldovo NBFL 1.8 Silver Blues

Příspěvekod Smolda » 14 dub 2016, 07:13

Safa píše:Tak jsem jel dnes po osmé večerní domů kolem kámošovy dílny. Svítilo se, a tak si říkám - copak tam asi pan servisman kutí? A hele, co jsem tam potkal... ;)

střik.jpg

Maká na tom fest (chce to mít do noci hotové), bude mít pro tebe další fotky i info ohledně spodku auta. Tedy těch šroubků a úchytů, co musel odmontovat - prý je toho mnohem víc než na NC. Jinak jsem slyšel, že si v pátek jedeš pro kárku, tak se tam možná potkáme. Jedu přezouvat a měnit komplet všechny oleje, kapaliny a filtry. Mám tam být předběžně na čtvrtou... :mrgreen:



Paráda, díky za nifo. Zrovna jsem ti chtěl psát, že si pro ní v pátek odpo jedu a jestli by jsi pak nechtěl někde kousek pojezdit. Ale já mám v plánu přijet lehce po čtvrtý, tak to asi neklapne. Každopádně pokecáme a někdy musíme naplánovat společnou vyjížďku. Prý tam nahoře taky máte spoustu krásných silniček :)

peetrys píše:Pokud chceš na Korsiku, dívej se už teď po lístcích na trajekt. Budou mnohem levnější než v létě. Taky doporučuji trajekt tam i zpět mimo sobotu. V soboty bývá trajekt mnohem dražší. Pokud bys chtěl nějaké tipy na tripy, ozvi se.
Pár fotek ...
http://djp.rajce.idnes.cz/MX-5%2C_Korsika_2013/


Moc děkuju, ještě všechno musim probrat se skoro-ženou (kdy přesně pojedem, kam a kudy atd...) a určitě bych se ti ozval ;)
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Další

Zpět na Krásky členů fora

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků

cron