Jaké pneu ....

Re: Jaké pneu ....

Příspěvekod dopr » 23 úno 2021, 17:37

spooon píše:adrenaliny už nejsou, ne?

Je to mozne. NBcko uz peknych par let nemam :)
.:. MX-5 NC Expression, 2.0, 118kW/160 HP, L.S.D, 6 gears .:.
:.EX: MX-5 NB, 1.8, 103kW/140 HP, L.S.D, 6 gears, Nardi Torino, Bilstein B8 + Tein S-tech springs:.
Obrázek
dopr

Obrázky: 3

Příspěvekod mobby_6kl » 28 bře 2021, 18:44

Máte někdo zkušenost s Nankang NS-2R? Koukal jsem na nějaké UHP gumy místo AD08 ale nějak toho moc v 195/50 R15 není. Na druhou stranu Yokohamy byli super na trackday ale i na silnici i na mokru. Tak bych možná zůstal u semilicku jen o něco levnějších než Yokohama :D

janota píše:Tak MX-5 se s agresivní geo (2st odklon, snížený MeisterR) chovala na Hankook Ventus V12 evo nevkusně, tak jsem objednal sadičku 595 RS-R ve 205/50 R15, tak se moc těším :P

Hmm 595 RS-R jsou v podobné kategorii, ne? Možná další možnost...
mobby_6kl

Příspěvekod jarka » 29 bře 2021, 11:23

dopr píše:Ahoj. Investice do semi slicku na silnici je imho zbytecna. Na provozni teplotu ty pneumatiky dostanes jen pomerne dost ostrou jizdou a pokud nejsou zahrate, tak se na jejich grip neda tak uplne spolehnout. Jezdim na okruhy na R888R a kdyz jsme s nimi v mezicase mezi Mytem a Nordschleife jezdil na okreskach, tak hodne zalezelo na venkovni teplote a moznosti jet rychle. Pokud byly "studene", tak byl grip horsi nez u UHP pneumatik. Za me je to na civilni jezdeni zbytecne. Spis bych kouknul po nejake topce od Michelinu (Pilot Sport), Bridgestone apod.
Okruh, to je samozrejme neco uplne jineho.

To co tu píšeš, tak to jsou "opravdové" semi-slicky - a tam souhlas. Pak jsou ale ještě takové "skoro" semi-slicky, jako třeba RS-R595 a to je naopak velmi slušná guma na okresku. TW má 220, takže je to taková více-méně standardní směs s velkou plochou a malým vzorkem a pěkně tuhou bočnicí a celou kostrou. Teď jsem dával novou sadu 205/50R15, kdy předchozí sada vydržela včetně okruhů a prasení po okreskách skoro 10tkm. Mě přijdou, že i za mokra jsou pohodě. Na rozdíl od standardních vzorků kloužou na mokru daleko dřív a o to víc mi přijdou předvídatelnější a hravější a přitom se s nima dá normálně (s trochou opatrnosti) žít. Za mě je to naopak ideální guma na NB. Jezdím na okresce na ZETA CRD s 2/3 tvrdostí a tlakama 1,6b za studena a fungují moc pěkně.
23tis. km ... 12,4 l
jarka

Předchozí

Zpět na Kola, pneu a geometrie