Dovoz z DE

...kolem roadsteru MX-5
Pravidla fóra
Chceš se zde zaregistrovat? Napiš něco krátce o sobě adminovi na raduna@mx-5.biz.

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Prager » 30 bře 2016, 15:40

Mám původní, tehdy ještě "velkej", tzn. ten zelenej, německej TP, mrknu se, jestli to v něm není uvedeno a dám vědět. Jinak teda proč řeší takovou hovadinu nechápu...

Asi máš smůlu na nějaký kkty na STK, po mně při dovozový STK nic podobnýho nechtěli, akorát jim to jaksi trvalo dva dny, než to vypsali, takže mi ten idiot sebral papíry a po ose jsem jel bez nich. Jasně, na papíry to nejezdí, ale nechtělo se mi opiciji někde po cestě vysvětlovat, že papíry mám, ale jaksi na STK...
Uživatelský avatar
Prager
 
Příspěvky: 91
Registrován: 16 úno 2016, 01:04
Bydliště: NB 10th AE

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Krenstik » 30 bře 2016, 19:43

Marek591 píše: Na STK jsou ochotný to opsat z nějakýho prospektu, co jsem našel, ale prej mě s tim stejně na magistrátu vyhoděj. Takže se ptám, je nějaký jiný řešení, než si spotřebu nechat (za prachy) potvrdit od Mazdy? Máte někdo nějakej dokument, kde je spotřeba uvedená, a kterej by na magitrátu mohli přijmout?


Ať to opíšou z typového listu, NBFL se přece prodávala v CZ, takže mají typový list. Jinak Mazda přes specialní firmu za 1500. Možná kdyby ti někdo půjčil TP shodného auta.
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod TeeJay » 31 bře 2016, 14:36

To jsi měl teda fakt smůlu na nějaký blbce na STK, já si na podzim přivezl 2002 Mazdu z Německa, bez objednání zajel na STK (s prošlou lékárničkou a bez žárovek, mimochodem), tam mi na počkání udělali STK a evidenční kontrolu, vystavili potřebný doklady pro úřad (co nevěděli, na to se mě ptali a já většinu věděl, třeba kód motoru), zbytek si dohledali buď v německejch dokladech nebo někde v počítači, a za cca 2 hodiny jsem byl od tamtud pryč :) akorát jsem se pak jednou vracel, protože mi napsali, že mám předokolku... :D

Jinak kdybys byl poblíž, mohli bychom se domluvit a mohl bych dodat svůj velkej techničák k nahlédnutí, 1.8 NBfl 2002 a 2003 se nijak neliší, ale nevím, odkud seš, a doma budu až v neděli.
Uživatelský avatar
TeeJay
 
Příspěvky: 1679
Obrázky: 0
Registrován: 17 dub 2015, 23:44
Bydliště: Hradec Králové

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Jr. » 31 bře 2016, 14:42

Marek591: zavolej sem - http://www.scc-cz.com/dovozy-vozidel/ - pan Plessinger. Vystaví ti papír s údajem o spotřebě. Bude tě to stát asi 1500,- Kč, ale můžeš to mít vyřešené rychle. Řešil jsem úplně ten samej problém s NBfl 1.8 2001. Co na tom, že už tady stejné auto přihlašovalo tisíc lidí před námi, na STK to nemají v systému, tak si poraď... Zkur*enci.

A doplnění - jakejkoliv scan jiného TP stejného vozu bude k ničemu. Ať už českej, nebo německej. Pro úřady to není validní dokument k doplnění technických údajů.
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Krenstik » 31 bře 2016, 16:06

Záleží na konkrétním úředníkovi. Na 626 GD, 2,2i mi doplnili kola ze stejného auta, které paní sama našla v evidenci na stejné dopravce. :!: Uznala, že v Plzni ( nic proti, shoda okolností) jsou blbci (tam se dělal dovoz) a zapsat jen 14" je přece nesmysl. Když jsem totéž chtěl absolvovat později s jinou Mazdou TP nestačil, ale stačil hlavičkový papír místní Mazdy. A v Brně naposledy stohy papírů s deseti razítky..... :?
Mazda 3 a k tomu nějaký fašista.....
Uživatelský avatar
Krenstik
 
Příspěvky: 743
Obrázky: 36
Registrován: 18 úno 2010, 20:46
Bydliště: Brno

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Jr. » 31 bře 2016, 16:45

Tohle bohužel není o úředníkovi. Ten údaj totiž v jakémkoliv systému kompletně chybí. Jediný, kdo k němu má přístup, je vlastně firma SCC. Ta jediná je také oprávněna k vystavení papíru se štemplem, pomocí kterého tento údaj lze doplnit/dodat k podkladům pro vystavení TP. (o možnosti nechat si laboratorně změřit spotřebu od Dekry apod. se asi bavit nemusíme..;)
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Marek591 » 31 bře 2016, 20:35

Na STK jsem je nakonec přemluvil, aby to opsali z reklamní brožurky :D Uvidíme, co na to úředník na registru - v protokolu STK je v použitejch podkladech drobná poznámka "spotřeby dle návodu k obsluze", tak snad to přejdou. Pokud ne, přijde holt na řadu pan Plessinger...
Marek591
 
Příspěvky: 43
Registrován: 25 úno 2016, 16:31

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Jr. » 01 dub 2016, 00:21

Tak to gratuluju. Já měl pána dost neoblobného. Skoro bych řek až zbytečně ku*va moc zásadového :D. Proklel jsem ho do pátého kolene a pak teda vyrazil na Pankrác za panem Plessingerem odevzdat další peníze. Neskutečný, jak to tady "nefunguje".
Uživatelský avatar
Jr.
 
Příspěvky: 664
Obrázky: 2
Registrován: 04 kvě 2013, 23:26

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod Smolda » 01 dub 2016, 06:24

Já měl na tohle docela štěstí. Taky mi v papírech chyběly spotřeby, ale chlápek na úřadě byl zlatej a dohledal si to sám. Ani se nezmínil, že mu tam cokoliv chybělo.
Uživatelský avatar
Smolda
 
Příspěvky: 244
Obrázky: 0
Registrován: 26 led 2016, 21:13
Bydliště: Praha

Re: Dovoz z DE

Příspěvekod alf249 » 12 dub 2016, 20:36

Tak po měsících hledání už přišlo i na mě.
O víkendu jsem si nechal přivézt NAčko od Hamburku.

Pokud někdo hledáte dovozce, mrkněte se po Kubrtovi, tak dobrou domluvu jsem ještě nezažil.
Ve čtvrtek večer jsem mu poslal odkaz, v pátek hned volal, v jakém je stavu dle majitele. Odpoledne volal, že jsou 200km od něj, uvolnilo se jim místo na vleku a mohli by ho vzít.
Zálohu za dovoz chtěl 5000, kterou jsem mu obratem poslal, aniž by neměl možnost si to zkontrolovat a hned za pár hodin volal a posílal fotky přes whatsapp.
V sobotu jsme sedli do auta a už si pro něj jeli za Prahu, vše v parádním stavu až na lehce chycený spodek.

Domluva výborná a za dovoz s půjčením převozek s pojištěním 8000 korun, takže STK a emise nebyl takový problém.
Borce ještě ukecal o 150 Eur.
alf249
 
Příspěvky: 41
Obrázky: 54
Registrován: 30 lis 2015, 23:22

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o čemkoli...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 128 návštevníků